Přejít na obsah

Modem Compal CH7465LG


kotasek

Doporučené příspěvky

Jediné co netuším je hláška o kontrole LAN, která je po testu v červeném, byť vše vč. sdílení funguje na 1-čku...

 

Tuhle chybu jsem hlásil UPC 11.5, ale dosud mi na to nikdo neodpověděl. Také to bylo reportováno v průběhu mé chyby s T3 timeoutem, ale jak říkám asi se na to vyprdli :)

  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník tanker32

Abych taky přispěl se svými zkušenostmi.

Tak já mám UPC už asi 8 let (těsně po KABEL+). Teď jsem přešel cca. 4 měsíce zpět na nejvyšší nabídku KOMPLET+ /INTERNET 300/30, bonus 400/40.

Platím sice 1.500,- kč měsíčně. Ale nekouřím, nepiju, za děvkama nechodím :lol: , takže hotovost vrážím do IT věcí.

U mě absolutní spokojenost se službami UPC.Rychlost stabilní, WI-FI jede na tabletech i mobilech excelentně, ať už 2.4GHz nebo 5 GHz.

Takže asi tak. A ne, nejsem technik UPC dělám vlastně pro konkurenci. (Administrátora u nejmenované firmy.) 8)

 

Zatím se mějte fajn a přeju spokojenost a nerušený DOWNLOAD/UPLOAD od UPC! :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jobro
Jediné co netuším je hláška o kontrole LAN, která je po testu v červeném, byť vše vč. sdílení funguje na 1-čku...

Mám také tu samou hlášku, ač vše funguje normálně.

Ale při startu počítače na mě juká oznámení, něco ve smyslu, že může být vyžadováno přihlášení, ať spustím internetový prohlížeč. Když ho spustím, naběhne okno, nabízející vstup do administrace modemu.

Nevím, co si o tom myslet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Weiny
Cat6 je zbytečnost, v pohodě vystačí Cat5e, což jsou nejběžněji používaný kabely.

Teď možná stačí, za pár let nemusí, a když měnit, tak rovnou Cat6 :wink: Kdoví co za rychlosti tu bude za pár let.

Jinak zatím detekuji výpadky rádia, jestli je to sítí či modemem netuším, budu dál laborovat...

Upraveno uživatelem Weiny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Jelikož má router "jenom" 1Gbps porty, tak stačí Cat5e. Teda ne, že by Cat6 vadil, ale je zbytečný ho řešit za každou cenu. Spíš se dívat po kvalitě samotnýho kabelu a koupit třeba Belden a ne nějaký čínský hnoje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník hupkydupky

Máte někdo zkušenost s propojením po kabelu mezi Compalem a nějakým multimediálním přehrávačem?

Compal by měl jet na 1000Mbps, můj player (Popcorn A-500) taktéž, takže reálný přenos dat by měl dosahovat něco kolem 120 mbps, což je snad jen zbožné přání.

Ve skutečnosti data tečou rychlostí kolem 14mbps a za boha nevím, jak to podojit. Kabel 15m cat6 dosahuje stejných "výšin" jako 5m cat5, takže chyba je někde jinde.

DHCP jsem musel v nastavení Compalu změnit a nastavit statickou IP, protože ta dvě zařízení spolu prostě občas nemluvila... Další překvapení pro mě bylo, když jsem u nastavení pro TV změnil WiFi z auto (2,4GHz+5GHz) pouze na 5GHz a/n/ac mixed. Z rychlosti 78mbps náhle bylo 300, jak to alespoň psal výpis Compalu. Nevím, neměřeno.

Ale zpět ke kabelu. Funguje vám někomu reálně síť na těch 1Gbps?

Díky za tip, radu, či názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Weiny

Mám jen možnost srovnat rychlost přesunu dat po síti. S TP-linkem data frčela 40Mbps max., nyní 70. Takže zrychlení.

 

Další postřehy - červená hláška u kontroly lan při testu zmizela po odpojení streameru, způsobovala to jeho pomalá síťovka. Bylo to vlastně jen varování o pomalém komponentu v lan zdířce.

 

Netušil jsem, že je vhodné vytvořit dva názvy sítě, pro 2.4 a 5Ghz, teď se konečně mohu na novějších strojích připojit na volnější pásmo a navíc mám max. rychlosti, stejně jako přes kabel. Při stejném SSID se vše chytalo na 2.4 Ghz a zde bylo potřeba hledat volné kanály, nejlépe na tom byl 11. Na prázdný 12 a 13 (což je stále v naší normě) se asi hned tak s nějakým routerem nepřipojím, co?

 

Jinak výpadky rádia pokračují, volal jsem na technickou a potvrdili mi, že je tam vidí. Možná že Technicolor je dokázal přežvýkat tak, že to streamer nerozhodilo, každopádně by mi bylo líto přijít o výhody Compalu, kvůli nestabilitě sítě. Dám vědět jak to dopadne, kdyby to byl krám a padalo to všem, byli by sami proti sobě, udělat si z něj současného krále...

Upraveno uživatelem Weiny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ah, Popcorn.. ten uz mam nejaky ten rok a jeho "gigabit" ethernet je povestny.. ked si spomeniem na prvy model Popcornu s gigabytovym PHY (C-200), kto z neho dostal vacsiu rychlost ako 12-13 MB/s bez toho, aby zamrzol (ak to vobec islo, vacsina uzivatelov to mala prepnute na 100 Mbit Ethernet), bol kral.. spolahlivo fungoval iba s niektorymi (drahymi) gigabit switchmi typu HP Procurve a pod.

Momentalne mam A-400 a realna rychlost pri kopirovani SMB je okolo 30 MB/s (ale mam ho pripojeny do switchu, nie modemu).. SoC Popcornov su zamerane na prehravanie, nie sietove funkcie.. skor vidim nekompatibilitu medzi Popcornom a switchom v Compale (ten asi nebude ziaden zazrak), ked ma problem chytit DHCP - pripoj sa telnetom na IP adresu Popcornu a daj ifconfig eth0 - uvidis chybovost paketov, pripadne nejaky lepsi switch medzi Compal a Popcorn.

Ako tak pozeram, dalsi dovod zostat pri Technicolore v bridge mode (WiFi aj tak mam vlastne)..

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...