Přejít na obsah

Kdy bude STB HD s HDD?


Návštěvník PetrS

Kolik jste ochotni platit měsíčně kabelovce za HD DVR s 500GB HDD ?  

33 hlasů

  1. 1. Kolik jste ochotni platit měsíčně kabelovce za HD DVR s 500GB HDD ?

    • do 150 kč stejně jako za standardni DVR
      18
    • do 200 kč pokuď se v dohledné době nerozšíří nabídka HD kanálů u UPC
      8
    • do 250 kč
      7
    • i více jak 250 kč ( za kvalitu si rád příplatím )
      0

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Návštěvník Mlok
:idea: Pokud UPC nasadí i kdyby jen 200Kč měsíční částku za pronájem Handan HD DVR tak, pokud si koupím svůj vlastní Technisat DigiCorder HD K2, jsem už po nějakých šesti letech "na svých" a to přitom budu mít po celou tu dobu doma kvalitní přístroj se skvělým obrazovým výstupem. 8)

Nyní mám od UPC pronajatý HD STB Handan 7000. Každý měsíc platím 150Kč :( . Těším se, až se budu z tohoto pronájmu moci vyvázat tím, že si koupím svůj HD STB s HDD.

 

Ale právě 6 let je u něčeho jako je STB šíleně dlouhá doba (a to jak z pohledu rychlého vývoje v dané oblasti, tak z pohledu, že můžu kdykoliv chtít zcela zrušit kabelovku). Já bych nebyl ochotný si pořídit vlastní STB ani kdyby se mi to vrátilo za 3 roky. Kdyby se to vrátilo za dva roky, tak bych o tom teprve začal uvažovat, ale ani tak bych do toho asi nešel.

 

Já tedy naopak doufám, že UPC nabídne HD STB s HD co nejdříve, protože koupit Technisat nejsem ochotný za tu cenu v žádném případě.

 

A s tím těšením to moc nechápu. Koupit vlastní STB si už můžeš několik měsíců.

 

A upscalování Handanu 7000 mi nepřijde špatné, na to si stěžovat nemůžu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na to jsi prisel jak, ze 8 programu?

2x4=8 :lol: no 2 tunery, každej 4 programy z 1 multiplexu, ale tak velkou zátěž to asi nezvládne

 

Jinak investice do Technisat se může zdát vysoká, ale je to stejné jako jinde, můžeš chodit pěšky, jezdit busem, taxíkem nebo si koupit auto, třeba i s řidičem. Technisat je v tomto srovnání auto s řidičem amatérem.

Mimochodem, kdo si před 1,5 rokem koupil LCD TV, teď by si za to koupil tu samou i s Technisatem.

Jo a 6 let je mnoho? Dá se tato doba zohlednit o spokojenost a menší problémy?

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Mlok

Jinak investice do Technisat se může zdát vysoká, ale je to stejné jako jinde, můžeš chodit pěšky, jezdit busem, taxíkem nebo si koupit auto, třeba i s řidičem. Technisat je v tomto srovnání auto s řidičem amatérem.

 

No já se na to právě dívám z pohledu kvality sledování filmů/seriálů pro koukání na velké slušné TV (mám Sama LE46a786). A z tohoto pohledu je samotný zdroj kabelovky v celkovém pohledu velmi bídný. SD programy ať už je upscaluje co chce budou vždy mizerné na větší obrazovce (zvlášť když se koukám trvale maximálně ze 2,5m), i když koukat se na to samozřejmě nějak dá. A skutenčně HD pořadů (tedy nejen upscalovaných) toho je zatím hodně málo a to ještě není často nijak extra závratná kvalita (většina slušných HD ripů je na tom lépe).

Tedy pro mě je kabelovka jen jako menšinový doplněk, kde se podívám především na zprávy a sem tam ojediněle nějaký ten sport a film. Jinak z 90% používám jako zdroj HTPC, z kterého pouštím téměř výhradně HD ripy nebo přímo BR disky.

A nejdu jen o kvalitu, ale také o to, že valnou většinu věcí třeba ze seriálů co sleduju, tak UPC nevysílá a něco z toho možná po pár letech odvisílá a něco vůbec nikdy.

 

A v této situaci je mi právě nějaká větší investice do STB proti srsti a naopak tak nějak pořád koketuju s myšlenkou, zda vůbec má pro mě smysl platit si UPC. Protože ale manželka celkem dost kouká na dokumenty (na kanály typu National geographic HD), tak to je hlavní důvod, proč zatím u UPC zustáváme.

Občas by se nahrávání ale hodilo, třeba ze všech tří největších cyklistických etapáků každý rok vždy sleduju minimálně všechny horské etapy a tady bych nahrávání uvítal, abych mohl letos to konečně vidět v HD (u druhé CRT TV máme Handan 6000, takže v SD jsem to mohl nahrávat i loni).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

A s tím těšením to moc nechápu. Koupit vlastní STB si už můžeš několik měsíců.

