Přejít na obsah

Amputace jazykovych stop


cvancara

Doporučené příspěvky

Zdravim, konecne nam v baraku opravili spol. antenu (100+ kanalu) a hned vidim rozdil, o kterem jsem tusil.

Muze mi nekdo vysvetlit, na zaklade ceho se provadi u UPC amputace jazykovych stop?

napr. vezmu nejblizsi polaky (maji simultanni preklad) a plati to jak pro TVP1, TVP2... atd.

Original ma i DD+ stopu, u UPC po preparaci ponechana pouze polska stopa a nemam sanci to prepnout na originalni.

Kdyz je napr. cesky, slovensky (pripadne jiny) film, clovek by si mohl ponechat pouze originalni zvuk a je v pohode.

Ale tady ne, UPC vi preci nejlip,. co je pro divaka nejlepsi. Zacinam zjistovat, ze tohle NENI pouze u PL stanic.

viz. prilozene foto, jedna se o jeden a ten samy film (rozdil je pouze ten, ze prvni foto je z anteny a druhe ja z kabelu UPC)..

 

 

Original.jpg

Amputace.jpg

Upraveno uživatelem cvancara
  • -
  • -
  • Komplet
  • CA
  • OVA
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekl bych, že důvody jsou 2 - jednak to, že spousta lidí má svoje televizní přijímače nastavené bez preference zvukových stop, takže v případě originálního zvukového doprovodu se jim pak stává, že slyší jazyk, který slyšet nechtějí a musí to ručně přepínat kdesi v menu, což logicky vede ke stížnostem a za druhé úspora místa v multiplexu.
Ony jsou celkově ty originální zvukové stopy s otazníkem, protože jsem si nikdy např. na ORF nevšiml, že by tam byl jiný jazyk, než němčina (tedy možná je, zase tak často to nesleduji, ale nikdy jsem to tam prostě neviděl).

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Rekl bych, ze amputace je dost selektivni... napr. u slovenske Jednotky a Dvojky vidim casto originalni zvukovou stopu.

Vubec bych se nedivil, kdyby v tom byl spis lidsky faktor - proste si nekdo nekde nevsiml, ze Polaci vysilaji s vice stopami, takze nekde v nastaveni neni zakliknute multi-audio.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nevim, jestli to nekdo omylem nezakliknul, protoze jednou uz tam ty stopy byly a za den zase zmizely.

Ten simultanni monotonni preklad od jedne osoby je treba v pripade cz, sl filmu nebo hudebniho poradu celkem dost opruzujici.

A kdo polaky nesleduje, nebo neumi polsky tak je mu to stejne jedno - coz je v podstate veskera dnesni omladina, ktera uz nerozumi ani slovensky mnohdy.

A ano - u vetsiny kanalu jsou i originalni stopy, ale u nekterych, (pro mne), z nepochopitelnych duvodu ne.

Upraveno uživatelem cvancara
  • -
  • -
  • Komplet
  • CA
  • OVA
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
před 29 minutami, cvancara napsal:

A ano - u vetsiny kanalu jsou i originalni stopy, ale u nekterych, (pro mne), z nepochopitelnych duvodu ne.

A prave proto, ze v tom nevidim zadny pattern, tipuju na nejakou lidskou chybu nez zamer.
No, obavam se, ze vic svetla do toho muze vnest jedine nekdo zevnitr, treba @technik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree
před 3 hodinami, cvancara napsal:

Zdravim, konecne nam v baraku opravili spol. antenu (100+ kanalu) ...

Mám pocit, že rozvod programů v tzv. společné anténě (STA) může být řešen více způsoby, mezi jinými pravděpodobně i sestavením nových multiplexů z aktuálně dostupných signálů (vysílačů), se všemi možnými důsledky. Není to náhodou i tvůj případ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree
před 5 hodinami, cvancara napsal:

To nevim, jestli to nekdo omylem nezakliknul, protoze jednou uz tam ty stopy byly a za den zase zmizely.

Neuváženě jsem reagoval na tento post, přitom mi nějak unikl smysl původního příspěvku. 
Chtěl jsem to hned napravit, ale systém mi to neumožnil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...