Přejít na obsah

Firmware TechniCrypt CXV


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

Firmware TechniCrypt CXV se vyskytuje minimálně ve dvou verzích. Já vlastním verzi 26.9.5.0.2 z X.2008 na CableStar HD2 (XPSP3) a verzi CNX-STD-2.5.9 z XI.2009 na CableStar Combo HD CI (W7SP1). Minimálně ve struktuře Menu se obě verze liší, předpokládám, že se vyskytují i další verze fw. Nikde jsem nenašel zmínku o možnosti upgrade firmwaru pro TechniCrypt CXV, (menu je asi obecné pro všechny CAM, upgrade je zřejmě funkční pro DVB-S). Postoj UPC je známý, prakticky výhradní distributor těchto CAM pro UPC, fa Lica, prodává moduly různých verzí, aniž by na to zákazníky upozornila a aniž by zajistila možnost upgrade.

Současný (tedy oba uvedené) obsahuje některé drobné chyby nebo nedokonalosti, které by se asi daly opravit, namátkou: Pomalejší přepínání kanálů/programů; Občas označí program jako šifrovaný, spustí se až po několika sekundách; Občas pomůže jenom reset. Některé chyby mohou být způsobeny i ze strany UPC chybami v zadání parametrů šifrování (např. dnes odpoledne 15,6,11 jsou programy v muxu 1 normálně označeny příznakem šifrování, přesto jsou volně přístupné.

Zajímají mě vaše poznatky, verze firmware a pod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsících...
Návštěvník Retiree
Firmware TechniCrypt CXV se vyskytuje minimálně ve dvou verzích. Já vlastním verzi 26.9.5.0.2 z X.2008 na CableStar HD2 (XPSP3) a verzi CNX-STD-2.5.9 z XI.2009 na CableStar Combo HD CI (W7SP1). Minimálně ve struktuře Menu se obě verze liší, předpokládám, že se vyskytují i další verze fw. Nikde jsem nenašel zmínku o možnosti upgrade firmwaru pro TechniCrypt CXV, (menu je asi obecné pro všechny CAM, upgrade je zřejmě funkční pro DVB-S). Postoj UPC je známý, prakticky výhradní distributor těchto CAM pro UPC, fa Lica, prodává moduly různých verzí, aniž by na to zákazníky upozornila a aniž by zajistila možnost upgrade.

Současný (tedy oba uvedené) obsahuje některé drobné chyby nebo nedokonalosti, které by se asi daly opravit, namátkou: Pomalejší přepínání kanálů/programů; Občas označí program jako šifrovaný, spustí se až po několika sekundách; Občas pomůže jenom reset. Zajímají mě vaše poznatky, verze firmware a pod.

 

Oprašuju tento starší dotaz, na který nikdo nereagoval.

Při přepnutí kanálu pozoruju, že je televizor občas rychlejší, než CA Modul a zobrazí zprávu "Slabý nebo žádný signál", vzápětí ovšem program zobrazí normálně. Domnívám se, že je to způsobeno minimálně zastaralým firmware (pokud dokonce ne hw) CAM. Výrobce Technisat patrně sám od sebe pro poměrně malý segment "kabelovéhoo" trhu fw neaktualizuje, leda by na něho tlačil zákazník, tedy Lica potažmo UPC.

Jaké máte poznatky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...