Přejít na obsah

Tablet nevidí moji wifi síť


Návštěvník zzukal

Doporučené příspěvky

Návštěvník zzukal

Dobrý den,

po resetu tabletu Lenovo TAB2-10 jsou vidět jen sítě PODA a i jiné. Od UPC vidím UPC Free, žádnou jinou UPC, i když na jiných zařízení vidět jsou.

Jaký je tedy rozdíl UPC Free od jiných sítí? Dá se to nějak řešit např. nastavením modemu?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud problém nastal po resetu tabletu a ostatní zařízení wi-fi síť UPC vidí, tak bude nějaký problém v tabletu, zkuste jít v tabletu do nastavení wi-fi a vymazat všechny uložené sítě, pak tablet restartujte, Možná to pomůže možná ne.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zzukal

Vše jsem zkoušel, vymazání sítí, změnit  protokoly na modemu, přepnutí pásma z 2,4 na 5Ghz a i jiné možnosti na modemu. Na tabletu s Androidem 6 toho na nastavení moc není.Vždy jiná zařízeni všechny sítě-modemy UPC vidí.Tablet nevidí žádnou UPC síť, jen UPC Free. Na tu se připojím, ale není to určitě na můj modem UPC, i po jeho vypnutí připojení na Free na tabletu jde.

To znamená, že pokud by v blízkosti nebyl modem UPC s možnosti napojení na Free, tak se  "plnohodnotně" na UPC nepřipojím. I když můj modem UPC leží vedle tabletu.

Tablet se původně dal připojit na UPC, pak začal blbnout, nešlo téměř nic spustit, ani Wi-Fi, tak se to řešilo továrním nastavením. Problém bude nejspíš v tabletu, kdoví, co se v něm pos.... .Ale proč jde vidět všechny sítě kolem, jde se na ně připojit, i na UPC Free, ale jiné UPC sítě nevidí? Ani při zadání jejich SSID se nejde připojit.

Otázka je taky: jak se liší vysílání  SSID UPC modemu od jeho vysílání SSID UPC free?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zzukal

To vím, taky jsem v modemu měnil za jiné, i bez zabezpečení. Tablet prostě modemy UPC nevidí. Ale další - cca 15 sítí a modemů kolem vidí. Taky jsem se pokoušel mu vnutit SSID a heslo natvrdo. Nejde..... Tablet používá kolega na své síti UPC a tak mu je na nic Internet 300 UPC, když se bude moci připojit jen UPC Free s podstatně nižší rychlosti. 

Ještě nějaký nápad? Nebo už mám s tabletem švihnou o zem.....?

A díky za zájem nějak poradit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtělo by to stáhnout nějakou appku na analyzování WiFi sítí, abys věděl, v jakým pásmu, na jakých kanálech a s jakým zabezpečením ty viditelný sítě běhají a z toho by se pak mohlo dát odvodit, proč zbytek sítí vidět není. Třeba: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ubnt.usurvey&hl=cs

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...