Přejít na obsah

Kaon KCF-B3001 HD PVR


Návštěvník onak

Doporučené příspěvky

.Blokuje to nahravaci kanal ve prospech dost diskutabilni funkce. To to nejde v menu vypnout ? Jak to funguje pri prehravani zaznamu ? Nahrava to zbytecne posledne naladeny kanal ? HDD to musi davat dost zabrat - cist a zaroven zapisovat, popr. jeste zapis naprogramovaneho zaznamu, to vse prakticky trvale na ruznych mistech disku = hlavicka a vystavovaci mechanismus dostane zabrat, zahrivani HDD, zbytecna spotreba energie, pravdepodobnost zvyseneho vyskytu chyb zaznamu a snizeni zivotnosti - UPC bude po nejake dobe asi resit dost reklamaci.

No uvidim jake tu jeste budou reakce.

 

jestli dostává hdd zabrat bych neřešil, zařízení je pronajaté, pokuď se cokoliv "pokazí", je to problém upc ... já osobně používám kaon jen na nahrávání, na sledování tv mám televizi s modulem od licy, takže nevidím žádný důvod proč k pouhému sledování tv používat kaon, rozdíl v obrazu vpodstatě není, dokonce bych řekl, že HD vypadá o fousek lépe přímo na tv, než když to jede přes kaon

  • Basic
  • -
  • Základní, Sport
  • Compal CH7465
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník UPC-021

Můj topí přibližně stejně jako Handan 6000. I 5000 docela topí a to i když je vypnutý.

Já myslím že to žádnou kapacitu nesnižuje, protože i ostatní známé STB mají omezení na 2 kanály. Handan 6000 byl taková příjemná výjímka.

Rychlost zápisu při záznamu je cca 2 MB/S, přenosová rychlost disku je cca 120 MB/s - při záznamu je disk zatížen ani ne ze 2 procent, to na životnost velký vliv mít imho nebude.

 

Taky vám Kaon tak dlouho startuje? 4 sekundy ukazuje BOOT, pak 5 sekund INIT a obraz mám asi po 13 sekundách.

Upraveno uživatelem UPC-021
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela me vadi, ze nelze prehazet uzivatelsky kanaly. Nebo se mylim a jde to nejak, krome oblibenych?

 

vse si přehoď do favourites a přeskládej, pak si v guide (epg) a v rychlém výběru kanálu (přes OK) vyber třídění podle favourites, kaon si to bude pomatovat a při dalším otevření guide už zobrazovat poskládané pořadí

  • Basic
  • -
  • Základní, Sport
  • Compal CH7465
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rychlost zápisu při záznamu je cca 2 MB/S, přenosová rychlost disku je cca 120 MB/s - při záznamu je disk zatížen ani ne ze 2 procent, to na životnost velký vliv mít imho nebude.

 

Taky vám Kaon tak dlouho startuje? 4 sekundy ukazuje BOOT, pak 5 sekund INIT a obraz mám asi po 13 sekundách.

 

přesně tak, rychlost zápisu je dána datovým tokem sledovaného kanálu, který ani zdaleka nedosahuje možností hdd ... jo a ten start je opravdu dlouhý

  • Basic
  • -
  • Základní, Sport
  • Compal CH7465
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník CiraCira

Jinak ten start je opravdu dost dlouhej, ale můj Blu-Ray od Panasonicu startuje ještě déle. Jinak pohyb v EPG naprosto bez problému, okamžitá odezva. Ale protože je navigační kříž na dálkáči v těsné blízkosti dalších tlačítek, dost často jsem zmáčkl místo šipky nějaké tlačítko vedle - a to se pak nepohne, to je fakt :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník CiraCira

Jasně, to jsem si neuvědomil, že to jsou tyhle sloupečky. Jinak jsem zjistil, že řadu technických informací o sledovaném kanálu dostanete na obrazovku, když při sledování nejprve zmáčknete modré (info) a následně žluté :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kremio
Můj topí přibližně stejně jako Handan 6000. I 5000 docela topí a to i když je vypnutý.

Já myslím že to žádnou kapacitu nesnižuje, protože i ostatní známé STB mají omezení na 2 kanály. Handan 6000 byl taková příjemná výjímka.

Rychlost zápisu při záznamu je cca 2 MB/S, přenosová rychlost disku je cca 120 MB/s - při záznamu je disk zatížen ani ne ze 2 procent, to na životnost velký vliv mít imho nebude.

 

No Kaon nemam, takze nemuzu hodnotit, ale nekdo tu driv psal, ze topi podstatne vic nez Handan. Pokud je to jinak - tim lip.

 

K tomu HDD - 120 MB/s je ciste teoreticka rychlost. Prakticka je kolem 20 az 30 MB/s (write) a 30 az 40 MB/s (read), zalezi hodne na pristupove dobe (vystavovani hlavicek), protoze zapis neni sekvencni (kvuli timeshiftu). Jeste zalezi na formatovani, protoze sprava disku si taky vezme svoje (tipnul bych si na nejaky linux). No a konecne si myslim, ze u HD bude zapis narocnenjsi nez 2 MB/s, pokud je tedy zanamenavan primo stream a neni pouzito nejake kodovani. Problemy s kostickovanim, ktere tu nekdo zminil, bych tipoval prave na problemy s datovymi toky na/z HDD nez na prevodniky. Kodovani MPEG 2 i MPEG 4 zvladaji bezproblemove dnesni i mene vykonne procesory a pokud by byl pouzit HW koding (o cemz pochybuji), neni uz vubec o cem nluvit.

 

Nezna nekdo vnitrni osazeni Kaonu ? Procesor, pamet, format HDD, operacni system apod. ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...