Přejít na obsah

Extrémní ztráta paketů a výpadky po přechodu na nový modem


Návštěvník batman

Doporučené příspěvky

  • po 4 týdnech...

Tak treba mne to ani pingtest.net nezmeri ztratovost,napise jen failed. A hlavne se mi brutalne seka ivysilani CT, ktere mi vzdy jelo bez problemu. Myslel jsem ze je neco u nich v CT ale kdyz to jinym jede v pohode... i na tom pingtestu mi to se starym modemem jelo bez problemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli mohu poradit, tak zatím nejuniverzálnějším řešením je v routerech od Cisca úplně vypnout Firewall (včetně všeho doplňkového u něj). U mě sedí přesně vše co popisujete, pral jsem se s tím sám, volal na UPC (oni chybu nevidí) a pak jsem si všiml, že Firewall v routeru rozpoznával (krom jiného) i vcelku běžnou komunikaci s DNS servery jako problémovou, a tak zastavoval provoz.

 

Odtud je tedy logické, že UPC chybu nevidí ani při delším monitorování - protože co router pustil, prošlo sítí UPC v pořádku, kdežto co zablokoval, to UPC vůbec neví.

 

Zkrátka zkuste v routeru vypnout firewall vč. ostatních jeho služeb a uvidíte.

  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komfort
  • Vodafone Station, CA modul
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Signál

 

signaln.jpg

 

 

Pakety

během měření jsem to zkusil zatížit i trochu více, otevřel asi 8 záložek, dal načíst velkou galerii na Rajče.net (načetlo se asi jen 50 náhledů z 200), některé odkazy se jakoby sekly při načítání,ale pak pomalu naběhly...

 

pakety.jpg

 

Signál do modemu je příliš vysoký! Nedivím se, že máš problém s připojením. Ideálně by signál měl být 37.5 dB, nebo max 40 dB - víc už je moc!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen tak pro zajimavost co jsem tu ted nameril na modemu ja.

Zitra jdu volat na UPC at sem nekoho poslou a posteluje zesilovac ve venkovnim rozvadeci, internet jeste jede vpohode ale analogova tv uz pekne sumi,

na vstupu do domu jsem nameril -4 dBmV a SNR 35 dB, coz je jeste vpohode, ale dalsich 10 metru koaxu + koncova zasuvka UPC udela dalsich -10 dB, za ni rozbocovac k tv (-8 dB) a dalsich 10 m koaxu a je skoro po signalu.

 

 

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

plácá kraviny, nebrat vážně 8)

 

já mám titul Ing. a znám síťařinu víc než vy všichni! a ty seš taky kam vítr tam plášt - vedle na fóru skuhráš, jak ti najede u upc ftp...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 lety jsem dostal od UPC asi za 30tý urgenci technika, který doslova cituji řekl "signál je příliš vysoky" a dal mi do modemu tlumič signálu a pak vše jelo jak má!!!! takže to vím ze zkušenosti!!!!! vidím, že toto forum je pouze pro dementy co dokazijen urazet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...