Přejít na obsah

Jak nejjednodušeji propojit více PC v domácnosti???


Návštěvník ejancar

Doporučené příspěvky

Návštěvník ejancar

Ahoj, potřebuji kvalitně propojit více pc v domácnosti, nyní mám jednu dynamickou IP a špatné zkušenosti s routery...UPC nabízí za příplatek wifi router(kde se dá kabelem připojit až 4 pc) nebo o stovku dražší tarif(kde jsou 3 dynamické IP a 2X rychlejší net), tím by prý stačil na propojení jen hub nebo switch, ale nevím zda to je jen o zasunutí drátů, může mi to někdo objasnit a poradit co je nej? Moc děkuji, moc se v tom nevyznám a nervy pak pracují.Když jsem měl router, tak vše shořelo po čase na změně ip adresy, což je u upc normal. Všem hluboce děkuji za vysvětlení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud už modem máš, je blbost pořizovat wifi modem od upc - výměna stojí 655 a měsíčně platíš 61... přídavný routery fungujou dobře, žádný problémy se změnou ip nejsou...

co se týká toho vyššího tarifu, tak ten se vyplatí určitě, je tam rozdíl jenom 105 czk a rychlost stahování 2,5x vyšší...

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ejancar

No možná jsem měl nějaký debilní router(vzpomínám si značku Tenda) a kdybych šel do toho lepšího tarifu se třemi ip adresami, tak stačí jen píchnout kabely do switche? žádný nastavovaní, instalování atd.?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ejancar

Tak to jsem chtěl slyšet! :D změním tarif na rychlejší se 3 ip adresami, koupím switch, nastrkám dráty a pofrčím. Na sdílení dat mám flashku, to by mi nevadilo. Na router už nemám nervy.Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Mayki

Já jsem taky s mým wifi routerem TP-LINK spokojen, jedno PC jede po kabelu, dvě přes wifi a TV je taky na kabelu, žádný problém, vše funguje jedna báseň... :wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ejancar

to Mayki-Tak to gratuluji, ale zapojit dva PC na router, neni jen o zastrčení drátů. Kdo to umí, tak super, ale já to neumím. Umím třeba zahrát Stairway to Heaven na kejtru a někdo to nechápe, jak to dokážu, jenže pro mě je to hračka :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporucuju spis pouzit ten router, jednou ho nastavis, zapojis a dal s tim nemusis nic delat.

Pouziti switche s IP od UPC je sice jednoduzsi, ale jakmile potrebujes pripojit vic PC nez mas IP adres, nebo sdilet nejaka data mezi PC, tak nastava problem.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z hlediska zabezpečení domácí sítě si dovoluji tvrdit, že router je nutnost. Tím spíš, že UPC přiděluje veřejné IP adresy a tím jsou počítače z internetu přímo viditelné. Pokud jsi z okolí Ostravy, nebo Trutnova, mohl bych ti s výběrem a zapojením routru helpnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...