Přejít na obsah

Vylepšení emailové schránky UPC


tomus

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kema
No to je dobrý.

Moje přihlašovací údaje do WebMailu jsem zapomněl a tak jsem volal na technickou podporu abych se s nimi poradil a problém vyřešil, jelikož u přihlašovacího formuláře není možnost zaslání nového hesla.

Od té doby co je nový "mejlový" systém mi totiž nechodí ze schránky UPC do gmailu pošta.

Celé roky to šlo bez problému. A najednou to nejde.

Do schránky se nedostanu - nevím už heslo, to nemám možnost si nechat poslat a navíc jsem zjistil že tu nemají ani možnost vytvoření nové schránky.

 

Tak už se opět mohu přihlásit ke svému Webmailu.

Problém byl trochu zapeklitý. Ve staré aplikaci webmailu jsem měl ve svém přihlašovacím heslu znaménko plus. Ani nevím proč jsem ho tam dával, jelikož své heslo nerad měním, ale možná to stará aplikace webmailu vyžadovala (možná mé heslo vyhodnotila jako slabé).

Heslo i přihlašovací jméno jsem si pečlivě zapsal do notýsku - dělám to tak vždy.

Nové rozhraní UPC Webmailu ovšem nepodporuje některá znaménka, tedy ani moje plus.

Technik se v tom jejich systému chvilku vrtal a pak se to podařilo. UFF. Nyní se přihlašuji stejným heslem, ovšem už bez znaménka plus.

Chyba tedy nebyla na mé straně. I kdybych si nechal heslo poslat a podle ceníku bych za tuto službu zaplatil, tak bych se do webmailu stejně nezalogoval.

 

Další věc - ve starém rozhraní webmailu jsem si vytvořil druhou "mejlovou" adresu. Tu používám a funguje, ale nikde ji v novém rozhraní nevidím a tudíž ji nemohu ani editovat nebo zrušit. Vlastně ani nemohu vytvořit k hlavnímu účtu další "mejl".

Nebo blbě koukám?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník Retiree

Využití poštovní schránky

Využito 0% poštovní schránky (4,941 kB z 5,242,880 kB).

 

Rozumíte někdo této formulaci??? Dělal to debil nebo tatar?

 

Co se stane, když schránku naplním? Bude se chovat jako FIFO, nebo prostě nový e-mail nepřijme?

 

Nové zprávy běžně automaticky stáhne MS Outlook a z webu je odstraní, ale po přechodu na nový OS jsem zapomněl, jak se mazání nastavuje (retiree). Teď už jsem to sice znovuobjevil, ale tento stav je výhodný při použití více klientů (např. PC a MT), takže zatím setrvávám a čas od času schránku na webu ručně vymažu...

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

Obvykle když je schránka plná, tak se odesílateli, který ti něco posílá, vrátí zpráva zpět s hláškou o zaplnění schránky a tobě nedojde nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

To je asi ten lepší případ (zpráva odesílateli).

Takže buď pravidelně mazat, nebo oželet možnost více klientů...

Nicméně způsob formaluce informace o Využití poštovní schránky je poněkud neštastná...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Retiree, využíváš (máš zaplněno) cca 5 MB z celkové dostupné kapacity 5 GB, což je po zaokrouhlení na celá čísla 0 %. Než to zaplníš abys musel mazat nějakou chvíli potrvá

 

Při překročení kapacity schránky se většinou pošta vrací s příslušnou chybovou hláškou odesilateli, samovolně mazat by se nic nemělo. Jinak já maily ze schránky nemažu, naopak po té, co se objevily schránky s kapacitou v řádu Gigabytů, jsem všechny maily co sem schraňoval na PC do schránky přes IMAP natlačil. Mám tak zálohu a mám všechny maily dostupné odkudkoliv.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku
To je asi ten lepší případ (zpráva odesílateli).

Takže buď pravidelně mazat, nebo oželet možnost více klientů...

Nicméně způsob formaluce informace o Využití poštovní schránky je poněkud neštastná...

 

Způsob komunikace je dosažení limitu schránky je standardně v tomto pořadí.

Při dosažení x (např. 90 %) dostaneš email, že bude zle.

Až když dosáhneš 100 % tak už nic nedostaneš, protože máš plno, a dostává odesílatel, že není možné zprávu doručit.

 

To jestli UPC posílá varovnou zprávu nevím, nikdy jsem nedosáhl limitu.

Pro stahování zpráv do více klientů stačí na jednom (tom hlavním) v Outlooku nastavit následující.

- Zachovat na serveru kopie zpráv. - Ano

- Odebrat ze serveru po (xxx) dnech. - Ano

Počet ní záleží jen na tobě, mě stačilo 30 dní, ale můžeš tam mít klidně i 100. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku
... já maily ze schránky nemažu, naopak po té, co se objevily schránky s kapacitou v řádu Gigabytů, jsem všechny maily co sem schraňoval na PC do schránky přes IMAP natlačil. Mám tak zálohu a mám všechny maily dostupné odkudkoliv.

 

On UPC mail umí IMAP? To jsem netušil. Už to jdu taky vyzkoušet.

Díky za upozornění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já sem psal obecně, z používání emailové schránky a adresy od poskytovatele připojení jsem se dávno vyléčil, takže netuším, jestli UPC mail umí IMAP. Pokud neumí tak nechápu, že někdo vůbec uvažuje o tom to používat.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Já například soukromé věci do práce netahám. Takže na služební - firemní adresu mi toho moc z venku nechodí. Ani spam. :)

No a už jsem zažil, že jsem něco nebyl schopen registrovat nebo objednat na adresu, která byla jako "free mail".

Potom se mi UPC schránka hodila.

 

BTW: Dnes jsem tam vlezl přes webové rozhraní a zííííral jsem.

Ono to vypadá úplně jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...