Přejít na obsah

PVR set-top box Amiko CHD-8220 CI CX PVR DVB-C


Návštěvník rwiener

Doporučené příspěvky

Návštěvník rwiener

Zkušenosti s PVR set-top boxem Amiko CHD-8220 CI CX PVR DVB-C.

Pořídil jsem si ho předevčírem, první dojmy a zkušenosti.

1) musel jsem si dokoupit redukci z F na TV, cca 20 Kč, mají ji např v Alze nebo v Globusu.Konektor F je se závitem, TV konektor je hladký.

2) Kanály se naladili asi všechny. S CAM modulem od LICA se i všechno zobrazí, tedy i kodované. HD i SD.

3) Vyrazný problém se signálem, co to zařízení pouští dal.

---- a) - některé kanály (Nova Cinema) přestali na následném zařízení fungovat, některé (NOVA HD, PRIMA FAmily) měli velké poruchy.

-----b) Pokud se set-top box vypnul, tak všechna zařízení za ním neviděla vůbec nic, signál se zablokoval

Nakonec jsem vyřešil zakoupením T rozbočovače a ten set-top box jsem dal na konec jedné větvě (na konci druhé je TV, která také nepustí nic dál)

4) jsou to slušná kamna, hodně to zařízení hřeje. Snad to vydrží

5) Čeština slušná, jak menu, tak EPG.

 

Nahrávání na USB - dva USB porty, disk jde dát do obou. V nastavení PVR jsem dal nekodovat nahrávku. Jsou tam tři formáty pro nahrávání. Formát TP vytvořil stream TS, který se mi nepodařilo vůbec nijak použít, ani zobrazit, ani zkonvertovat. Dokonce ani ten set-top box to neumí.

Formát TS - jde přehrát programem VLC playerten se pro SD vysílání podařilo načíst do ProjektX a rozuměl mu i DVDFlick.

HD vysílání je trochu komplikovanější, ale umí s tím pracovat program freevideoconverter, který ho umí převést do něčeho obecnějšího.

Je tam ještě formát PS, ten jsem netestoval.

 

Zatím jsou to jen prvotní testy, až budu mít nějaké bohatší zkušenosti, tak napíšu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník rwiener

Tak drobné update

 

Mám problém s HD nahrávkami v PC. Někdy mi jdou přehrát a konvertovat, někdy ne. Nepřišel jsem na to, co je jinak a už mě to přestává bavit. Já osobně to HD tolik nepotřebuju, takže se asi budu držet SD.

 

První film v SD jsem přes projectX a DVDFlick úspěšně vypálil. Amiko seká soubory po 1 GB, takže jsem je v projektuX zase pospojoval, jako výstupní formát jsem dal M2P (.mpg). Audio a video zůstalo synchronní.

 

Při odpojování USB disku jsem zjistil, že se dá šipkou vybrat ten disk, který se má odpojit (má to dva USB vstupy a v obou může být disk).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník rwiener

Tak už vím, co to je. Je to bohužel ochrana autorských práv - SD i HD jde zpracovat bez problémů, pokud je to volný kanál. Pokud je to placený kanál, tak i když to nastavím tak, aby se to dalo přehrávat bez CAM modulu, tak na PC to nejde zpracovat. V tom přístroji to jde přehrát i bez toho CAM modulu, ale jinde ne. Zkusil jsem kupu programů včetně VideoReDo a nic. Kus videa někam dám a napíšu sem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník rwiener

Tak ten stream jsem dal do http://www.ulozto.cz/xsh9ZKd/ts-2012-06 ... mgm-42-zip

Je to SD stream, s HD to bude asi stejné. Jsou tam i nějaké dva .drv soubory, tak je možné, že je v nich někde ten klič, ale zatím jsem nenašel nic, co by s nimi umělo. Zkusil jsem DVR-Converter a DVR Studio.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník rwiener

Tak po delším zkoumání jsem zjistil, že ti, co se zabývají satelity, už to znají.

Většína satelitních PVR koduje placené kanály a ty pak nejdou na PC nijak rozlousknout.

Amiko k nim bohužel patří.

 

:-(

 

Příklad -

 

http://www.tvfreak.cz/forum/showthread. ... ight=amiko

 

V tom souboru opravdu to video je, když ho dám zpět do set-top boxu, tak to hraje. Dokonce to hraje, i když vyndám ten CAM modul (set-top box nemá vlastní HD, opravdu hraje jen tyhle soubory).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník rwiener

Dostal jsem požadavek na zjištění, jak dlouho trvá přepnutí kanálů.

Provedl jsem hrubé měření při přepínání dvou sousedních kanálů. čas je hrubý průměr několika pokusů.

Jako čas přepnutí jsem bral,když se objevil obraz nového kanálu (při nízkých časech ještě dole zůstával informační pruh, který mám na 5 s).

 

Nekodované kanály SD - SD - čas přepnutí cca 2 s

Nekodované kanály HD - HD - čas přepnutí cca 4 s

Kodované (placené) kanály SD - SD - čas přepnutí cca 6 s

Kodované (placené) kanály HD - HD - čas přepnutí cca 8 s

 

Pokud by někdo ještě chtěl něco podobného změřit, tak napište. Doufám, že jsem odměřil to, co bylo požadováno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...