Přejít na obsah

Kaon KCF-B3000HCO - Firmware - nedostatky - aktualizace


Návštěvník J.Š.

Doporučené příspěvky

Návštěvník PESFILIPES

dopln si informace i digi signalu - pokud kvalita ci sila digi signalu poklesne pod urcitou mini hranici dochazi k chybam nebo dokonce vypadku obrazu - na kvalite obrazu se to projevi rozpadem do kosticek zamrznuti ci zmizeni obrazu - v zadnem pripade ale nedochazi ke zmene obrazu tak jako u analogu ze mas vice sumu duchy zrneni atd - nektere prijimace maji citlivejsi tuner takze jim staci mensi urovne signalu - dobre je to patrne u satelitniho vysilani kde na 80cm parabole maji ruzne prijimace velke odchylky mezi sebou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to ja rika PESFILIPES, pokud nemas vypadky v obraze a zvuku, tak nema smysl se tim vubec zabyvat, rozhodujici je kvalita signalu, ta musi byt nekde u 100% jinak dochazi k vypadkum, ta uroven signalu je spis orientacni.

 

Jinak ten posledni slovensky FW nemam k dispozici, protoze neni nikde ke stazeni, takze nemuzu porovnat, mam k dispozici pouze starsi 11_12_00_02.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím vypnutím onoho KAONA se mi to zrovna stalo i dnes (při sledování ČT4 - extraliga hokeje). Prostě zhasne obraz na TV, KAONek se zasekne, pak v něm něco rupne a je vypnuto. Sám se už, ten blbeček, zapnout neumí.

Nemoze byt problem s HDD? Kaon sustavne zapisuje na disk vysielanie koli Time Shiftu a je otazne, ako sa sprava, ked na disk zapisat nemoze koli nejakej chybe filesystemu. Mozno reaguje prave tym vypnutim.

Mozno by sa oplatilo skontrolovat disk v PC, pustit aj kontrolu vadnych sektorov a pripadne ich premapovanie. Neverim, ze na HDD nevzniknu za 2-3 roky sustavnej prevadzky nejake chyby.

A pokial je vadny disk, ale inac STB funguje, je asi lepsie dat tam nejaky svoj, lebo clovek nikdy nevie, aky STB dostane pri vymene :wink:

Já ale vůbec nahrávání, či jakoukoli jinou akci přes HDD, nemám zaplou. Prostě jenom sleduji program. Zatím jsem vypozoroval (trvá to bohužel dlouho, protože je hodně stanic a na všechny je potřeba několik hodin času), že se to stává u multiplexu z českými kanály, kde je i zřejmě ČT_4. U kanálů, jako je History, Viasat, HBO, FilmBox, CNN, BBC, ......... atd., se to zatím nestalo.

  • Super
  • Red Basic
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, Vodafone TV Premium
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Lucio9999
Je to ja rika PESFILIPES, pokud nemas vypadky v obraze a zvuku, tak nema smysl se tim vubec zabyvat, rozhodujici je kvalita signalu, ta musi byt nekde u 100% jinak dochazi k vypadkum, ta uroven signalu je spis orientacni.

 

Jinak ten posledni slovensky FW nemam k dispozici, protoze neni nikde ke stazeni, takze nemuzu porovnat, mam k dispozici pouze starsi 11_12_00_02.

No,ja tento najnovší FW mám,a vypadávanie HDMI tu zostalo(ale to iba raz na 1-2 sekundy,a hned naskoči naspäť).

 

Chápem,že zlý signal pri analogu, šuští,zrní,robí duchov,a že zly sigNál u digitálu zamŕza,kostičkuje, vypadáva.

Len som myslel,že ked HD kanale maju cca 70% sily signalu,a ostatné kanale SD po 50% sily signalu,že to je slabé,lebo ked tieto kanale sledujem,naozaj nič moc,neostré,zahmlene. myslel som,že to je tým,že tieto kanale ukazuju silu 50%... Ale všetky kanale ukazuju 100% pri kvalite signalu.

 

Inak,ked si dam v menu -inštaláciu,tak tam vidim uz 64% silu,a 100% kvalitu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak rikam, pokud to jede a nevypadava, nema smysl se tim zabyvat, ze je nekde 50 a jinde 70% muze byt dano i frekvenci na ktere ty muxy jedou, protoze obecne nizsi frekvence muzou mit vyzsi uroven signalu, kvuly mensimu utlumu na pasivnich prvcich site.

I digitalu je to proste tak, ze budto jede, nebo kostickuje, nebo nejede, nic mezi tim.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ale vůbec nahrávání, či jakoukoli jinou akci přes HDD, nemám zaplou. Prostě jenom sleduji program.
U Kaona je ten problem, ze nahrava neustale aktualne sledovany kanal,

podle me by opravdu nebylo na skodu mit moznost tuhle funkci vypnout, protoze treba ja jsem tuhle vymozenost snad nikdy v praxi nevyuzil.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kuko61

Ja Time shift raz za cas pouzijem, bud ked musim napr. sledovanie serialu na chvilu prerusit, tak si ho o niekolko minut vratim, alebo zacnem schvalne sledovat o 10 minut neskor, vratim si relaciu na zaciatok a potom mozem preskocit reklamy :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mipo

U Handanu se tato funkce spouštěla pouze při stisknutí tlačítka Time shift. Mám Handana DVR a jediné, co mu chybí, je schopnost příjmu HD. Jinak je to STB ve srovnání s Kaonem o několik tříd kvalitnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Lucio9999

vysvetlí mi niekto moznost v nastaveni stboxu,a to "východiskova doba zaznamu"? Ako to funguje(a či vobec!)? Lebo ja ked nastavim 1,2,3 alebo 4 hodinu,tak sa nic nedeje.Nahrávaný záznam by mal trvat podla tej doby,ale to nejde.... :oops:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...