Přejít na obsah

TechniSat ISIO C -dva multimediální dvoutunerové HD PVR boxy


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

u nás to asi nemusíme řešit přímo s Technisatem, ale stačí s prodejcem ... prostě reklamace, nezobrazuje českou diakritiku, náhodně detekuje konflikty časovače, před tím vše fungovalo

 

ještě napíšu do technisatu jestli mi dokážou dát nějaké jiné řešení, nebo jestli jsou spokojení s tím, že budu digicorder reklamovat kvůli jejich neschopnosti řešit bug ve fw., uvidíme co oni na to

  • Basic
  • -
  • Základní, Sport, Cinema
  • Compal CH7465
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

UPC SK je to Slager TV

Jen pro zajímavost jsem zkoušel hledat, ale u UPC CZ se nic podobného nevyskytuje. Slager TV (Šlágr TV) sice máme, ale zcela určitě nemá EPG(SFI) pro všechny kanály a ani bych to u takového kanálu nečekal a nehledal...

 

 

Reset SFI dat bývá následkem:

a) provedení soft-reset (dlouhé stisknutí zapínacího/vypínacího tlačítka na dálkovém ovládání)

Toto řešení sice provede reset EPG(SFI), ale kupodivu s opačným efektem. Při tomto resetu se načetl automaticky EPG(SFI)na prvních 5 dní... Taková verze ruční aktualizace EPG(SFI) ;-)

 

 

Zkus v nastavení přesunout aktualizaci SFI-dat na jiný čas než jak je nastavená aktualizace SW.

Změna času aktualizace SW na jinou než aktualizace EPG(SFI) je neproveditelná, protože rekordér má jen jeden čas, ve kterém provádí všechno, ale lze jej měnit na různých místech :? ...

 

 

Povedlo se mi nastavit rekordér tak, že EPG(SFI) asi aktualizuje :cheers: . Poté co jsem včera laboroval, jsem zjistil, že při některých nastaveních se rekordér jakoby kousne :? a nedá se spustit ani ovladačem ani přímo tlačítkem. Reset dlouhým stlačením zap. sice "zafungoval", ale tak nějak divně. Nakonec pomohlo až vytažení ze zásuvky... Celé celovečerní laborování jsem završil tím, že jsem si nastavil čas na 3:30. Dnes v 7:00, než jsem šel do práce jsem se díval, jak vše dopadlo a čas poslední aktualizace byl 4:07 :o , což naznačuje, že se aktualizace pravděpodobně zdařila i když nechápu co vše se muselo dít těch 37 minut. I kdybych vše udělal ručně, tak to bude maximálně 15 minut a ne 37. Tuším, že to asi bude mít souvislost s tím "zakousnutím" viz výše, kdy se asi něco děje, ale velmi dlouho a není možné to uživatelsky přerušit :? ...

Změnil se výpis za časem poslední aktualizace EPG(SFI) (x min / a / b / c,d,e), ale protože jsem pospíchal, neudělal jsem si fotku...

 

Teď si nafotím, jak mám rekordér nastavený a pak začnu dělat různé změny a pokusím se zjistit, kdy to aktualizuje a kdy ne. Pak sem napíšu co a jak pro ostatní nováčky, kteří by s tím mohli mít taky problém...

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • UBEE EVW3226 (bridge), 3x CA vlastní
  • Praha, Černý most I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Předtím jsi psal, že jsi měl zapnutou automatickou kontrolu na nové verze SW. Také jsi psal, že to vypneš, aby se ti samovolně firmware nezaktualizoval.

Vzhledem k tomu, že kontrola na novou verzi SW se provádí ve stejný čas jako aktualizace SFI (teď jsi psal, že to dokonce ani není možné rozdělit) tak možná ta prováděná kontrola na novou verzi SW, možná neúspěšná s nějakou chybou, zabránila, aby set-top box přešel dál k aktualizaci SFI.

Není právě vypnutí kontroly na nové verze SW ta změna, který pomohla?

Mimochodem, včera večer jsem se díval - mám oba časy aktualizace nastavené na 2:00 (asi default) a tu kontrolu na nové verze SW mám vypnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
náhodně detekuje konflikty časovače

Není ten konflikt časovače způsobený překryvem klasicky nastaveného nahrávání s nahráváním, které je výsledkem "vyhledávání"?

Když vytváříš přes Vyhledávání ten seriálový timer, tak se ti při potvrzování zobrazí upozornění něco jako "Pozor, časovače z vyhledávání mohou překrýt již existující časovače".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimochodem, včera večer jsem se díval - mám oba časy aktualizace nastavené na 2:00 (asi default) a tu kontrolu na nové verze SW mám vypnout.

