Přejít na obsah

PVR set-top box Amiko CHD-8220 CI CX PVR DVB-C


Návštěvník rwiener

Doporučené příspěvky

Návštěvník kudrna

Ahoj.

Jaký je nejkvalitnější nastavit video výstup na tomto HD set-top boxu u UPC ?

Televize umí 1080p i 1080p režim, set-top box dokáže nastavit výstup na 1080i(50 nebo 60Hz) a 1080p(50 nebo 60Hz).

Hledal sem na netu i tady, ale fakt sem zmatený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kudrna

Pro Standa Elnc: Fakt díky za odpověď, lepší ty vaše reakce než žádné, ale přeci jenom ptal sem se na nějakou logiku která souvisí s vysíláním v HD, čili zda vysílání v 1080i je lz logiky věci třeba nastavit na to či ono 1080i nebo 1080p (televize umí oba tyto režimy). Chlapi sakra jsme v drtivé většině amatéří. Pokud někdo opravdu neví tak za každou cenu nemusí reagovat. Neberte to jako urážku, ega nechme stranou. Subjektivně když zkusím oba režimy výstupu na TV 1080i a 1080p tak nevidím rozdíl u HD kanálů, ovšem v SD vysílání mám jiný pocit. Oči má celkem špatné takže sem chtěl nastavit spíše pro rodinu která se kouká a moc se jim to nelíbí. Přeji všem pěkný den a slunce v duši. :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

Seš zbytečně vztahovačný, protože můj příspěvek byl myšlený vážně a vůbec ne proto, jestli je někdo amatér nebo ne. Prostě kvalita převodníku(ů) je v různých zařízeních taktéž různá, takže nějaká obecná rada "nastavit toto a hotovo" prostě není a skutečně rozhodne subjektivní vjem. Já mám u sebe všude nastaveno 1080p a vyhovuje to, ale už sem zažil, že třeba jinde vypadalo lépe 1080i.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chceš slyšet, že všechny HD programy v nabídce UPC jsou vysílány 1080i , tak to opravdu ano. Takže pokud přepneš STB do 1080p tak si STB musí nějaké obrázky domyslet, takže záleží jak dobrý má video procesor. Proto jsem psal, ať to přepneš do jednoho módu a potom do druhého a podle toho který obraz se ti bude zdát lepší tak to nastavení používej. Nic víc ti asi nelze poradit. Každému se může zdát lepší něco jiného.

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník rwiener

Tak ještě pár zkušeností - v zásadě to funguje, ale i ta poslední verze FW (88) má nějaké náhodné chyby. Občas se mi nějaký program nahraje zakodovaně, občas se nenahraje vůbec. Myslím, že je to o tom, jak dlouho je ten set-top box zapnutý. Zajímavé je nahrání TP - nahraje se celý jeden multiplex, takže tam jsou všechny programy a VLC mezi nimi umí přepínat. Ale chce to rychlý disk.VCL taky umí zobrazit EPG i z nahrání TS.

Nahrání PS nahraje standardní .mpg, takže to jde okamžitě přehrát na jiném zařízení, nemusí se to konvertovat na PC. Ale bohužel, tento režim nefunguje pro kodované kanály, jen pro ty free.

¨

Ríša

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník rwiener

Nový firmware 1.5.13 - zase něco opravuje, nevím co. Mě to funguje pořád stejně - tedy jdou nahrávat šifrované kanály jen, pokud je STB zapnutý. Dělám to tak, že každý program nastavím dvakrát, jednou nahrávání a jednou o pět minut dřív zapnutí STB. Má to jedinou nevýhodu - počet nastavitelných nahrávání se mi tím změnšil na 4, což je dost málo. Ale je to spolehlivé, když jsem ho nechával trvale zapnutý, tak se po čase nějakm druhém, třetím nahrávání samovolně vypnul a tím se další pořad nenahrál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník rwiener

Tak jsem se vrátil s firmware zpět, protože mi při sledování začala nějak problíkávat černá obrazovka. Co mi funguje dobře je, že nejprve zazálohuju starý firmware a po nainstalování nového nechám z toho starého vrátit seznam programů. Vráti se i nastavení časovačů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...