Přejít na obsah

Nova HD - výpadky obrazu


Návštěvník Milav

Doporučené příspěvky

Mám také stejný problém. Výpadky a kostičkování nejen u Novy HD, ale i u Nova Sport HD, oba vysílají v jednom multiplexu na stejném kmitočtu. Jak tyto kanály začaly vysílat, vůbec se mi je nedařilo naladit. Až jsem vypojil anténní rozbočovač na dvě televize a zapojil jen přijímač HD přímo do zásuvky, stanice se naladily, ale stále vypadávaly. Vyměnil jsem kabel od zásuvky k HDTV za velmi kvalitní kratší kabel a to pomohlo. Příjem byl na obou kanálech Nova HD bez výpadků a to až do tohoto týdne. Několikrát za den to teď vypadne skoro úplně a jinak to často kostičkuje. Jiné kanály SD i HD jsou bez problémů. Vypadá to na slabý signál nebo na nějaké rušení které se dostává do kabelu. Jinak by bylo dobré v příspěvcích uvést lokalitu ve které se tyto výpadky vyskytují, jestli je to jen lokální problém, nebo celoplošný. Já mám tento problém v lokalitě Slezská Ostrava. S UPC jsem to zatím ještě neřešil, čekám jestli se to nespraví třeba samo :-) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník TwiST

Hm... novu HD mam ok, ale potize mam s barandovem HD - signal POKUD je, tak je tak na polovicni sile oproti vsemu ostatnimu, odhadem tak 40% na tom plexu - vysledek je, ze bud to nenaladim vunec (zadny signal), nebo to sice nejakym zazrakem naladim, ale obraz i zvuk se rozpada neustale, v dusledku se to neda sledovat. Registruju to uz asi dva nebo tri tejdny. Uznavam, ze jsem zatim byl linej postezovat si primo u upc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Luger

Já měl to samé, ten mux odmítala TV dokonce snad čtvrt roku naladit. Pak aniž kdokoli cokoli měnil hrc prc a vše je OK. Pravdou je že jsem UPC otravoval asi 1x týdně spolu se Sony.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otrokovice - HD programy i s Novou jedou, normální české SD programy kostičkují a vypadává zvuk, slovenské preventivně nejedou vůbec... Na STB to jede normálně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník TwiST
Závadu hledej v kabeláži, MUX 12 s Barrandov TV HD vysílá na stejném kmitočtu jako MUX1 v DVB-T

 

Zkusim se na to podivat, i kdyz se mi to moc nezda - nemam v byte spolecnou antenu, jen dlouhej kabel z chodby skrz zed, instalovanej od upc. Co si vybavuju, tak snad v zasuvce nikdy nebyla spolecna antena. Teoreticky me napada, ze to chytam na tu kabelaz, ale pak bych zase pocital, ze v dvb-t rezimu naladim neco vic, nez nic? (: Ale kouknu na to.

Tak me napada ve svetle dalsi odpovedi - taky sony. A na druhou stranu, nic z toho muxu nevyladi ani PVR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tom kanále (K53 - 730 MHz) se navzájem ruší DVB-C signálem DVB-T a při ladění DVB-T signálem DVB-C, takže ani v jednom případě nic nenaladíš.

 

Jak se tu již po x té píše - prověřit vizuálně všechny kabely (zlomený, poškozený kabel), odpojit případné rozboky před i za STB a STB zapojit napřímo do zásuvky ...

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník seny

Tak jsem zkusil kontrolu kabelů a zdá se, že problém byl u koncovky kabelu u stb. Nova HD mě předtím dost zlobila a Barrandov HD nešel téměř vůbec. Teď se zdá vše ok. Alespoň doufám :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...