 

Mě by zajímalo, jaký čas Ti to píše v Nastavení->Konfigurace systému "SFI aktualizace:"...

 

Jinak provedl jsem více nastavení (včetně vypnutí Aktualizace FW) a je možné, že to má vliv. Může to být také kombinace více změn, takže teď když vím, že to funguje můžu s klidem hledat jaké nastavení je OK a jaké ne. Zatím moc díky za pomoc a psychickou podporu. :salut:

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • UBEE EVW3226 (bridge), 3x CA vlastní
  • Praha, Černý most I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

náhodně detekuje konflikty časovače

Není ten konflikt časovače způsobený překryvem klasicky nastaveného nahrávání s nahráváním, které je výsledkem "vyhledávání"?

Když vytváříš přes Vyhledávání ten seriálový timer, tak se ti při potvrzování zobrazí upozornění něco jako "Pozor, časovače z vyhledávání mohou překrýt již existující časovače".

 

 

já nahrávám jen přes EPG, co chci nahrát to označím, seriálový timer vůbec nepoužívám a hlavně žádnou hlášku o možném překrývání jsem neviděl

  • Basic
  • -
  • Základní, Sport, Cinema
  • Compal CH7465
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
já nahrávám jen přes EPG, co chci nahrát to označím, seriálový timer vůbec nepoužívám a hlavně žádnou hlášku o možném překrývání jsem neviděl

Nejsem doma, abych to hned vyzkoušel sám, ale čistě teoreticky může set-top box z nastavení duálního kódování na hodnotu "Auto" usuzovat, že by mohl teoreticky být schopen nahrávat až čtyři programy najednou, pokud dva a dva jsou ve stejném multiplexu.

I když je málo pravděpodobné, že právě tohle tvůj problém vyřeší, za pokus to myslím stojí. Zkus v menu "Podmíněný přístup" nastavit "Duální kódování" na "Vypnuto".

(viz význam tohoto nastavení o několik příspěvků výše)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jsem včera opět testovat a mé konečné zjištění je následující.

 

Pro aktualizaci SFI(EPG) je nutné aby byl rekordér připojen k Internetu. Není-li připojen k aktualizaci nedojde. :thumbdown:

 

Pro bezproblémovou aktualizaci SFI(EPG) je nutné aby měl přístroj nastaveno "Rychlé uvedení do provozu" na "zap.".

Je-li rychlé uvedení do provozu na "vyp.", aktualizace SFI(EPG) se provede, ale po aktualizaci se rekordér dostane do stavu, kdy jej není možné zapnout (ani dálkovým ovladačem, ani tlačítky přímo na rekordéru) :thumbdown: . Nepomůže ani tzv. soft-reset (5 sekund držet tl. pro zapnutí). V tomto stavu se na displeji rekordéru zobrazuje nápis "System timer". Jediným řešení, jak rekordér naběhnout, je odpojit jej od napájení :idea: .

 

Výše řečené bylo testováno při nastaveních: Aktualizace seznamu kanálů: vyp. i auto (Máte-li vlastní seřazení a výběry kanálů, nezapínejte ani "auto"(natož "zap."). Pokud se rekordér rozhodne pro aktualizaci, vše se rozhodí... :? ); Aktualizace software: vyp.; Aktualizovat internetový seznam: vyp. i auto; CI hodiny: normální: CI duální kódování: vyp. i auto

 

 

Pozorováno:

- Pokud není připojen Internet, pak se při aktualizaci na displeji rekordéru zobrazuje "Vyhledání SW XY%" (XY je dvoumístné číslo) a to bez ohledu na to, že je Aktualizace SW vypnutá :? . Procenta dosáhnou 98% během 5 minut a dalších deset minut se z pohledu uživatele nic neděje. Po celkových 15 minutách (5+10) naskočí 100% a pak se přístroj vypne, aktualizace nebyla neprovedena.

- Pokud je připojen Internet, pak se při aktualizaci na displeji rekordéru zobrazuje "Stahování SFI X..." (X je jednomístné číslo). Číslo dosáhlo poměrně rychle hodnoty 7 a pak se načítání zastavilo na delší dobu. Dalších 8 a 9 pak proběhlo pomaleji než od 1 do 6, ale rychleji než 7. Celá aktualizace trvá trvá něco okolo 3 minut (někdy se vypíší 2 minuty...), přístroj se následně vypne, aktualizace proběhla úspěšně.