Technisat DigiCorder HD K2 skutečně šlo objednat už před pár měsíci, ale jen ze zahraničních e-shopů, bez garance kompatibility s kabelovkou UPC a bez lokální podpory v ČR. Jedná se o poměrně velkou investici, proto jsem raději vyčkával, až jej nabídne i český dodavatel, což nyní konečně již vypadá nadějně (dvb-c-shop.cz). Proslýchalo se také, že Digicorder HD K2 testuje také přímo společnost UPC a že by jej mohla v roce 2009 nabídnout svým zákazníkům. Ostatně, to mě vede k přesvědčení, že ten Tomusem výše zmiňovaný HD HDD PVR 500GB, který se dle jeho slov nyní v UPC testuje, je ve skutečnosti právě Technisat Digicorder HD K2 500GB a ne Handan. Handan žádné takové zařízení nemá.

A upscalování Handanu 7000 mi nepřijde špatné, na to si stěžovat nemůžu.

Je to sice subjektivní, ale kvalita zobrazení SD programů v TV Sony (bez STB) mi přijde lepší než upscale z STB Handan 7000. Přesto nepovažuji kvalitu obrazu z Handanu 7000 za špatnou. Předpokládám však, že upscaler v Digicorderu bude minimálně stejně tak dobrý, jako ten v TV Sony.

Mám ale podstatnější výtku k Handanu 7000 - některé potíže, jako je občasné zakostičkování nebo zamrznutí připisuji jednoznačně Handanu. Stejný program + stejný čas -> na Handanu zakostičkuje a na TV ani na PC (Cablestar HD2) ne. Možná jen není Handan odolný proti kolísání síly signálu v kabelu?

upscalování je pekna blbost - a kdo se toho chytil tak je peknej ...

:lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono ještě bude také otázka, za kolik se to bude pronajímat, navíc teď, v době kdy kurz není nic moc. Oproti stávajícím HD a PVR je cena 160 a 500 GB veze Technisatu trojnásobná (450-575€), takže by to vycházelo tak na 350-450 Kč měsíčně a to už je návratnost 2-4 roky (v nejdelším případě včetně 2 modulů), s dobou záruky 2+1 rok; moduly se dají použít i v jiném přijímači.

Po měsíci provozu navíc můžu říct, že potíže a zlost, které byly za stejnou dobu s jakýmkoliv Handanem jsem u Technisatu nepoznal.

 

A upscalování? Není potřeba upscale, na CRT televizi upscale fakt použít nemusíš. :twisted:

Upscaling je samozřejmě jen z nouze, díky však alespoň za něj, vždyť v našich podmínkách bude jen dočasně. Jako pobyt sovětských vojsk.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda

Nemá cenu se tady dohadovat, co je lepší nebo horší. Každý preferuje něco jiného. Důležité je, že bude nějaký výběr a čím víc tím líp. Stejně tak nemá smysl spekulovat, jaká bude cena za pronájem. UPC jako velkoodběratel má úplně jiné ceny, než za kolik set-top box koupí jednotlivec. Ostatně ona stále ještě nebyla stanovena ani cena u HD K2, takže spekulovat se dá i tady a odvozovat od dvojčete HD S2 - cca 15 000 Kč se 160 GB HDD + CA modul.

Technista DigiCorder HD K2 je určitě kvalitní set-top box a mnozí s ním budou spokojeni, ale pro mne osobně je možnost nahrávat v jednu chvíli pouze dva programy nebo jen jeden a na druhý koukat při současné šíři programové nabídky přeci jen dost velkým omezením.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ostatně, to mě vede k přesvědčení, že ten Tomusem výše zmiňovaný HD HDD PVR 500GB, který se dle jeho slov nyní v UPC testuje, je ve skutečnosti právě Technisat Digicorder HD K2 500GB a ne Handan. Handan žádné takové zařízení nemá.

Ne, jedna se skutecne o uplne novy model Handanu.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Mlok

Minulý týden mi doma měnil technik Handan 7000 (nefungovalo updatování předplatného, což dle jeho vyjádření blbne snad na každém druhém Handanu 7000 a že v Plzni už měnili za nový kus už snad téměř u všech uživatelů, co Handan 7000 mají, vše kvůli tomu stejnému problému; 5000 a 6000 tím prý netrpí).

 

No a v rámci toho jsem se ptal na ten testovaný HD STB s HD a technik říkal, že to je Handan se 160GB diskem (což by bylo pěkně nanic, 160GB je pro HD vysílání hrozně málo). Co je na tom pravdy nevím, ale ten technik to tvrdil a byl to tentokrát opravdu technik (který tomu rozumněl, aspoň mi to tak přišlo během rozhovoru) a ne jen roznašeč STB, který mi předtím Handan 7000 donesl při objednání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...