Přejít na obsah

CI rozhraní a CA moduly


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

podľa subnosnej zvuku programov To je nad mé chápání... O subnosné zvuku jsem slyšel v souvislosti např. se stereo příjmem. Dokážu si matně představit analogové zpracování prostorového zvuku v tv, budou to ale vždy stejné (?) frekvence atd. Dokážu si představit řazení kanálů podle jazykové stopy. Nedokážu si to představit v systému DVB. Tím nechci tvrdit, že to není možné, jen si to chci ujasnit....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tabulku UPC akceptujú pri ladení a update len STB. Televizory zoradia programy podľa vlastného nastavenia výrobcu.

To není tak docela pravda. Novejsi LG TV radi podle UPC...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výborná informácia, nové LG nepoznám. Myslím, že je to lepšie ako podľa abecedy.

S tým zvukom som sa zle vyjadril, samozrejme podľa jazyka primárnej zvukovej stopy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Také netuším co je "subnostná", jen doplním svůj názor, že normální zařízení (STB nebo TV) seřadí stanice tak jak je uvedeno v tabulce, podle které se ladí MUXy samotný tuner.

Vím, že když jsem dával jeden typ ladění (jsou dva jen nevím, jak se který, na kterém zařízení jmenuje) "rychlé" nebo "úplné", "automatické" nebo "manuální", tak se mi i na STB HANDAN povedlo naladit kanály vzestupně podle vysílané frekvence, takže tuším bylo první HBO.

 

Mezi normální zařízení nepočítám Samsung. Ten totiž seřadí stanice podle abecedy a pomíchá TV stanice a rádio.

Ostatní pro rádio mají vyčleněnou samostatnou nabídku nebo např. Sony mi rádio dává od pozice 601.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Nepleťme si způsob ladění (vyhledání) stanice se způsoběm (možnostmi) třídění naladěných stanic...

Každý přijímač, televizor, STB nebo pc tuner, ladí vždy vzestupně podle frekvence. Ovšem postupné prolaďování celého televizního pásma by trvalo neúměrně dlouho, takže výrobci sestavují, řekněme ladící plán, do tabulek. V těchto tabulkách jsou předem definovány pouze frekvence odpovídající příslušné televizní normě (těch je mnoho). V našich zeměpisných šířkách je šířka jednoho televizního kanálu 8 MHz (resp. 7 MHz), takže tuner ladí v krocích po 8 MHz. Pokud tuner na nějaké (předem v tabulce definované) frekvenci detekuje signál, pak podle dalších parametrů (identifikátorů videa, audia, teletexyu a mnoha dalších) detekuje jednotlivé programy, které uloží do paměti přijímače. Problém je v tom, že těch televizních norem je více a téměř každá země nebo zeměpisná oblast používá jinou nebo alespoň mírně odlišnou. Totéž platí i o kabelových operátorech, UPC např. u některých kanálů (= frekvencí, multiplexů) používá nestandardní symbolovou rychlost 5000 (SR, Symbol Rate), která nebývá uvedena v běžné tabulce přijímače. Přijímač sice takvý kanál nalezne, ale nedokáže detekovat příslušné programy (stanice) s nestandardním parametrem.Pokud tedy ladící tabulka přijímače neodpovídá skutečnosti v síti daného operátora (UPC), přijímač nedokáže dané "nestandardní" stanice detekovat. Proto výrobci doplňují možnost automatického ladění ještě různými způspby manuálního vyhledání programů podle manuálně vložených parametrů.

U tv Samsung se naladěné programy zcela logicky seřadí abecedně podle názvu stanice. Následně po prvním naladění jsou seřazeny ve skupinách Všechny (DVB) stanice, Televizní stanice, Rozhlasové stanice a Analogové stanice. Uživatel má k dispozici 5 (pět) dalších skupin oblíbených programů, kam si může libovolný program zařadit. Ani přiřazování do skupin oblíbených programů není nijak náročné. To už však záleží na každém.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

Jak u kterého Samsungu, některé modely běžně smíchají digitální TV s digitálním R dohromady a pak to třídit je skutečně lahůdka pro fanšmejkry...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Sohlasím, jak který, upřesním:

Samsung UEnnD5520

1. Všechny (digitání) R + TV

2. TV

3. Radio

4. Analogové

5. až 9. skupina Oblíbených, volně konfigurovatelných

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku
Nepleťme si způsob ladění (vyhledání) stanice se způsoběm (možnostmi) třídění naladěných stanic...

Každý přijímač, televizor, STB nebo pc tuner, ladí vždy vzestupně podle frekvence. Ovšem postupné prolaďování celého televizního pásma by trvalo neúměrně dlouho, takže výrobci sestavují, řekněme ladící plán, do tabulek. .....

 

Ale ano, já to možná pletu dohromady, ale taková je moje zkušenost.

Umím naladit jak postupným pomalým vyhledáváním a zařízení poté nechá seřazené programy tak, jak je nalezne, nebo druhá varianta je, že je vyhledá podle tabulky a nechá je seřazené tak jak jsou uvedené v oné usnadňující tabulce, případně v seznamu od Tomuse či nově od UPC přímo.

 

K tomu Samsungu, který se výše uvedenému staví po svém. Ten zatím pokud vím vždy nakonec seřadí vše nalezené abecendě.

Já mám zkušenost s jedním a i zde na fóru to jiní popsali, že rádio zařadí mezi TV vysílání do jednoho seznamu.

Jsem rád, že zřejmě novější typ má možná i novější FW a už je řadí do samostatných seznamů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...