Přejít na obsah

Problem router


Návštěvník Rozpy

Doporučené příspěvky

Návštěvník Rozpy

Zdravim,

poridil jsem internet od UPC fiber power 10 a vcera koupil router Belkin (bohuzel pisu z prace a nevim typ) Vse jsem propojil dle navodu a s jednim nb se pripojim a vse jede jak ma ale kdyz pripojim druhy pise mi ze pripojeno,signal vynikajici,ale na net se nedostanu. Hledal jsem tento problem zde na foru,ale bud jsem spatne koukal nebo se to tu neresilo.

Diky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napis typ routeru a jak to mas nastavene, jinak ti tezko poradime.

Taky pozeor na nastaveni druheho PC - firewall atd.

 

Jediny co me hned napada je:

Jakou IP dostane pridelenou prvni PC, na kterem to jede ?

Neni nahodou verejna, pak by router mohl byt nastaven do rezimu bridge, coz je spatne.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Slim

Mám takový problém a nechci kvůli tomu zakládat nový thread a sem se to podle názvu myslím hodí.

 

Pár dnů mám takový problém: Mám router TP-Link TL-WR340GD přibližně rok. Od UPC mám takový ten modem Atlanta co se dával před Motorolami. Router mám připojený přes port WAN ke kabelovému modemu. 1 PC mám UTP kabelem připojený do LAN portu routeru. Dále se připojuji přes WLAN notebookem. Až donedávna bylo vše v pořádku, ale nyní se začaly dít podivuhodné věci. Pokud jsou počítače vypnuté, modem se tváří, že je vše v pořádku, kontrolky svítí tak jak mají, telefon UPC připojený ke k. modemu normálně funguje. Jakmile se však připojím buď notebookem, nebo tím počítačem tak modem spadne a svítí jen první kontrolka, windowsy hlásí, že jsem bez sítě. Když vytáhnu UTP z portu WAN a zase ho tam dám, vše naběhne a chodí. Někdy to třeba po půl hodině spadne znovu, někdy to běží jako by nic. Když jsem připojil k. modem natvrdo přímo ke kompu (tj. bez routeru) tak se mi toto ještě nestalo, proto předpokládám, že chyba bude v routeru.

Otázka tedy zní, netuší někdo, co by tomu routeru mohlo být? A je vůbec možné, že by nějakým způsobem dokázal shazovat kabelový modem?

Díky za jakékoliv odpovědi nebo podněty. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavé na tom právě je, že když přes ten samý UTP kabel připojím kabelový modem natvrdo přímo k počítači bez routeru, tak všechno jede bez výpadků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Slim

Tak jsem ten kabel vyměnil a pohoda, jelo to. Ale...šel jsem něco dělat, počítač usnul a když se probudil, internet byl fuč. Stačilo jen vypnout a zapnout router a kab. modem naběhl.

Takže je to asi fakt tím routerem, ale jakým způsobem to shazuje, to fakt netuším. Že by nějaký zkrat?

 

Zítra si půjčím jinej router a uvidím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pár zblázněných routerů jsem už za život viděl. Tady by stály za pokus dvě věci

 

- nahrát aktualizovaný firmware, existuje-li (hledat na stránkách výrobce)

- zresotvat router do továrního nastavení (hledat v návodu k routeru, obvykle bývá vzadu malý čudlíček, který je potřeba pár sekund podržet)

  • 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal
  • Zlín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...