Přejít na obsah

Kvalita obrazu v pásmu DVB-T po kabelech u UPC.


JirkaP

Doporučené příspěvky

Návštěvník YABAKA
Signál DVB-T je v kabelu UPC ten"nejrozmazlenější".U televize v kuchyni musím správně pohnout s anténním kabelem aby DVB-T přestalo kostičkovat,ale signál DVB-C a analog jede kdykoliv bez problémů.Obraz z DVB-T má lepší obraz než z DVB-C (Humax 5000)Podle mě-pohýbat s TV a kabelem dokud nebude obraz DVB-T 100 %.
Není to skrz ty jejich parametry, kdy je každej DVB-T mux vytíženej nadoraz? FEC 7/8, GI 1/32, 64QAM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a myslíš, že je ten mux vytíženej na doraz? Jedině na doraz je mux s HD programy, ostatní mají rezervu 4-6 Mbps.

 

Pokud potřebuješ "štelovat kabely" aby ti signál fungoval, tak to vidím na problém v kabeláži nebo konektorech.

 

A mimo jiné, chytáš to DVB-T na kanálech 21-23 (474. 482, 490 MHz) ?

Pokud ne, tak tou kvalitní "šňůrou" k TV chytáš nějaký pozemní vysílač

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Jestli se vysílá VBR, tak by to ani nadoraz nešlo. Ale ty parametry muxů jsou prostě takový, že tam moc žádná rezerva není, ale mám na mysli ochranný prvky jako FEC a GI, ne datový tok.

 

Na k 21-23 zrovna nikde nic v okolí nevysílá, ale já si na problémy nestěžoval, spíš to byla otázka do placu, jestli ty DVB-T muxy v kabelu nejsou díky parametrům náchylnější.

Ostatně u DVB-C se taky nevyužívá max. co jde, třeba QAM256

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Je ale otázkou, jestli ta ochrana nepomůže třeba i proti nežádoucím jevům, které se zase vyskytují v kabelových rozvodech. Jde totiž o ochranu dat, redundanci, což se jistě může v kabelech z různých důvodů hodit. Ale je to pouze moje domněnka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Ono používat v kabelovce razantní ochranu proti odrazům signálu od okolních překázek asi nemá moc smysl, proto se používá nejmenší ochraný faktor.

 

Dobrý den,může mně prosím vysvětlit proč nehraje na Sharp LC 37 D65 E digitální vysílání DVB -T od UPC.Na LG to funguje dobře .Nemáte někdo zkušenosti s tímhle probléme. I když ho nepotřebuji dostal jsem ho k internetu.Mám zapojenou jenom malou nabídku + vlastním satelit.Na tom Sharp to hrálo ,do Ledna 2011,samořejmě přeladěno a to taky nepomáhá.Píše to chybu 203 .

  • Premium
  • -
  • -, Základní, Family, Sport, Cinema
  • Vodafone Station WiFi 6, CA modul
  • -Most
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...