Přejít na obsah

Synology DS218j - nastaveni


Farkpoint

Doporučené příspěvky

Ahoj odbornici, obracim se na vas s temito prosbami. Zakoupil jsem si NAS server Synology DS218j a do něj disk Seagate BarraCuda 4TB.

Vše se mi povedlo nainstalovat, zprovoznit a soubory se mi synchronizuji pres aplikaci Synology Drive Client ale mam pocit, ze rychlost stahovani a odesilani je zavisla na me rychlosti od UPC. Proto bych vas chtel pozadat o tyto rady:

1.) jak si mohu zmerit rychlost UP + DOWN

2.) mel jsem za to ze se mi slozky ktere tam mam vytvorene celkem 5 zobrazi v siti ale misto toho mam v tento pocitac novou ikonu cloud a v ni jsou nejake jine slozky(Music,Video,Photo)nikoliv ty me a nevim jak je tam dostat a do techto prazdnych slozek stejne nemohu nic vlozit.

3.) Kdyz jsem si pripojil sitoveho zastupce sveho cloudu jako jednotku Z a snazim se na nej nahrat tak je rychlost zoufale pomala 480 - 5478 kB/s Pritom v nastaveni cloudu mam podporovanou rychlost 1GB a totez vidim i u sve sitovky v pc. Kabel kterym je cloud propojen s modemem od upc Compal je kabel 5e a stejne kategorie je i kabel ktery vede z modemu do pc a rychlost netu odpovida memu tarifu 500 tak nevim v cem je problem 😞

Zkousel jsem si stahnout ruzne ftp klienty ale jejich rychlost je stejne pomala kolem tech 500kB/s 😞

Diky za kazde dobre rady.

 

Info o pc:

http://gofile.me/4TITj/1VHE0AG5v

 

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Start
  • Vodafone Station
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jandik

Předně je nutno řící, že "jéčková" řada Synology je ořezaná pro domácí použití. Tento model má tuším pouhých 512MB operační paměti. Nemůže od něj čekat zázraky. Kopírování dat z jednoho PC ho vytíží na maximum.

Předpokládám, že Vám jde o připojení v lokální síti, že? V tom případě bych zapomněl na nějaké FTP klienty. Pokud máte windows, zapněte si na NASu protokol samba a zkontrolujte zda máte nastaven protokol co nejvyšší (myslím, že v defaultu je samba v1). Toto najdete v nastavení NASu v menu Souborové služby.  Toto si projděte, najdere tam i adresu, jak se dostat do NASu z průzkumníka Windows.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@jandik

Ano mam ho v lokalni siti, mam to povolene a kdyz spustim tento pocitac tak se mi zobrazuje pod jednotkami umisteni v siti a tam vidim svuj nas. Kdyz to otevru jsou tam ty vychozi 3 slozky a ne mnou vytvorenych 5 viz foto. V soucasne dobe pouzivam clienta od serveru ktery byl soucasti baleni a u nej mam podezreni ze nahrava a stahuje pomalu ikdyz jsme ve stejne siti.

 

Clipboard01.jpg

Clipboard02.jpg

Clipboard03.jpg

Clipboard04.jpg

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Start
  • Vodafone Station
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jandik

Dle mého názoru ty tri složky co vidíte v umístění v síti, to jsou složky sdílené aplikacemi pomocí UPNP.

To co Vy chcete vidět najdete pokud si otevřette zařízení \\Cloud, ale neuvidíte tam žádných pět složek. Vy máte vytvořenou pouze jednu sdílenou složku, která se jmenuje home. Takže pokud otevřete \\Cloud\home uvidíte obsah Vašeho domovského adresáře na NASu,

Pokud vytvoříte další sdílenou složku na NASu např. software, cesta k ní bude \\Cloud\software. Samozřejmě za předpokladu, že uživatel windows bude mít práva na tuto složku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník warman

Pristupujes na to nas přes cloud a to je špatně., rychlost bude vzdy zavisla na tvem uploadu (at uz ty data stahujes nebo posíláš, tak se vzdy ty data poslou do netu a pak zpet) To je pouzitelne, kdyz se na tu nas pirpojis mimo domaci sit.

 

Nastav si v te nas pevnou ip adresu a pak se na ni pripojuj pres \\ip_adresa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jandik

Jinak to, že jste tam ve složce Drive vytvořil podsložky zřejmě pro další uživatele je sice hezké, ale vytvořil jste je v home jednoho uživatele, což je špatně. Pokud jste to takto myslel.

před 2 minutami, warman napsal:

Pristupujes na to nas přes cloud a to je špatně., rychlost bude vzdy zavisla na tvem uploadu (at uz ty data stahujes nebo posíláš, tak se vzdy ty data poslou do netu a pak zpet) To je pouzitelne, kdyz se na tu nas pirpojis mimo domaci sit.

 

Nastav si v te nas pevnou ip adresu a pak se na ni pripojuj pres \\ip_adresa.

Napřipojuje se přes cloud. Jeho NASu se jmenuje cloud. Myslím že je celkem jedno jestli tam leze \\Cloud nebo \\192.138.1.100 (např.)..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednotlivé složky z NAS se musí ručně namapovat: "Tento počítač - Počítač - Připojit síťovou jednotku - Připojit síťovou jednotku" a tam zvolit konkrétní cestu, např. \\192.168.0.101\XYZ - přičemž je nutnost, aby měl NAS stále stejnou IP adresu ve vnitřní síti (když ji mít nebude, tak se při každém restartu může změnit a bylo by nutné to namapování dělat znovu!), ve výše uvedeném případě je to 192.168.0.101 a složka má název XYZ, ale to už záleží na konkrétní síti, ve které to je a na názvu daných složek.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze jsem si namapoval jednotku ale stejne se mi porad nedari dosahnout kvalitni rychlosti. Ma rychlost se pohybuje kolem 4.000 - 21.000kB/s

Soubor o velikosti 1,05 GB jsem kopíroval na NAS 110vteřin. Jen 10 vteřin trvalo než se kopírování vůbec rozjelo.

Jestli tomu dobre rozumim tak bych mel mit rychlost kopirovani okolo cca 128000kB/s coz je vice nez 6x vyssi nez mam a nevim uz jak toho dosahnout, uz jsem na netu toho precetl a zkusil tolik ze mi z toho jde hlava kolem 😞

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Start
  • Vodafone Station
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...