Přejít na obsah

Extrémní ztráta paketů a výpadky po přechodu na nový modem


Návštěvník batman

Doporučené příspěvky

No ten přijde, zkontroluje kabely, zjistí že je vše OK, sepíše protokol a to je vše. Není možné že je problém někde po trase mimo dům na nějakém routeru, switchi, nebo něčem podobném? Jestli ho někdo třeba nepřetíží nějakým stahováním, nebo je vadný, že to někde jde bez problémů a někdy ne?

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • CA modul
  • Ostrava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Po přechodu na modem Cisco EPC3925 jsem měl stejný problém jako J z první strany tohoto vlákna, pomalu se mi načítaly webové stránky. Dřív jsem byl zvyklý (u 10MBitu), že stránka naběhla de facto okamžitě, kdežto po přechodu na 60MBit, to někdy trvalo až půl minuty. Pomohlo mě ale nastavení modemu v sekci Setup > Lan Setup >

 

Client Lease Time: nastavit na 0 (po restartu modemu se změní na 1440)

LAN 1 Static DNS 1: 213.46.172.36 (dns upc)

LAN 1 Static DNS 2: 213.46.172.37 (dns upc)

LAN 1 Static DNS 3: 217.31.204.130 (dns cz.nic)

 

Po uložení se modem restartoval, i když až na druhý pokus a od té doby surfuju zase bez jakéhokoliv zpoždění. Kliknu na odkaz a než se naděju tak je stránka načtená. Tak možná to někomu pomůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ahoj všem. Kdyby to tady náhodou ještě někdo četl a řešil stejný problém jako já se ztrátou paketů (kolem 60-90%) na Pingtest, náhodnými výpadky, pomalým načítáním webu apod.

 

Zjistil jsem, že to je položkou IP flood detection v záložce Security a Firewall v nastavení modemu (Cisco EPC3925). Vypněte tu funkci, uložte a kochejte se neuvěřitelným zrychlením.

 

Snad vám to pomůže stejně jako mně :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

Dobře myšleno, špatně provedeno. Podobně jako třeba funkce SIP ALG v některých routerech, která místo aby pomohla, tak je přítěží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to ale neni nic novýho, ip flood detection musí bejt vypnutý vždycky, jinak to dělá potíže... ani nevim, na co tam ta volba je :o

 

No jo, ale nikdo z UPC ani přivolaný technik mi to neřekli a jen vyměnili modem. Podle mě o tom vůbec neví, protože ztrátu paketů přímo u nás doma naměřil taky, ale ani ho nenapadlo, čím by to mohlo být. Proto to raději píšu i sem. Vůbec nechápu, proč je to defaultně zapnuto. Taková blbina a tolik problémů a řešení kolem toho, nehledě na provolané peníze na TP :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník frelo
to ale neni nic novýho, ip flood detection musí bejt vypnutý vždycky, jinak to dělá potíže... ani nevim, na co tam ta volba je :o

 

No jo, ale nikdo z UPC ani přivolaný technik mi to neřekli a jen vyměnili modem. Podle mě o tom vůbec neví, protože ztrátu paketů přímo u nás doma naměřil taky, ale ani ho nenapadlo, čím by to mohlo být. Proto to raději píšu i sem. Vůbec nechápu, proč je to defaultně zapnuto. Taková blbina a tolik problémů a řešení kolem toho, nehledě na provolané peníze na TP :?

 

a stacilo si precist tohle forum a nemusels to tak slozite resit wifi modem jsem kupoval pred rokem a to bylo prvni co jsem vypinal

 

ono je vubec s podivem ze se upc nezajima co dostanou od cisca za nastaveni a resi tenhle nesmysl vymenou modenu ...coz je tohle nejcastejsi pricina problemu toho modemu

a upc to vyresilo nakupem jinych modelu modemu ktere nemaji v nastaveni skoro nic

 

to je prave pristup spol upc kde prava ruka nevi co dela leva ..a prakticky spolupracovnici firmy spolu asi nekomunikuji a nepredavaji si zkusenosti informace , prakticky nic zavolas na infolinku zvedne to jeden operator zavolas pozdeji zvedne to jiny a nevi zes volal a neco resil a tak bys to mohl delat porad

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...