Přejít na obsah

DVB-C USB BOX.


Návštěvník Jana014

Doporučené příspěvky

Nevím, jak dalece Vám ještě mohu pomoci svými skromnými zkušenostmi, ale moje zkušenosti jsou veskrze pozitivní. Používám TT-Connect CT 3650 CI již rok s maximální spokojeností. V přístroji mám sice CA modul a kartu kabelového operátora UPC, ale vše mi funguje. Je pravda, že počítač je vytížen hodně a je třeba, aby zvládal HD. Já používám mini PC Lenovo IdeaCentre Q180 kvůli maximální úspoře (protože je počítač stále zapnutý). Pro nahrávání HD záznamů je dostačující, ale v případě, že se současně na pořad dívám v TT-Vieweru, je obraz trhaný. To mi však nevadí, protože se dívám přímo na televizi a do počítače jen nahrávám. Jinak záznamy jsou ve formátu .ts a jsou velmi objemné. Z dodávaných programů je použitelný zmíněný TT-Viewer, který se dokonce již dočkal aktualizace oproti nákupu (je možné stáhnout na stránce výrobce. K otázce nahrávání více pořadů - domnívám se, že to není možné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odpovědi. Stále váhám jestli do toho mám jít.

Zatím nahrávám z DVB-T i HD programy (z kabelu) a počítač to zvládá. Resp. interní TV karta v PC to zvládá i když sledování HD programů je na tom podobně jak píšete. S externím tunerem na NTB je to lepší, tady se dá i sledovat HD program vcelku v pohodě. Je tady ale jiný problém, a mám podezření, že tuner nestíhá přes USB dodávat data do NTB při HD programu, kdy dochází až téměř pravidelně k poruchám v obrazu. Myslel jsem, že to bude signálem, ale stejně se to chová při příjmu z kabelu ale i ze vzduchu. A to při nahrávání (bez sledování) není NTB příliš vytížený, takže tady by asi problém být neměl. Proto uvažuji o tomto USB Boxu.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CH7465LG , CA modul, HD PVR, STB zmetek
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Kenny>

 

Já jej používám pro nahrávání SD pořadů. Zátěž pro počítač je skoro zanedbatelná (procesor Intel i3) - ve správci úloh občas probliknou max. 3 % u procesu, který řídí nahrávání. Více programů lze nahrávat pouze z nekódovaných kanálů ve stejném multiplexu.

Programy pro nahrávání většinou nabízejí uložení nahrávak buďto ve formátu .ts nebo .mpg.

Počítač s nahrávacím programem lze většinou nakonfigurovat tak, aby došlo k probuzení počítače, nahrátí pořadu a poté buď k okamžitému přechodu do režimu spánku nebo až po určité době.

Kamenem úrazu může být probuzení počítače, kdy zařízení po probuzení nefunguje. Já osobně jsem s tím měl ve Win7 64 bitů problémy se dvěma typy USB tunerů, které používám.

 

Jinak já pro nahrávání používám DVB Recording service (www.dvbviewer.com). Vyzkoušel jsem několik sw a tento, konkrétně pro nahrávání, mi přijde nejstabilnější. Konkrétně tento sw umí automaticky probouzet/uspávat počítač.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně nejvíce vyhovuje DVB Dream, ale dobře mi funguje jen na jednom PC s Win XP. Na některých dalších (W7 a Vista - obojí 32b), kde jsem to zkoušel zprovoznit to mělo problémy s kodeky a nezobrazilo se vůbec nic. Taky umí nahrávat .ts nebo .mpg, ale čas od času se nespustí korektně právě při nahrávání HD a výsledný soubor je nulový nebo má velikost jen několik kB.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CH7465LG , CA modul, HD PVR, STB zmetek
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...