Přejít na obsah

ČT spustí 1. září HD vysílání svých programů


Pavel m

Doporučené příspěvky

Divím se, že UPC ještě nenabízí nějaký balíček JEN HD programů.

 

Možná by jim to pomohlo přemlouvat zákazníky při přechodu z analogu na digitál.

 

Rozdíl mezi analogem a digitálem je malý, ale mezi analogem a HD je OBROVSKÝÝÝÝ.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Start
  • TC7200 (bridge mod), Router Asus RT-AX55
  • Litoměřice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník grepik

Rozdíl mezi analogovým a digitálním je malý ?? možná na staré CRT televizi.

Na plazmě je analogová kabelovka pěkný blivajs, digitál je okem o hodně lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník omicron

Divím se, že UPC ještě nenabízí nějaký balíček JEN HD programů.

Možná by jim to pomohlo přemlouvat zákazníky při přechodu z analogu na digitál.

Rozdíl mezi analogem a digitálem je malý, ale mezi analogem a HD je OBROVSKÝÝÝÝ.

 

Asi mate spatny zrak, nebo spatny TV. Nebo oboje, takovou hloupost jsem jit dlouho neslysel.

Sice ten rozdil neni tak propastny jako mezi SD a HD, ale je dostatecne viditelny u kvalitniho DVB prijmu.

Upraveno uživatelem omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Špatný zrak nemám. :D

 

A mám LCD SONY řadu V4500.

 

A stojím si za Svém. Rozdíl mezi ANALOGEM a DIGITÁLEM je menší než mezi SD a HD ( distrubovaný v síti UPC).

 

Měl jsem možnost porovnat na jiném LCD vedle sebe současně ANALOG a DIGITÁL a jak říkám, digitál je lepší ( jen malinko opožděn oproti analog ), ale že by to byl nějaký propastný rozdíl TAK to ani náhodou.

 

Možná je velký rozdíl mezi analogem a digitálem přes vzduch, ale my se tu bavíme o kabelovce. :lol:

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • 150 Mb/s
  • -
  • Start
  • TC7200 (bridge mod), Router Asus RT-AX55
  • Litoměřice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde asi taky o to, jak v které lokalitě jsou rozváděné signály kvalitní. Já pamatuji v rozvodech tak ještě kolem roku 2000 analogový obraz ostrý, kristalicky čistý, bez jediné chybičky. Dnes je to opravdu blivajz. Analog přijímaný na individuální anténu s přímým výhledem na vysílač bývá také opravdu kvalitní. To se nedá říci o digitálu, hlavně ze satelitu s nízkým datovým tokem některých programů. Takže digitál nemusí být vždy lepší. Posuzuji samozřejmě jen obraz, nikoliv vlastnosti a možnosti digitálu....

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • Modem Technicolor, 2x CA modul
  • Teplice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník omicron
Jde asi taky o to, jak v které lokalitě jsou rozváděné signály kvalitní. Já pamatuji v rozvodech tak ještě kolem roku 2000 analogový obraz ostrý, kristalicky čistý, bez jediné chybičky. Dnes je to opravdu blivajz. Analog přijímaný na individuální anténu s přímým výhledem na vysílač bývá také opravdu kvalitní. To se nedá říci o digitálu, hlavně ze satelitu s nízkým datovým tokem některých programů. Takže digitál nemusí být vždy lepší. Posuzuji samozřejmě jen obraz, nikoliv vlastnosti a možnosti digitálu....

 

Predpokladam, ze toto forum je asi o DVB-C, tzn.kabelovce.

Mezi analogem na kabelovce UPC a DVB-C rovnez u UPC je veliky rozdil, pokud to nekdo neprizna, tak je to o zraku, spatne ci prilis velke TV, spatnem rozvodu.

Ale to se jiz opakuji. Nejake subjektivni dojmy jednoho konkretniho zakaznika (ne ze bych mu je upiral) budou tezko ovlivnovat podstatu veci. Je to jeho konkretni poznatek v jeho miste odberu, ale nemuze dle toho delat obecne zavery a soudy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně tak, v HD budou některé pořady ČT..některé filmy...některé zahr. seriály (Simpsonovi), Olympiáda..atp.

 

Simpsonovi? A to je pouze vaše/tvá doměnka nebo fakt? Já jsem fanda této žluté rodinky a je mi známo jen to, že 20. série Simpsnových bude běžet od podzimu na ČT a že byla od 10. dílu produkována v HD (do té doby pouze klasika 4:3 SD). Ovšem informaci o tom, zda to i ČT od toho 10. dílu bude vysílat v HD kvalitě se mi nikde nepodařilo zjistit, V poměrech na trhu s vysílacími právy se nevyznám, ale z čistě laického pohledu by se mi jako reáíná jevila ta situace, ve které by se za vysílací práva na HD verze citelně připlácelo. Budu rád, pokud mne někdo znalejší této problematiky doplní či opraví.

 

 

Je to tak, věděl jsem to už od známého dýl, ale pro potvrzení emailem:

 

Vážený diváku,

 

děkujeme za Váš zájem o naše vysílání.

 

Ano, zakoupili jsme XX. řadu (od 10.dílu) v HDTV 1080/25i. V tuto chvíli Vám nemohu říci v jaké kvalitě budou tyto díly odvysílány. Česká televize pravidelně zveřejňuje své programové plány s předstihem maximálně 21 dnů....

 

Prosím, sledujte aktuální program ČT.

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rezerva HD má navíc zvuk česky a Dolby Digital, titulky DVB česky a v EPG na středu 26.8 14:27-18:26 Vysílání ČT HD s textem Pokus

 

očekávaně vše bohužel zablokováno, takže ani pro Supreme není možné nic sledovat.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rezerva HD má navíc zvuk česky a Dolby Digital, titulky DVB česky a v EPG na středu 26.8 14:27-18:26 Vysílání ČT HD s textem Pokus

 

očekávaně vše bohužel zablokováno, takže ani pro Supreme není možné nic sledovat.

 

aspoň víme, co na té rezervě bude :lol: já se docela těšim... třeba to toho 26. ale pustěj.. :P

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...