Přejít na obsah

účastnická zásuvka


Návštěvník son

Doporučené příspěvky

Návštěvník YABAKA
Koukám, že je to na všech fórech stejné. Člověk si jde někam pro radu a místo toho hned dostane "po držce".

Asi nikdo tady, když píchne nebo mu praskne žárovka u auta hned nejde do servisu, protože tam jsou na to studované případně vyškolené osoby. Když si doma chcete vymalovat, taky hned nevoláte malířovi.

Jsme holt národ kutilů ať už v tom dobrém či horším slova smyslu. Spousta lidí, si prostě rádi, co můžou, udělají rádi sami, už proto, že pak z toho mají dobrý pocit že to zvládli. A patří to tak nějak k celoživotnímu vzdělávání a rozšiřování si obzorů. Jen se občas stane, že holt potřebujeme poradit od zkušenějších. Pokud to někoho obtěžuje a má potřebu to dávat najevo, já mu to neberu, ale myslím si své.

Ve věci montování se do něčeho...elektriku jsem si nechával dělat (kvůli revizi), nerad se výrazně montuji do něčeho, co lépe, rychleji, efektivněji zvládnou jiní.

Ale natáhnout koaxiální kabel (typ jsem si nechal poradit od firmy, která rozvody provádí...aby mě třeba někdo nenapadl, že jsem i zde pochybil a určitě koupil ten nejobyčejnější šmejd) z místa A do místa B jsem si řekl že vládnu. No a pak jsem se rozhodl dotáhnout to do konce.

Konkrétní rozbočovač jsem použil tento http://www.tipa.eu/cz/antenni-rozbocova ... /d-135744/

TV/SAT zásuvky jsem osazoval také nové, tak jsem myslel, že budou shodné.

Těm co měli snahu poradit velice děkuji za radu.

Možná ještě, kdyby někdo věděl, kde v okolí Liberce zásuvku sehnat, abych šel najisto.

Tak na to zapomeň, tahle doba, kdy si půlka sídliště dělala před barákem generálku na škodovce a pak se vrhali od staveb akcí Z až po kdovíco, je nenávratně v čudu. Dneska má každej dělat jenom to, čemu rozumí a netentovat se do věcí, o kterých ví prd. Na odbornou práci patří odborník (to není můj slogan, někde jsem ho vyčetl, ale platí bezezbytku).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zas na druhou stranu, žádný učený z nebe nespadl. To jsem také někde slyšel.

Ale když už se chci v něčem hrabat, čemu nerozumím, nesmim podcenit přípravu. Nastudovat teorii, zajistit kvalitní zdroj informací a najít si někoho, na koho se obrátím, až budu úplně v ...

A samozřejmě musím spíše počítat s tím, že je celý plán určen k nezdaru, mužů poté sám sebe jen míle překvapit.

Problém je, že dnes máme všechny informace pod nosem, ale nechceme se zdržovat jejich vstřebáváním. Je pro nás rychlejší a pohodlnější se zeptat a očekáváme, že to dostaneme naservírované na stříbrném podnose a zadarmo.

Spousta tazatelů se následně pozastavuje nad tím, že se jen zeptali a dostali čočku. Neříkám, že by občas odepisující nemohli reagovat ... teď nevím jak to nazvat, jestli lépe, mírněji atp., ale je třeba si uvědomit, že se ptá každý i přes to, že průměrně inteligentní člověk je schopen si ty informace najít během pár minut. A to je velmi deprimující, snad ještě více, jak odpovídat stále na ty samé hloupé dotazy.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

V tomto případě ale nejde o učenýho z nebe, ale o podstatu, že stejně jako se člověk nehrabe v elektrice, topení, vodě, plynu, autě a dalších věcech (když jim nerozumí), tak se nemá hrabat ani v kabelovce nebo v anténní technice vůbec. Za bolševika to bylo něco jinýho, to byla nutnost, když chyběli montéři všeho druhu nebo se čekalo dlouho, ale dneska, kdy je montérů plná (_!_) je to prostě pitomost do něčeho fušovat a v podstatě kvůli jednorázový akci se učit podstatu řemesla (což je na léta praxe a ne na pár stránek z Google, z toho nikdo rozum nepobere).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník inko1
Koupil jste zasuvku TV+R+SAT(elit), potrebujete TV+R+DATA. Napr. http://www.antena.cz/pasivni-prvky/tele ... nym-smerem je funkcni.

