Přejít na obsah

Problém s CV-5000 CINX.


mirij

Doporučené příspěvky

  • po měsíci...
  • po 3 týdnech...

Teď mám období kdy nic z Jim Jamu nenahrávám - takže nevím. Ale napadlo mne, že by nebylo špatné kdyby ty set top boxy byly vybaveny hardwarovým watchdogem, který by je, pokud "zamrznou", kompletně zresetoval - s tím ale, že by nedošlo k vymazání údajů videočasovače (tím by pro mne jinak ten restart pozbýval smysl) a set top box by se po restartu dodatečně přepnul na správný kanál podle nastaveného videočasovače. Ale to už asi chci hodně - na druhou stranu ale trochu nechápu proč ty stb toto nemají - nastavíte si videočasovače, stb zamrzne a kaskádovitě se nespustí ostatní videočasovače. Vždyť přece někdy se může stát, že ten vstupní signál může být takovým způsobem narušen/chybný, že ani ten nejlepší firmware/software si s ním neporadí a zamrzne.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno
Teď mám období kdy nic z Jim Jamu nenahrávám - takže nevím. Ale napadlo mne, že by nebylo špatné kdyby ty set top boxy byly vybaveny hardwarovým watchdogem, který by je, pokud "zamrznou", kompletně zresetoval - s tím ale, že by nedošlo k vymazání údajů videočasovače (tím by pro mne jinak ten restart pozbýval smysl) a set top box by se po restartu dodatečně přepnul na správný kanál podle nastaveného videočasovače. Ale to už asi chci hodně - na druhou stranu ale trochu nechápu proč ty stb toto nemají - nastavíte si videočasovače, stb zamrzne a kaskádovitě se nespustí ostatní videočasovače. Vždyť přece někdy se může stát, že ten vstupní signál může být takovým způsobem narušen/chybný, že ani ten nejlepší firmware/software si s ním neporadí a zamrzne.

A kolik by ten STB potom stál?! Navíc i zařízení, jenž toto mají, tak taky nejsou úplně spolehlivé a někdy je potřeba ten reset prostě udělat natvrdo přerušením napájení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nesmysl, to není zase tak nákladné jak by se na první pohled mohlo zdát. Sám jsem se podílel na vývoji zařízení s hw watchdogem - většinou je tam jeden jednoduchý čip navíc (wachdog), který je potřeba ze sw/fw pravidelně resetovat jinak tento čip vyvolá reset hlavního procesoru. A to je všechno - ten samotný čip watchdogu je z hlediska funkcionality relativně velmi jednoduchý a levný. A že nezachytí? Pokud je ten fw/sw dobře a promyšleně napsán (pro spolupráci s watchdogem) tak věřte, že zachytí (nesmí se ten watchdog tzv. "občerstvovat" např. v místech kódu kde má ve skutečnosti dojít k resetu).

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno
Nesmysl, to není zase tak nákladné jak by se na první pohled mohlo zdát. Sám jsem se podílel na vývoji zařízení s hw watchdogem - většinou je tam jeden jednoduchý čip navíc (wachdog), který je potřeba ze sw/fw pravidelně resetovat jinak tento čip vyvolá reset hlavního procesoru. A to je všechno - ten samotný čip watchdogu je z hlediska funkcionality relativně velmi jednoduchý a levný. A že nezachytí? Pokud je ten fw/sw dobře a promyšleně napsán (pro spolupráci s watchdogem) tak věřte, že zachytí (nesmí se ten watchdog tzv. "občerstvovat" např. v místech kódu kde má ve skutečnosti dojít k resetu).

Měly s tím problém i MACABy nebo broadcast Philipsy, což je trochu jiná liga, než domácí přijímač za pár stovek. Každopádně já si na Handana 5000 nemůžu stěžovat, za cca 5 let používání vytuhnul jenom jednou jedinkrát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...