 

 

Dohad:

Rekordér musí mít zapnutý Internet, protože jako první prohledává SFI internetový kanál. Samotné prohledávání Internetového SFI kanálu není možné vypnout. Změnou adresy na nesmyslnou jsem ničeho nedosáhl...

 

 

Závěr: Nejraději bych Technisat nakopal do p.dele zepředu :evil: . Bohužel, i přes všechny problémy je DIGIT ISIO asi nejlepší přístroj dostupný na našem trhu a nezbývá než naivně doufat, že se objeví opravený FW... Nemohu však souhlasit s výrokem na stránkách Technisatu v profilu společnosti, kde se doslova píše "TechniSat – název symbolizující kvalitu." :thumbdown: .

:arrow: Pokusím se napsat problémy, které s rekordérem mám přímo Technisatu a tak prodejci. Snad to bude mít nějaký efekt... Vzhledem k rozsahu a charakteru závad (Jsou to zjevně skryté závady, které by nebylo možné zjistit ani kdyby byl přístroj předveden na prodejně.) si myslím, že kdybych chtěl můžu přístroj vrátit jako vadný v reklamační době 1/2 roku.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • UBEE EVW3226 (bridge), 3x CA vlastní
  • Praha, Černý most I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
Pro aktualizaci SFI(EPG) je nutné aby byl rekordér připojen k Internetu. Není-li připojen k aktualizaci nedojde. :thumbdown:

Souhlas. Jednoznačně chyba. Psal tu o tom quadra i já. Zřejmě, jakmile jednou jedinkrát připojíš set-top box k internetu, tak od té doby předpokládá, že bude připojený pořád.

Já set-top box mám připojený k internetu nastálo, takže tento problém je pro mě neznámý.

 

Pro bezproblémovou aktualizaci SFI(EPG) je nutné aby měl přístroj nastaveno "Rychlé uvedení do provozu" na "zap.".

Tento problém také neznám, protože mám celou dobu zapnuté "rychlé uvedení do provozu". Z hlediska komfortu je pro mě nepřijatelné čekání na start ze studeného standby. Navíc, chci mít v síti stále dostupný uPnP server set-top boxu, abych se mohl dívat na TV programy i na notebooku, když je TV obsazená.

Ze zvědavosti ale zkusím své Digit ISIO přepnout na jednu noc do studeného standby, jestli se mi bude chovat tak, jak popisuješ.

Vzpomínám si, že jsem někde, možná na TVFreaku, četl, že usínání do studeného standby i start ze studeného standby může být u Digit ISIO ovlivněn připojeným USB diskem (možná odběr proudu USB?). Já mám připojený disk přes eSATA (s externím zdrojem), takže bych se tohoto bát nemusel, ale z výše uvedených důvodů mám stejně přepnuto na rychlý start.

 

Výše řečené bylo testováno při nastaveních...

Ty sis teda dal práci s testováním! :shock:

Já mám prakticky vše nastaveno ve výchozím nastavení. Takto mi funguje set-top box bez jakýchkoli problémů.

Výjimky od výchozího (továrního) nastavení uvádím níže:

"duální kódování" - vypnuto

"rychlý start + hodiny na displeji" - zapnuto

"uPnP server" - zapnuto

"Programový deník" - označeny všechny stanice k automatické aktualizaci. (nevadí mi, když v noci běží aktualizace SFI klidně i půl hodiny)

"Automatická aktualizace SW" - vypnuto

"MyTechniSat" - zapnuto - registrováno - aktivní

 

Technisat vždy doporučuje po aktualizaci firmwaru provést obnovu do výchozích nastavení. Aktualizace sama si ji nevynucuje, ale zkušenost moje, ale především spousty dalších uživatelů (i satelitních ISIO - viz tvfreak.cz) ukazuje, že je to nelepší cesta, jak se vyhnout pozdějším potížím, kdy některé problémy jsou až "duchařina". Předpokládám, že v TechniSatu testují přístroje s novým firmwarem vždy po uvedení do výchozího nastavení.

 

Mimochodem, mám stále nastavené automatické aktualizace seznamu kanálů( i internetových odkazů) a přístroj mi nikdy můj seznam kanálů nerozhodil. Jednou za čas se v menu podívám do správy seznamu programů na "Všechny programy" a případné nově přibyvší stanice v tom organizéru doplním do svého výběru. Pro přepínání stanic používám téměř výhradně SFI.

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...