Přejít na obsah

3 a více TV v jednom bytě


Návštěvník dopamine

Doporučené příspěvky

Návštěvník dopamine

Poctivě jsem hledal ale nenalezl odpověď na následující otázku:

 

Chci přijímat digitální kabelový signál na 3 televizích v jednom bytě tak, abych na každé televizi mohl nezávisle sledovat libovolné digitální programy a zároveň se chci vyhnout "problematickému" řešení pomocí 3 STB.

 

Může mi někdo vysvětlit jak je možné, že tento problém nevyřeší pronajmutí jednoho DVR, který umí současně nahrávat 4 různé digitální kanály a na 5. se ještě dívat? Takový DVR přece v sobě musí "obsahovat" 5 STB, takže proč nemohu z takového DVR vést 3 kabely do 3 televizí, a na každé z nich sledovat jiný digitální kanál?

 

Chápu že k jednomu DVR je i jeden dálkový ovladač, ale není přece problém abych tímhle ovladačem určil, který digitální kanál bude na 1. výstupu z DVR, který digitální kanál bude na 2. výstupu z DVR, apod...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Luckyss

Jediná možnost jak mít 3 Tv digitálně je mít STB u každé televize

 

DVR sice umí nahrávat až ze 4 kanálu ale rozvest nelze . Můžete z něho vyvést pouze analog do další TV (nebudou na sobě závislé ) případně na více TV v bytě .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník spasen
Jediná možnost jak mít 3 Tv digitálně je mít STB u každé televize .

 

Existuje ještě jedna možnost, zakoupit TV přijímače s tunerem DVB-C a osadit je moduly CONAX CAS7 se smart kartou, potom není potřeba set top box a lze se dívat na každém přijímači na jiný program a jeho volbu ovládat přímo ovladačem TV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DVR ma pouze 2 tunery, jeden slouzi pro sledovani a druhy pro nahravani, popr. prvni muze i nahravat.

 

Jina rozumna moznost nez mit u kazdeho televizoru STB, nebo mit televizor primo vybaveny DVB-C tunerem a CA modulem s kartou vpodstate neexistuje.

 

A nezapomente ze vam tam jde porad i analog, takze nejaka mozst nezavisle sledovat na 3 TV ruzny program tam porad je.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Luger

Ono to je stejně nesmysl, jak přepínat programy? Přes celý byt přeběhnout přepnout a zase vrátit? - tedy kdyby uměl jeden STB 3 nezávislé výstupy / tunery?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Luckyss

Nejjednodušší a nejlevnější řešení je 1 TV s set top boxem a ostatní TV na analogu . Časem se možná nějaký řešení objeví ale momentálně neni :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník PetrS
Nejjednodušší a nejlevnější řešení je 1 TV s set top boxem a ostatní TV na analogu . Časem se možná nějaký řešení objeví ale momentálně neni :)

 

reseni prece je TV s DVB-C tunerem - na analog taky potrebujete tuner tak co.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poctivě jsem hledal ale nenalezl odpověď na následující otázku:

 

Chci přijímat digitální kabelový signál na 3 televizích v jednom bytě tak, abych na každé televizi mohl nezávisle sledovat libovolné digitální programy a zároveň se chci vyhnout "problematickému" řešení pomocí 3 STB.

 

Může mi někdo vysvětlit jak je možné, že tento problém nevyřeší pronajmutí jednoho DVR, který umí současně nahrávat 4 různé digitální kanály a na 5. se ještě dívat? Takový DVR přece v sobě musí "obsahovat" 5 STB, takže proč nemohu z takového DVR vést 3 kabely do 3 televizí, a na každé z nich sledovat jiný digitální kanál?

 

Chápu že k jednomu DVR je i jeden dálkový ovladač, ale není přece problém abych tímhle ovladačem určil, který digitální kanál bude na 1. výstupu z DVR, který digitální kanál bude na 2. výstupu z DVR, apod...

nejsem si jistý,ale mám za to,že UPC pronajímá max2xSTB,to samé platí o modulech zakoupených u firmy LICA.modulů si můžeš koupit kolik chceš,ale UPC ti stejně pošle pouze 2 přístupové karty.takže asi budeš muset oželit digi programy na všech televizích a spokojit se pouze se dvěma.na všech budeš mít samozrejmě analogovou nabídku. a pak je tu ještě jedna možnost,aby ty si měl na svoji smlouvu 2 STB a někdo z rodiny si zřídil taky smlouvu u UPC a měl další STB.ale to je vyhazování peněz do luftu a úplná blbost

  • Super
  • Super
  • -
  • -
  • Brno-Kohoutovice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejsem si jistý,ale mám za to,že UPC pronajímá max2xSTB

 

to je pravda, dva STB jsou magická hranice, přes kterou se nedokáže dostat běžný operátor na infolince - nicméně je to číslo k jednání a není nepřekročitelné - já mám 3 STB.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • VTV Premium, KCF-B4003HCO, 2x Conax
  • Praha 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co ja vim tak tech CA modulu s kartou je mozne mit vic nez 2 kusy, takze v tom bych problem nevidel.

 

Nejjednodušší a nejlevnější řešení je 1 TV s set top boxem a ostatní TV na analogu . Časem se možná nějaký řešení objeví ale momentálně neni

To je nesmysl, zadny reseni se casem neobjevi, jedine reseni je posupna plosna vymena koncovych zarizeni s analogovym tunerem za zarizeni s digitalnim tunerem, nejlepe kombinovany DVB-C/T a s CI slotem pro CA modul

a pokud mozno take s dekoderem MPEG-4.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...