Přejít na obsah

UPC podpořilo Pavla Blažka na pochodu přes jezero Bajkal


tomus

Doporučené příspěvky

Návštěvník Jaku

Nevíte, kde se stala tato chybička?

Dívám se na stránky http://www.nevergiveup.cz/ a vidím 0 km celkovou vzdálenost.

0.00 km dnešní vzdálenost

0.00 km celková vzdálenost

-15 °C teplota

10 dnů, 8 hodin, 40 minut čas od začátku expedice

dnešní zpráva Středa, 7. 3. 2012

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

To, že předčasně ukončil expedici, je napsáno i v té včerejší zprávě.

Jen mě zarazilo těch celkem zdolaných 0 km.

 

Teď zbývá, aby se z toho zas dostal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ze mu odesly nohy kvuly puchyrum se ani nedivim, kdyz usel kazdy den okolo 40 km, celkove to bude neco pres 300 km.

 

A duvod proc se mu nepodarilo rozchodit datove spojeni pres satelitni modem ? uz to tu bylo receno - proste v rusku to nejede:

 

1. 3. 2012

A teď klíčová novinka dne - ten modem nám nedal spát, protože to, jak se choval neodpovídalo jakékoli poruše spojení, chybě SIM karty nebo chybě modemu jako takového. Tvářil se zcela normálně, našel signál, jen ke spojení nedošlo. Řešila jsem celou věc s panem Skalickým z Navisatu v Praze, který souhlasil, že chování modemu je podivné a během včerejška vše prověřil - stav SIM, stav kreditu, možné výpadky sítě Inmarsat… Dnes ráno jsem od něho měla zprávu, ať se mu co nejdřív ozvu, tak jsem okamžitě zavolala, a teď se podržte. Chyba, není v Pavlově modemu, jiné části techniky nebo nedostatku signálu! Problém je v tom, že Rusko jako stát zablokovalo všechny SIM karty poskytnuté Inmarsatem a všichni, kdo chtějí používat satelitní modem na ruském území, si musí zakoupit SIM kartu od jedné dané ruské společnosti.

 

Jak mi totiž vysvětlil pan Skalický - komunikace přes modem probíhá následovně: modem -> družice -> pozemní stanice na ruském území. Zajímavé je, že dříve signál údajně šel přímo do stanice například v Holandsku nebo jinde v Evropě, ale nově musí jít přes stanici v Rusku. Asi chtějí mít přehled, co se na jejich území povídá. Není asi náhoda, že tuto stanici má vlastnit právě ona jedna firma, která má výhradní monopol na prodej (funkčních) SIM karet do satelitních modemů pro komunikaci na ruském území. Nikdo pořádně neví, kdy, proč a jak toto vzniklo, a proč o tom nebyl nikdo informován. Zarážející je, že na webu Inmarsatu není o této zvláštnosti ani zmínka, natož třeba upozornění. S tímto problémem nebyl obeznámen ani nikdo z Navisatu a pan Skalický vše odhalil, až když začal řešit, proč to Pavlovi nefunguje.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

A jeste na zaver tohoto vlakna:

Vite jak to dopadlo s tim zminenym satelitnim modemem jehoz provoz mela sponzorovat UPC a ktery nakonec diky rusakum nefungoval ?

Malem skoncil na dne jezera Bajkal...

 

A jestli chcete vedet proc, tak doporucuju precist clanek z deniku zde:

http://www.nevergiveup.cz/cs/posledni-tri-dny

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...