Přejít na obsah

Jedna IP adresa namisto tri


tomus

Doporučené příspěvky

Nezaznamenali jste nekdo problem s tim ze by vam modem najednou nechtel pridelit vice jak jednu IP adresu, ackoliv jich mate k dispozici vic ?

 

Dneska odpoledne u nas byla bourka, tak jsem preventivne vsechnu elektroniku poodpojoval z elektriny, tak jako to delavam vdycky.

Kdyz se mracna prehnaly zase to zapnu, ale ouha, ackoliv mam za modemem pripojeny switch a knemu 3 PC, nechce internet fungovat vic jak na jednom z techto zarizeni,

kouknu do modemu - ma nactenou pouze jednu MAC adresu, udelam par resetu vseho co jde, ale stale nic.

Tak si rikam jestli treba neodesel switch, udelal jsem proto par testu, pri vypnutem modemu do stand-by, kdy se chova jako DHCP server a prideluje vnitrni IP adresy - vsechno je OK, switch funguje.

 

Takze zbyva problem nekde na strane UPC , kdy zrejme po restartu modemu si nacetl nove nastaveni, ktere je ovsem spatne :scratch:

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste upresnim ze mam stary internetovy tarif Light (20/1,5 Mb) a k nemu 2 IP adresy + 1 pevna IP = celkem 3 IP

 

Pres kontaktni formular jsem tedy v nedeli o problemu napsal na UPC a dnes jsem dostal odpoved:

 

V současnou chvíli máte možnost připojit si za modem max 1 zařízení, tedy, pokud chcete využívat služby jako doposud, doporučuji Vám si zažádat o vyšší službu, a to fiber power 25.

 

Takze aniz by se nekdo obtezoval me predem kontaktovat, nebo informovat o zmene,

tak jednoho dne proste seberou 2 IP adresy a ja tady pak pul dne resim kde je vlastne problem.

 

Mimochodem dneska jsem zavolal na UPC, po 10 minutach cekani na spojeni s operatorem jsem ze dozvedel vpodstate to stejne co me jiz napsali, pak me chtel prepojit na kontakt centrum, kde jsem si chtel tedy zmenit tarif, jenze po 3 minutach cekani na prepojeni, me operator nakonec sdelil, ze ze na KC jsou asi zaneprazdneni a ze se ozvou sami, kdy ? to jsem sam zvedav. :x

 

Takze kdo mate jeste stare tarify, tak se nedivte kdyz vam najednou nepojede internet. :salut:

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- mam stary internetovy tarif Light (20/1,5 Mb)

- Mimochodem dneska jsem zavolal na UPC, po 10 minutach cekani na spojeni s operatorem jsem ze dozvedel vpodstate to stejne co me jiz napsali

- Takze kdo mate jeste stare tarify, tak se nedivte kdyz vam najednou nepojede internet. :salut:

- kolik za něj platíš? :shock:

- a cos čekal? :lol:

- nj, neni radno setrvávat u starejch tarifů, stojej hodně a sou všelijak osekaný...

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ano take jsem slysel ze stare internetove tarify budou zruseny, ale stale to tak jeste neni,

od zacatku co mam internet (jeste z dob Karnevalu) jsem mel vzdy 2 IP adresy, jmena tarifu a rychlosti se menily, ale IP adresy zustavaly.

 

No ted uz je to jedno, nakonec me donutili k prechodu na novejsi tarif, coz se ale ukazalo jako chyba, protoze jsem prisel o slevu a nyni s nizsi tv nabidkou a pomalejsim internetem stejne platim jeste vic nez predtim . :x

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...