Přejít na obsah

Nové modely LCD SONY a vypnutí hlášky o změně scény


JirkaP

Doporučené příspěvky

Nevíte někdo jak lze vypnout u nové řady LCD SONY xxEX720 hlášku o změně scény, která se objevuje při přepínání kanálů.

 

Mám nastavenou "Volbu scény" na automatiku a vždy, když přepnu kanál na jiný ( na kterém běží jiná scéna třeba sport oproti zprávám) tak se na chvilu zobrazí hláška ve středu - LCD "Volba scény byla změněna". TO je sice v pořádku ( televizor to vyhodnocuje správně ), ale mne ta zpráva nezajímá a je mi jen otravná.

 

Mohl, bych taky změnit Scénu na tvrdo, na některou z pevně předvolených ( pak se hláška neobjevuje), ale proč to dělat, když to LCD dokáže dobře vyřešit automaticky za mne a správně.

 

PS: Zkusil jsem ve volbě Nastavení u volby "Informační pruh" změnit na "Skytý", ale nepomohlo to a hláška se objevuje neustále. Asi "Informační pruh" myslí výrobce něco jiného.

 

Dík za radu.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Start
  • TC7200 (bridge mod), Router Asus RT-AX55
  • Litoměřice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja to vyresil nastavenim sceny natvrdo (a tak tuhle hlasku neznam), vubec me nenapadlo to dat na automat, ale nekomu to muze vyhovovat

Kdyz jsem tu TV poprve spustil (720), byl jsem docela vydesenej, jak spatnej obraz to melo. Bylo to tovarnim nastavenim. Vyladil jsem si to podle sebe co nejlip a tak to mam na vsechny "sceny".

Me otravuje jen hlaska o necinnosti pred TV a ze bude uveden do standby. Vsechny cidla mam vypnute. Tak jsem nastavil alespon max casovou hodnotu (tusim 3 hod.)

  • Kabel 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • 2x CA modul, Compal black
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..Vyladil jsem si to podle sebe co nejlip a tak to mam na vsechny "sceny".

..

 

Můžeš sem napsat jaké parametry sis nastavil ( změnil ). Máš pravdu, že tovární nastavení není optimální.

 

Dík

 

PS : Jinak "Scénu" mám už taky natvrdo, protože během zpráv to automaticky přepínalo a byl to pěknej opruz.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Start
  • TC7200 (bridge mod), Router Asus RT-AX55
  • Litoměřice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela mě vaše zkušenosti s touto řadou TV Sony /720/ zajímají. Mám v plánu ji příští týden koupit. Doposud mám Sony KDL- 32W4000, ta bude nadále "druhou", a nová KDL-37EX720 ji nahradí. Obě budu provozovat s modulem. Ten druhý mi již přišel od Licy. U té stávající Sonky jsem také měl možnost nastavit různé scény, ale nejlepší je opravdu individuální nastavení. Já jsem jako základ vzal studiové záběry, kdy jsem to nastavoval. Důležitý je i základní jas a kontrast, to se nejlépe nastavuje na černobílých záběrech. Tak jsem zvědav co mě zase bude čekat za překvápka.

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • Modem Technicolor, 2x CA modul
  • Teplice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Milav

Modul od Licy šlape v řadě EX/FX 720 absolutně bez problémů, proti staré řadě W je úplně jinak menu a chvíli si člověk zvyká. Obraz je prvotřídní, jen jedno upozornění - firmware do 16.6 neuměl nahrávat na externí USB z UPC (jen z pozemního vysílání), FW po 17.6. už to zvládá bez problémů. TV (pokud jsi připojen na net) samo nabízí aktualizace FW, samo si je stahuje a jen se zeptá, jestli chceš provést update. Jen je u FW problém, že sice nabídne update, ale nikde se nedozvíš, jaké opravy obsahuje - aktualizace stránek Sony dost pokulhává

http://support.sony-europe.com/tvhc/downloads/downloads.aspx?site=odw_cs_CZ&f=FW_Bravia3235EUA&m=KDL-46EX720

- update z 24.7 tam ještě není...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Milav

TDG-BR250 mám a šlapou výborně,na net jsem taky přes router kabelem cca 10m - vše bez potíží. 3D si musí každý vyzkoušet sám, ale já jsem maximálně spokojený, přírodopisné filmy od Imaxu nemají chybu (Aleka v říši divů je taky fajn). Na 3D vřele doporučuji kvalitní kabel HDMI 1.4 .Já mám

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=84637

a je výborný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam taky 3D bryle TDG-BR250. Koupil jsem je na sledovani prenosu z France Open. Od te doby ale marne cekam na nejake dalsi 3D vysilani.:( Simulovane 3D je k nicemu. Alespon me oci 3D efekt nevidi..

Porizovat si bluray prehravac nehodlam. Jaka je nejblizsi budoucnost 3D+UPC?

  • Kabel 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • 2x CA modul, Compal black
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tak jak jsem výše avizoval, zprovoznil jsem TV Sony KDL-37EX720. Znovu jsem tak před úkolem řádně nastavit všechny parametry obrazu. A není to zrovna nic jednoduchého, těch možností a parametrů je hodně. Prokousávám se takovými věcmi, jaký je třeba rozdíl mezi "jasem" a "podsvícením", různými způsoby redukce šumu, ostrostí, kontrastem atd. Tovární nastavení není optimální.. Dálkové ovládání má sice dvě tlačítka na vypnutí TV / jedno je dokonce z druhé strany ovladače/, ale jaksi zmizelo šikovné tlačítko, kterým se dalo vrátit na předchozí sledovaný program. Jinak 3D programy jsou paráda.

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • Modem Technicolor, 2x CA modul
  • Teplice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...