Přejít na obsah

nové stanice


Návštěvník jardazholesovic

Doporučené příspěvky

Jenže to nejsou výmluvy, ale fakt. Navíc se mýlíš v tom, že je Hallmark určený pro český a slovenský trh. Není. Je určený pro maďarský trh a jemu se přizpůsobuje. Česká stopa tam je prostě jen milosrdně trpěným bonusem a nebýt toho, tak bychom také žádný Hallmark neměli. Doba TV stanic jen pro jednu zemi je prostě ta tam a je třeba se smířit s tím, že žijeme v globalizovaném světě.

A pokud jde o to, na co se Hallmark přemění, to nevím, ale vím na co se určitě nepřemění a to je právě SyFy Universal, protože ten jediný z portfolia Universal kanálů je výrazně mimo cílové publikum současného Hallmarku a Universal určitě nebude riskovat tak radikální změnu. Všechny ostatní kanály Universalu v úvahu přicházet mohou, protože více či méně korespondují s cílovou skupiniou Hallmarku, kterou jsou ženy mezi 15-60 +-.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda

Já se obávám, že kromě kanálů Universal Channel a Diva Universal, žádný z dalších potenciálně uváděných programů nekoresponduje s cílovou skupinou současného Hallmarku. :? Sám bych samozřejmě raději preferoval 13th STREET nebo SyFy, ale taky jsem v tomto pesimistou a memyslím, že by Hallmark rebrandoval právě na některý z těchto kanálů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není se čemu divit, když se z Hallmarku stal odpad. A můžou si za to sami. Z české verze udělali maďarskej humus, premiér celkem málo, reklam mnoho. Dobře jim tak.

 

Osobně doufám v proměnu na Syfy Universal. Jen doufám a předpokládám, že nová stanice bude kompletně česky! Je to určeno pro CZ/SK trh, nikoliv Magyar, tak bych prosil, ať to podle toho i vypadá! A ty blbé výmluvy, že stanice vysílá pro více trhů a nemůže kvůli UPC Direct nebo DigiTV mít pro každý kanál verzi zvlášť si můžou strčit někam!

 

Naprosto souhlasim s timto nazorem. Puvodne byl HALLMARK v ramci moznosti koukatelny. Madarske reklamy z neho ovsem postupne zacaly ubirat na kvalite a snad cim vice tech reklam bylo tim vice na tom utrpela i programova napln. Do slova a do pismene se z HALLMARK stala sracka... A myslim si, ze je to skoda. Ku prikladu u nas doma jsou stanice kde je slyset byt jen naznak madarstiny posouvany na uplny konec seznamu nebo pro jistotu blokovany...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže to pak nemusíte vůbec platit rozšířenou nabídku kabelovky. Navíc se tak o dost připravujete. Jak říkám, žijeme v době globalizace, kterou nezastavíme. Proto je třeba se s ní vyrovnat a vzít si z ní to dobrá a to špatné prostě přijmout jako nutné zlo. Kdo tohle nedokáže, bude to mít v budoucnu hodně těžké.

 

Katoda: Vzhledem k počtu kriminálek na Hallmarku, je podle mě právě 13th Street po Universal Channel tím nejpravděpodobnějším kandidátem, dokonce pravděpodobnějším, než Diva se svými reality Show alá Oprah Winfrey a soap operami, o kterých si nejsem úplně jistý, jestli je přesně to pravé pro divačky Hallmarku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S proměnou na 13th Street nebo Universal Channel nemám problém, určitě to jsou fajn kanály, ALE pokud to bude vypadat jako doposud, tzn. maďarsky skoro vše, česky skoro nic, nebude o co stát. Nejsem rasista, ale to co je maďarský, je s prominutím na govno a kvalitově hodně dole ve srovnání třeba s polskými verzemi kanálu, viz. NGC - v analogu maďarskej humus - maďarský nápisy, maďarský reklamy, pořady tam mají premiéru strašně pozdě - v digitálu polská verze, mě mnohonásobně milejší, s pořady celkem brzo po UK premiéře. Disney Channel, který vysílá pro CZ/SK/HU trh je krásným příkladem toho, že se nechá stanice udělat z většiny česky a ta maďarština tam aspoň není tak okatá, navíc tam je i ENG stopa. Bohužel a opravdu mě zajímá proč, jsme tlačeni společně se Slováky k Maďarům a stává se z toho trend ve všem (filmy, cerálie), nejen hloupých TV kanálech. Proč nemáme verzi kanálů zvlášť pro sebe? Jedna pro CZ/SK, druhá pro HU? Opravdu by ten jeden prostor navíc byl problém a finančně neúnosný? Ze všech zemí v Evropě nám musí přihodit Maďarsko jako bychom byli na stejné úrovni a byli sousedé, ale my nejsme. Když už musíme s někým sdílet kanál (pokud nemáme vlastní verzi), proč ne s Poláky? Jejich země i jazyk je nám přece bližší, nebo ne? Taky mi to vadí, ale o 50% míň. Vždyť ta maďarština rve uši. Nemám nic proti globalizaci, miluji třeba anglické stanice, ale tohle je prostě nějaká nadnárodní úchylka nebo nevím. Hallmark nasliboval hory doly, jak to napraví a teď krachuje. Nic jinýho si ani nezasloužej, protože když Hallmark začínal v ČR, byl to čistě český kanál. Pak ho koupili maďaři s Chello a kvalita šla do kopru. To samé Spektrum. V roce 1994 vzniklo jako projekt TVMax a HBO pod názvem Max1, rize český kanál pro ČR. Pak to koupili maďaři, protože si vymysleli Spektrum. První rok to bylo dobré, protože Spektrum u nás vysílalo stále pouze česky. Pak to Chello snědlo úplně a ejhle, je z toho maďarsko-český hybrid, bez originální ENG stopy, s maďarsko-českými nápisy, maďarsko-českými reklamamy, zkrácenými znělkami kvůli reklamě - Bravo! Promiň, ale jestli tobě to vyhovuje, že jako Čech se mám spokojit s tím jak to dnes je, tak je asi něco špatně. Zajímavé, že u některých kanálů čistě česká verze být může (viz. chystané AXN a Nickelodeon, bývalý SuperMax) a u jiných ne. České HBO vysílá jen pro ČR a SK, přitom z naší země se řídí HBO pro celou střední Evropu. Nat Geo Wild taky vysílá pro vícero zemí, přitom nápisy má stanice anglicky... České MTV je kvalitnější než to evropské např...Takže je jasně vidět, že to jde, když se chce... Ta maďarština mě doslova štve, je to jak nějakej parazit..za chvíli budem mluvit maďarsky i my, ne? Ať si kdokoliv myslí cokoliv, ale já svůj pohled na věc nezměním, je to prostě špatně. A nepleťme sem třeba UK verze kanálů, co UPC vysílá (NGC HD, MTV Hits, MTV Rocks), to je něco jiného. Adios.

