Přejít na obsah

Výpadky internetu při používání ESET Smart Security v4.0


Návštěvník Ankroth

Doporučené příspěvky

Návštěvník Ankroth

Zdravím všechny,

 

dnes jsem si stáhl novou verzi ESET Smart Security v4.0 pro 64bitový OS. Instalace proběhla v pořádku, firemní licence se aplikovala rovněž bez problémů. Za pár minut mi ovšem vypadlo internetové připojení a já proklínal UPC. Zvláštní ale bylo, že po restartu modemu připojení pár minut fungovalo, poté ale zase spadlo bez zjevného důvodu.

 

Zavolal jsem přímo na hotline ESET Software a nahlásil problém. Oni o něm věděli, omluvili se a sdělili mi, že to dělá jen nová verze a jen zákazníkům UPC (skoro všem, záleží prý na typu modemu). Mno není to skvělé? :D Pokud máte internetové připojení od kohokoliv jiného, pošlape vám vše, jak má. Pokud ale máte UPC a modem Webstar (některé Motoroly to ale prý dělají také), jste nahraní. To by mě zajímalo, jak technologicky funguje UPC internet, když ho blokuje ESETí firewall :P . Problém jsem nahlásil i UPC, snad někdo z nich zvedne telefon a zavolá do ESETu, v čem je problém a jak mohou pomoci.

 

Takže kdyby vám vypadával net a máte Smart Security v4, víte oč jde :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám poslední verzi ESET 4 ( jen antivir ) jak na stolním PC - WINXP SP3, tak i noťasu s WIN VISTA už více jak 21 dní a žádný problém nepozoruji.

 

ESET 4 jsem instalovat na verzi 3. Předpokládám, že je to však solidní program, takže verze 3 se řádně ( kompletně ) odinstaluje sama.

 

Firewal používám z WIN ( jak XP, tak Vista ) .

 

Modem starý karnevalacký MOTOROLA.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Start
  • TC7200 (bridge mod), Router Asus RT-AX55
  • Litoměřice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ankroth
Mám poslední verzi ESET 4 ( jen antivir ) jak na stolním PC - WINXP SP3, tak i noťasu s WIN VISTA už více jak 21 dní a žádný problém nepozoruji.

 

ESET 4 jsem instalovat na verzi 3. Předpokládám, že je to však solidní program, takže verze 3 se řádně ( kompletně ) odinstaluje sama.

 

Firewal používám z WIN ( jak XP, tak Vista ) .

 

Modem starý karnevalacký MOTOROLA.

 

Samozřejmě, protože ESET Antivirus 4 obshauje pouze antispyware a anitivirus. Problém je u Smart Security 4, protože ten obsahuje navíc antispam a hlavně personální firewall, ve kterém je chyba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník godgory

Měl jsem stejný problém s výpadky internetu. Byl u mě dokonce technik. Vyměnil kablík, restartoval modem a všechno makalo. 5 min po tom co odešel to zas vypadlo. Tak jsem restartoval router a zase to asi půl hodiny fungovalo, tak jsem podezříval router. Po připojení přímo na modem (Webstar), ale docházelo k výpadkům stejně. Vždy pomohl restart modemu, někdy jenom vytažení kabelu z PC.Chvíli jsem zase podezříval UPC, ale na druhým PC k žádnýmu problému nedocházelo ?! Tak přišla na řadu síťovka. Vypnul jsem integrovanou a nahodil PCI, za půl hodiny další výpadky. Ten Eset smart sec. mě napadl, až po reinstalu Woken. Tak jsem s nim chvíli experimentoval a skutečně, na kterým počítači byl ESS v.4, tam vypadával net. Zajímavý bylo to že se při tom vždycky jakoby kousnul router, takže se nešlo připojit ani z jednoho počítače.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Breorn

Ahoj,

 

mám jednu zkušenost s tímto produktem. Nainstaloval jsem ho a vše fungovalo. Ale jen do tý doby, než jsem byl přepojen na jinou CMTS a změnila se mi IP adresa a samozřejmě i rozsah. Potom začal modem při jakémkoli zatížení linky (i otevření prohlížeče) zamrzat a padal i telefon. Vždy po restartu běžel, když jsem odpojil síťovej kabel. Jakmile jsem ho připojil a na inet nešel, běhal pořád. Myslel jsem si, že mám špatnou síťovku nebo něco na kabeláži. Zkoušel jsem úplně všechno. Měnil zásuvku, kabely a dokonce i modem. Nepomohlo to. Až mě napadlo zkusit nelogickou věc a to byla deinstalace Esetu. Potom vše začalo běhat, jak má a běhá doteď. Nevím, co firewall na modem posílá za pakety, ale způsobuje to jeho kousnutí. Jediný řešení je přejít na jiný produkt a ESETU SMART SECURITY 4 se obloukem vyhnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I ja mel ten samej problem Win Vista 64 a instalace Eset SS 4. Ale po spusteni TuneUp Utilities 2009, ktere mi zjistili ze po instalaci ESS4 jsou zakazane 3 sluzby :idea: a zaroven s doporucenim nastavit tyto sluzby na automaticke spousteni. Tak jsem dal opravit, nasledne restart Os a net zas zacal fachal. :lol:

To jest ma zkusenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ankroth
Měl jsem stejný problém s výpadky internetu. Byl u mě dokonce technik. Vyměnil kablík, restartoval modem a všechno makalo. 5 min po tom co odešel to zas vypadlo. Tak jsem restartoval router a zase to asi půl hodiny fungovalo, tak jsem podezříval router. Po připojení přímo na modem (Webstar), ale docházelo k výpadkům stejně. Vždy pomohl restart modemu, někdy jenom vytažení kabelu z PC.Chvíli jsem zase podezříval UPC, ale na druhým PC k žádnýmu problému nedocházelo ?! Tak přišla na řadu síťovka. Vypnul jsem integrovanou a nahodil PCI, za půl hodiny další výpadky. Ten Eset smart sec. mě napadl, až po reinstalu Woken. Tak jsem s nim chvíli experimentoval a skutečně, na kterým počítači byl ESS v.4, tam vypadával net. Zajímavý bylo to že se při tom vždycky jakoby kousnul router, takže se nešlo připojit ani z jednoho počítače.

 

Tady jde vidět, jak si technici z UPC mezi sebou předávají informace. 18.března jsem jim tuhle závadu hlásil. Říkal jsem jim, že nechci žádného technika, je to problém softwaru ESET, tak jim to jen oznamuji pro případ zbytečných výjezdů k zákazníkům. Mno, očividně jim výjezdy nevadí :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...