Přejít na obsah

Barrandov HD


tomus

Doporučené příspěvky

Návštěvník Jaku

Prosím nekamenovat!

Mohl by mi někdo v klidu vysvětlit, od kdy má HD vztah k obsahu toho co se vysílá? Anebo jak tu někdo naznačuje, že by HD bylo jen to co je ve formátu 16:9?

Doteď jsem se domníval, že HD označuje jen počet řádků. A to filmy nahrané v kino formátu např. 1,85:1 nemohou být podle vás vysílány v HD?

 

Tedy jak praví Sony:

Nejběžnější formáty vysokého rozlišení jsou 720p, 1080i a 1080p. To označuje, jak detailní je rozlišení a také jaký formát zápisu obrazu používá („i“ znamená prokládaný a „p“ znamená progresivní). 1080p je nejpokročilejší forma vysokého rozlišení.

 

Podle mne je TV Barrandov v HD byť vysílá pokleslé seriály ve formátu 4:3. Nikde jsem nenapsal, že je ve FULL HD. Rozhodně obraz je mnohem lepší než normální SD vysílání. A to i než slavné Novy nebo ČT.

 

Tak a teď mi to prosím slušně vyvraťe. Předem děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník yoky

Jaku ať je to jak jet o, tak kvalita vypadá velice dobře a srovnal bych to s VOOM HD. Akorát ten formát. A pravdou je, že i to co člověk ani v SD nemusel vypadá podstatně lákavěji. Prostě pastva pro oči.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sice jsem ještě Barrandov HD neviděl, ale srovnat to s Voom HD, kde skoro vše jede full hd, oněch 1020i...no nevim.to už byste to měli radši srovnat s Eurosportem HD, kde je dost věcí jen upscale z SD a nebo i 4:3, přičemž na Voomu je všechno minimálně 16:9 a aspon 720p...

Ale je to bordel, chtěl bych, aby na STB byla info funkce,kde uvidim v jakym rozlišení mi to jede...

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník yoky

Jack Eurosport je proti tomu šmudla. Samozřejmě, že né vše na B je nativní, ale třeba proti Nově to je o dvě třídy víše tedy kvalitou obrazu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

No srovnat to s VOOM HD je docela odvážné. Dle mého názoru vysílají některé své pořady ve skutečném HD rozlišení (např. mi připadal včera Cyranův ostrov, že byl v HD - nevím, mohlo jich být více, ale nedíval jsem se celý den, naopak třeba 90 minut mi přišlo jako upscale, i když v určitých momentech to vypadalo dobře - těžko říct).

 

Jinak ostatní je zatím nejspíš upscale na HD, ale i tak oproti SD je obraz o něco lepší, ostřejší a barevnější.

 

2 yoky: Cože Eurosport, že je šmudla? Tak se podívejte na tenis, který je v nativním HD rozlišení. Zajímá mě, jestli Vám to bude připadat málo detailní?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník yoky

ona pardon ten tenis to máš pravdu, kyž to je v nativu tak je to opravdu paráda a to se dívám ne nějak často i přes to, že to není můj šálek čaje. Jo a dodávám, že jsem nemyslel, že vše co je na B je super. Já jsem toho zatím moc neviděl na B.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

Jj jasně, stoprocentně je na Barrandovu HD obraz o něco lepší oproti SD, i když je to přepočítávaný, i když je to nativní HD. Já taky zatím nemůžu nějak moc soudit - kolik tam je nativních HD pořadů - protože jsem toho moc taky neviděl. Uvidíme postupem času, jak se ukážou. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...