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Spektru jsem maďarskou reklamu neviděl, pokud ty ano, asi máš vidiny. A maďarské nápisy se na Spektru začali objevovat dávno před tím, než ho koupilo Chello, ještě za HBO. A mě osobně se celkem zdálo, že HBO na Spektrum vcelku kašle. Jakmile to koupilo Chello, začali se tam objevovat některé zajímavé pořady, včetně původního seriálu On the Spot. Ano, to "bohaté" HBO nikdy nemělo na to, aby pro Spektrum natočilo vlastní seriál. Chello ano.

A NGC maďarské a polské je jeden a tentýž kanál, který se liší jen reklamama v příslušném jazyce.

O tom, že české AXN opravdu vznikne, mám také své pochybnosti, ale HBO na to má. Nicméně pokud to bude jen maďarská verze s českými reklamami, jako je tomu u polské verze AXN Scifi a Crime, nebudu mít problém. Pokud by ale měla vzniknout verze se specifickým programem s premiérami o několik měsíců později oproti maďarské verzi, páč chudší trh, budu hodně naštvaný. Maďarská verze AXN patří mezi ty nejlepší v Evropě , s premiérami co nejdříve to je možné a doufám, že se toto nezmění.

Česká MTV je sice kvalitnější než ta evropská, ale Nova na ní výrazně prodělává a je otázka, jestli ji udrží. To je prostě fakt.

Netvrdím, že jsem ze stavu, kdy jsme přičleňováni k Maďarsku nějak buhvíjak nadšen, ale prostě je to logické, politicky, historicky i kartograficky. Jsme středoevropské země, které k sobě vždycky měli blízko. A nezapomeň, že k Česku prostě logicky patří Slovensko se silnou maďarskou komunitou a maďarské zvukové stopy u některých kanálů, kabelovým a satelitním operátorům na Slovensku usnadňují cestu k této komunitě. I proto je přiřazení bývalého Československa k Maďarsku logickým krokem.

 

A jen malý OT, na nových etiketách Pepsi se teď také objevili Maďarské nápisy, zatímco doposud tam byly jen české a slovenské. Evidentně i ta velká Pepsi už pochopila, že je nesmysl dělit střední Evropu na malé kousky. Změnilo to snad chuť Pepsi? Určitě ne a já nepřestanu Pepsi kupovat jenom proto, že jsou na ní teď maďarské nápisy. Stejně se pořád vyrábí v pražských Vysočanech podle jednotné a globalizované receptury ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda

No docela by mě zajímalo, kdy se u NGCH objeví česká zvuková stopa. Přitom podle Paraboly tam už alespoň některé upoutávky v češtině již běží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom poznámka na okraj, ta rezerva je v MUXu s ostatními dětskými kanály, takže z tohoto pohledu je Nickelodeon asi nejlogičtějším kandidátem na tuto pozici ;)

Jinak já jsem optimista, takže tipuji tak srpen, září, že se Nickelodeonu dočkáme :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nově registrované programy u RRTV

registrovala provozovateli UPC Česká republika, a. s., č. j. Rg/97/99, dle § 29 odst. 1, písm. c) zákona č. 231/2001 Sb. změnu programové nabídky spočívající v registraci nových převzatých českých televizních programů: MTV European, Nickelodeon European, VH 1 European

  • Super
  • -
  • -
  • -
  • Brno-Kohoutovice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...