 

Prosím o vysvětlení ohledně toho "koncová se zpětným směrem".Ta zmíněna zásuvka koncová se zpětným směrem, je u mě technikem namontována jako průběžná (z ní napojena 1 TV).V této zásuvce je šipka nahoru= tam mám hlavní přívod do bytu,šipka dolů = mám připojen koax a ten vede do další zásuvky(taková plastová s F konektory).Z tohoto pak Data do STB "cihla" a TV do 2.TV.Je to tak správně? Ptám se proto,že na té 2.TV mám dlouhodobý problém s nabíháním přepnutých kanálů a dosud se nepodařilo najít řešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Domnívám se, že podstata "fór" je, že si na ně v daném oboru méně zkušení lidé chodí pro rady od těch zkušenějších.

Kdybych chtěl vyřešit rozvody v celém domě, tak neřeknu ani popel, ale vznesl jsem konkrétní, jednoduchý dotaz na fóru, kde jsem čekal, že dostanu fundovanou odpověď. A nezlobte se na mě, ale ty první dvě odpovědi nebyly hodny odborníka v oboru kterého bych byl případně ochotný si příště objednat, aby vyřešil problém na který sám nestačím. Nic víc jsem tím říci nechtěl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník warman

Však ti tady odpověděli. Jestli chceš 100% funkčnost, tak si objednej přímo UPC, sice tě to bude stát peníze navíc, ale bude ti to fungovat.

 

Mimo jiné ti tady řekli, že používáš špatné rozbočovače - ve zpětným směru nepropustí žádný signál, což je pro modem potřeba. Co chceš víc vědět? Lidi ti tady poradili víc než dobře. Dokonce tu máš i odkazy na správnou zásuvku - http://www.antena.cz/pasivni-prvky/tele ... nym-smerem

 

 

Shrnuto: strávil jsi nad tím několik hodin času, utratil zbytečně několik stokorun, pak jsis tady zanadával na nás, jak ti neumíme poradít a ve výsledku je vina u tebe, protože neumíš číst a zbytečně se zabýváš něčímm co by ti upc udělalo za cca 1000kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník murder

Tak ono jde o dvě věci, pokud by ses zeptal předem, tak ti nikdo neřekne ani popel a bude ti dána relevantní rada. A ta druhá je, že blbou montáži můžeš zarušit i pro sousedy. Po zásuvku to patří UPC

Upraveno uživatelem murder
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

oni technici co dělají pro UPC ,žádná sláva .Měl jsem udělané dvě zásuvky od UPC .Ale začal mě zlobit signál na cihle a vypadával zvuk. Technik dělal všechny možný pokusy ,a nakonec to dopadlo tak že mám zapojenou pouze jednu zásuvku jako hlavní. Druhou zásuvku nechal odpojenou. Podle technika to dvě zásuvky neutáhne. To tady byl technik 3 krát a pokažené jiný pokus. A výsledek pořád stejný , jednou někdy dvakrát jak kdy za týden zlobí zvuk na cihle( Nova HD,PRIMA HD,HBO HD ,FILMBOX EXTRA HD) Hlavně že mě tady nacpal všechny možný filtry co patří do krabice co je ve sklepě.

  • Premium
  • -
  • -, Základní, Family, Sport, Cinema
  • Vodafone Station WiFi 6, CA modul
  • -Most
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lada-vir

jestli těma filtry jsou myšleni izolátory tak to se mýlíte, ty do LB sice jdou dát ale ne vždy pomohou a proto je někdy dávají v bytě na na kabel který vykayuje šum a a nebo je problém s rozdílným zeměním TV a rozvod UPC (také většinou po kutilech co si děli elektriku, prodlužky atd.) . Pak se ještě dávají takzvané šumáky které odfiltrují zpětný směr a ty vám občas tak technik dá do bytu když je nějaký problém s rozvodem TV, kdyby ho dal do LB nešel by vám internet :o).

A ono být technikem pro UPC a opravovat po takovejchto domácích kutilech něco je taky žádná sláva. Kabel 3x napojován čokoládou někde ve zdi to technik může hledat na 10x a nenajít to. Špatnou zásuvku někde za skříní také asi neodhalí hnedka atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...