Přejít na obsah

CI rozhraní a CA moduly


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

Nově dodávané CA moduly (UPC) mají přednastavenu češtinu, modul je dodán s vloženou smart kartou, takže zbývají pouze dvě možnosti, jak modul zasunout do CI slotu televizoru (pouze jedna je správná... :) ). S naladěním analogu, DVB-C ani DVB-T nebývají u Sama problémy, jen si uvědom, že CA modul s laděním nesouvisí, slouží pouze k dekódování zakódovaných programů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

ES je model 2012, problémy s češtinou a DVB-C tunerem mívaly starší ročníky (2010) některých značek. Ten seznam je sestavený podle zpráv uživatelů fóra. Až koupíš, ověříš, můžeš pro ostatní doplnit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník napsty

zdravim mám tv samsung a kartu od lyca.Minulej tejden v UPC něco dělali a vymazali se mi všechny programy.Už si nepamatuji jak to nastavit poněvadž se mi nenašlo vše co by mělo.Mám nastavit v menu anténa: kabel nebo anténa?Na nastavení kabel a v auto ukladani dám digitál a úplné tak se najde 107prog ale chybí komplet discovery chan a eurosport2 HD.Přijde mi ,že tam je asi 9 variant jak to nastavit.Na něco to ukáže jen pár českejch ale i v hd a to asi neni to dvbt?Nevim co presne nastavit nikdy sem nepochopil když to jde tim stejnym koaxem jako dřív do stejnýho štekru jak to muže bejt digital a jakou roli v tom hraje ta karta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

DVB-T (Terrestrial) systém šíření DVB (digitální) televize především pozemními vysílači. V kabelu UPS je to jakýsi bonus pro zákazníky

DVB-C (Cable) systém šíření DVB televize prostřednictvím kabelové sítě, na šem případě sítě UPC

DVB-S (Satelite) systém šíření televize prostřednictvím satelitu

Do bytu máš přivedený kabel UPC, ve kterém jsou šířeny televizní programy v systému DVB-C (především), v systému DVB-T a v analogovém systému

TV Samsung má následující volby ladění: Anténa (pro DVB-T a stále ještě analog), Kabel (pro DVB-C a stále ještě analog).

Při volbě Anténa naladíš cca 20 volných (tzn. nekódovaných programů) šířených systémem DVB-T

Při volbě Kabel naladíš naladíš cca 130 digitálních televizních programů v systému DVB-C a si 40 programů rádií a stále ještě cca 20 programů analogových (od analogových programů se i v kabelu UPC postupně upouští). V kabelu jsou dále (stále ještě) šířeny i FM rozhlasové programy v pásmu (zdířka R na účastnické zásuvce) - možno použít jako anténu u běžného rádia...

Některé digitální programy jsou zakódované, programy sice naladíš, ale k jejich sledování potřebuješ dekódovací, tzv. CA modul (modul podmíněného přístupu) s předplacenou smart kartou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník weirdo0e

Zdravim,

 

som totalny laik v DVB-C. Prave mi technik doniesol CA modul, napichol som ho do telky a nasla ho. Neviem si ale rady s kablom. Pointa je, ze vzadu mam pripojku bud na klasicky koax alebo na SAT kabel. Koax ale do zasuvky od UPC nenapojim a pripajat DVB-C cez SAT kabel mi pride zvlastne (plus ho nechcem zbytocne kupovat, ak je to blbost). Prosim o radu.

 

Mam Sharp Aquos LC-46LE830.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Pokud jsem pochopil dotaz a podle obrázků ... Tv má IEC konektor pro vstup DVB-C/T a F konektor pro satelitní vstup. Cena kabelu je ve srovnání s cenou TV zanedbatelná, čili nesmyslný důvod pro odmítání nákupu. Buď si kup kabel (účastnickou šňůru pro tv, ta má IEC konektory), nebo použij, jak píšeš, SAT kabel, který zřejmě máš (jako součást dodávky tv?) a pro jeho připojení do účastnické zásuvky kabelové televize zakup redukci F na IEC-male konektor (hledej obrázek v Googlu na heslo f konektor)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník weirdo0e

SAT kabel nemam, klasicku ucastnicku snuru ano. znamena to teda, ze pri prepojeni cez SAT kabel to bude fungovat? tych par korun mi neprekaza, skor mi ide o to, ci TV bude schopna prijimat DVB-C signal cez tento konektor (je pri nom napisane SAT, nie CABLE ani nic podobne).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...