Přejít na obsah

CI rozhraní a CA moduly


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Návštěvník wencel
Tvá tv vykazuje problém s načtením EPG, ale i s načtením názvu kanálu, přitom obě poruchy souvisí s přítomností či absencí CA modulu. Může být závada v modulu (ideální by bylo mít možnost CAM odzkoušet v jiném přístroji nebo naopak jiný CAM odzkoušet v tv), ale velmi pravděpodobně se jedná o závadu CI rozhraní v televizoru.

Díky, budu tedy opět kontaktovat servis LG a televize půjde podruhé na záruční opravu.

To EPG i názvy kanálů se mi načítá opravdu jen pokud mám CAM modul vyjmutý, pokud televizi resetuji a dám znovu proscanovat kanály s vloženým CAM tak mám vše naladěné jen jako čísla kanálů bez jména nebo programových informací, a můžu TV nechat běžět klidně hodinu nebo dvě a nic se nenačte, stačí vyjmout CAM a hned se načtou informace pro aktuální TV program a pár sousedních , takže ten CAM opravdu nějak zlobí. Rád bych to vyzkoušel i v jiné TV abych vyloučil závadu samotného CAM ale bohužel tuto možnost nemám :(

 

Doufám že teď bude komunikace se servisem lepší než posledně kdy mi chtěli televizi vrátit po dvou týdnech a skutečně ji pořádně diagnostikovali až když jsem byl s takovým řešením nespokojen a dožadoval se pořádného prověření a prozkoušení. Ale nedělám si velké naděje - tvrdili mi že na DVB-T je v pořádku a že kabelovku nemají, tak mám obavy že mi to stejně vrátí bez opravy :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Podle projevu poruchy by se tv měla chovat stejně bez ohledu na to, zda je přepnuta na příjem DVB-C nebo DVB-T. Pokud se při příjmu DVB-T chová normálně (tedy načítá EPG i názvy kanálů), pak to svědčí pouze o tom, že je chyba v jiném obvodu tv. Pochopil jsem, že se jedná o záruční opravu, pak je argument servisu, že nemají DVB-C poněkud nemístný a servis by měl přijít o akreditaci firmy na záruční opravy!

Jen pro odlehčení, předpokládám, že se nesnažíš ladit analog....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník wencel

Hádám že u analogu by mi vložený nebo vyjmutý CAM žádnou změnu v načtení/nenačtení programových údajů asi nezpůsobil :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

za jak dlouho posílá UPC faktury za dodané CA moduly, už je to víc jak týden a nic se neděje, člověk by čekal, že budou chtít peníze hned

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Na konci listopadu m.r. technik donesl objednaný CAM, 3. ledna t.r. jsem obdržel samostatnou fakturu na CAM (a pravidelné vyúčtování služeb).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...