Přejít na obsah

TV LCD LG + LG RHT497H + CV-5000 UPC


Návštěvník ThomasM

Doporučené příspěvky

Návštěvník ThomasM

Zdravím,

Ježíšek donesl v předmětu uvedený DVD rekordér a nyní se jej zkouším propojit s TV a STB-C od UPC. Řešilo se to zde již mnohokrát a já si vše přečetl a postupoval podle návodu, ale stejně se mi to nepovedlo. :x Čili:

 

1. koax se zásuvky do STB

2. SCART ze STB do TV a SCART ze STB do DVD rek.

 

Dám na DVD rek. vyhledávat digitální programy a nic... Takhle to popisujete v návodech, nebo ne... Dík za rady... Nebo jsem úplná lama?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dám na DVD rek. vyhledávat digitální programy a nic... Takhle to popisujete v návodech, nebo ne... Dík za rady... Nebo jsem úplná lama?

ještě musíš propojit STB s DVD recordérem koaciálním kabelem a teprve z DVD zapojíš koaciál doTV.navíc na DVD nenaladíš digi nabídku,ale pouze analog.aby si mohl nahrávat ze STB,musíš si na DVD navolit spávný AV výstup.Takže jeden AV výstup je TV,2 výstup STB.a ještě přidej scart dvd-scart tv

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Brno-Kohoutovice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ThomasM

Ale podle některých pokynů zde již uváděných by to mělo jít i bez těch koaxiálních kabelů :shock: Viz. Jára Cimrmann - Zkuste to bez drátů milý Marconi... Koaxiální výstup ze STB já již totiž používám jednak do PC TV karty a dále do další TV v děcáku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale podle některých pokynů zde již uváděných by to mělo jít i bez těch koaxiálních kabelů :shock: Viz. Jára Cimrmann - Zkuste to bez drátů milý Marconi... Koaxiální výstup ze STB já již totiž používám jednak do PC TV karty a dále do další TV v děcáku...

použit rozbočovač na koacial

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Brno-Kohoutovice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty HDMI kabely samozřejmě jsou možné, ale bez těch koaxiálů se tedy neobejdu? To pak ale budu jen ANALOG a ne DIGITAL?

bez těch koaciálů se opravdu neobejdeš.když to nebudeš mít propojený těmi koaciálama,tak ti nepojede na dvd ani analog,natožpak digitál.až to budeš mí propojený tím koaciálem,tak si musíš najít správný AV výstup,na kterým budeš sledovat digitální programy ze STB.

zzkus to propojit takto

účastnická zásuvka=STB(koaciál).stb-dvd(scart,koaciál),dvd-tv(koaciál,HDMI)stb-tv(scart).pak už jenom opravdu najdi ten správný AV ýstup na dvd

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Brno-Kohoutovice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď sem řešil něco podobnýho (přesně si nepamatuju, ale vypadá to na stejný rekordér LG - ovládání toho rekordéru mi moc nesedlo). A zapojení následující:

 

Kabel:         ze zařízení:     do zařízení: (v závorkách označení konektoru)
1. SCART       STB (TV)         DVD (AV2)
2. SCART       DVD (AV1)        TV (popř. HDMI)

1. koax        UPC              STB          - z důvodu nejlepšího signálu jako 1.
2. koax        STB              DVD
3. koax        DVD              TV

 

Když sem zapojil DVD do druhého výstupu STB (video) nedokázal jsem tam dostat obraz, jenom zvuk. Dlouho sem to ale neřešil. Takhle to zatím funguje.

 

Mimochodem přestal jsem věřit HDMI kabelům poté, co sem přinesl domů HDMI kabel Hama, opletený, zlacené konektory, délka 150cm (vypadá docela "luxusně") - a je mi k ničemu. Projdou přes něj jen nějaké signály (identifikace připojeného zařízení - a ještě ne ve všech případech) ale obraz a zvuk nikde.

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CH7465LG , CA modul, HD PVR, STB zmetek
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ThomasM

Díky všem za rady, rozhodl jsem se v téhle chvíli pro jinou variantu: mám ještě v paneláku kromě digital UPC ještě i společný kabelový rozvod pozemní digitální sítě. A tak jsem tu anténu strčil do DVD rekordéru a SCARTEM propojil DVD s TV. Můžu teď sice nahrávat jen 16 veřejných programů, ale zase mohu nahrávat jeden program a na TV sledovat UPC... Díky všem za rady...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...