Přejít na obsah

ČT spustí 1. září HD vysílání svých programů


Pavel m

Doporučené příspěvky

Návštěvník omicron

Nevim, proc to zde (nejen) tak kazdeho vzrusuje, kdyz podle uverejnych informaci pujde jen o upscale SD na HD... ???

Chapu, ze to je i tak pokrok, ale celkove me to pripada nedustojne ve srovnani s napr. komercnimi TV, ktere takrka vsechny jiz v nejake forme HD vysilaji (dokonce i pry Prima Cool v siti 802.CZ)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Luger

A hlavně v budoucnu by mělo být přímo ČT HD, kde by měla být tvorba výhradně v "natural" HD.. sport, dokumenty atd.

Jen tak dál, i když jen upscale pořád je to kvalitativně o třídu výš než co dopočtou "obyčejné" STB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník blueflash
přesně tak, v HD budou některé pořady ČT..některé filmy...některé zahr. seriály (Simpsonovi), Olympiáda..atp.

 

Simpsonovi? A to je pouze vaše/tvá doměnka nebo fakt? Já jsem fanda této žluté rodinky a je mi známo jen to, že 20. série Simpsnových bude běžet od podzimu na ČT a že byla od 10. dílu produkována v HD (do té doby pouze klasika 4:3 SD). Ovšem informaci o tom, zda to i ČT od toho 10. dílu bude vysílat v HD kvalitě se mi nikde nepodařilo zjistit, V poměrech na trhu s vysílacími právy se nevyznám, ale z čistě laického pohledu by se mi jako reáíná jevila ta situace, ve které by se za vysílací práva na HD verze citelně připlácelo. Budu rád, pokud mne někdo znalejší této problematiky doplní či opraví.

 

A hlavně v budoucnu by mělo být přímo ČT HD, kde by měla být tvorba výhradně v "natural" HD.. sport, dokumenty atd.

Jen tak dál, i když jen upscale pořád je to kvalitativně o třídu výš než co dopočtou "obyčejné" STB

 

Plán by měl být takový, že by od února 2010 měl být program ČT1 HD (jenž se tedy bude převážně skládat z upscale + něco málo nativního HD) nahrazen jakýmsi "ČT HD výběrem", na kterém bude paraelně s některým z běžných kanálů ČT běžet ten stejný pořad, ale v HD. Např.: V neděli od 20:00 poběží premiérový TV-film z dílny ČT. Na ČT1 si ho pustíte v SD kvalitě a na "ČT HD výběru" si ho pustíte v HD. Ve chvílích, kdy ani na jednom programu ČT se nebude vysílat něco, co bylo natočeno v HD, poběží prý na "ČT HD výběru" nějaká promo smyčka nebo něco na ten způsob.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaké HD programy jsou obsažené v základní nabídce STARTER ?

 

Popřípadě zda tam bude od září i ČT1 HD ?

 

Na stránkách UPC jsem tuto informaci nenašel. Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

V nabídce Starter nejsou obsaženy žádné HD programy.

 

Ty jsou až od nabídky Standard. V nabídce Standard je konkrétně Eurosport HD, National Geographic HD, Voom HD, Nova HD, Nova Sport HD a TV Barrandov HD.

 

Jinak k nabídce Starter i k nabídce Standard si můžeš přiobjednat kanály Filmbox HD a HBO HD.

 

Zde podrobněji: http://www.upc.cz/pdf/Cenik_Digital.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník blueflash

No ale neměl by UPC nabízet v základním balíčku i všechny "volné" programy? Ať už jsou v HD či ne?

 

Tedy chcete říct, že když máte starter a pronajmete si za 100 (/150) Kč měsíčně HD box, tak vám ani tu Novu a ČT1 HD nepustí? :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

UPC musí nabízet v základní nabídce tzv. must carry programy (ty, co řádně vysílají v pozemním vysílání), a ty nabízí - a to buď prostřednictvím analogu nebo digitálu.

 

Jinak k druhé otázce, ne nebudete mít k dizpozici žádný HD kanál, pouze až od nabídky Standard nebo s příplatkovým balíčkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...