Přejít na obsah

Nový e-obchod s DVB-C


Návštěvník onak

Doporučené příspěvky

nevim o cem porad spekulujete, kazdy normalni clovek nastavi na PC stejne rozliseni jake je nativni monitoru aby odpadla nutnost cokoliv prepocitavat, to jsem puvodne nezminoval protoze to povazuji za naprosto jasne

 

btw. VGA je tak trochu outdated jakozto zbytecny analogovy meziclanek

 

Ono vam to porad jeste neni jasne. Naprosta vetsina monitoru ma VGA vstup. Kazdy monitor s VGA vstupem umi zobrazit i jine rozliseni nez jeho nativni. Jak to asi delaji ? Procesorovym prepoctem ? To ani nahodou, proste to navzorkuji dle potreby. Proc jsou asi monitory s digitalnimi vstupy porad drazsi nez jen VGA monitory? Protoze obsahuji nejen konektor ale i obvody navic. Jake jsou to asi obvody ? No prece normalne z digitalniho signalu vyrobi (skoro)VGA signal a poslou ho pres tu cast, co zpracovava VGA signal. A protoze kazda lepsi televize obsahuje VGA vstup, tak jsem si skoro jistej, ze aspon nekdy a u nekterejch typu pouzivaji stejny trik uz proto, ze pri tak hromadne vyrobe monitoru musi byt ty obvody velmi levne. Pak vam externi obrazovy procesor opravdu bude schopen dodat lepsi signal. Prave proto jsem se ptal. Kdyz uz mate to schema od Sony - budete schopen rict (jinak nez odhadem), jak to je v pripade vasi tv?

 

mě to je naprosto jasné, ale ten postup co jste popsal je šílený, pokuď se navzorkuje VGA což je analog tak ok, ale převádět digitál z DVI/HDMI na analog a pak navzorkovat to je poněkud ujeté a možné opravdu jen u nějakých šmejdů, nicméně do PC monitorů přímo nedělám takže nevím čeho všeho jsou výrobci schopní.

 

Jak je to u TV jsem již psal, všechny analog vstupy jdou přes switch k 10-bit AD převodníku a dál k procesoru, i když mám kompletní schémata, tak blokové můžu vypreparovat a postnout sem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No prece normalne z digitalniho signalu vyrobi (skoro)VGA signal a poslou ho pres tu cast, co zpracovava VGA signal.

 

Nic ve zlém, ale to je pěkná hovadina. Jak by se asi "ta vaše elektronika" zpět trefila do bodového kmitočtu, při nativním rozlišení? Jediný analogový signál, při připojení DVI/HDMI je ten, co ovládá vlastní tekuté krystaly, kde úhel natočení je funkcí přivedéného napětí. A u plazem ani to ne, tam se buňky řídí také digitálně přes PWM - takže analogový signál tam není nikde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No prece normalne z digitalniho signalu vyrobi (skoro)VGA signal a poslou ho pres tu cast, co zpracovava VGA signal.

 

Nic ve zlém, ale to je pěkná hovadina. Jak by se asi "ta vaše elektronika" zpět trefila do bodového kmitočtu, při nativním rozlišení? Jediný analogový signál, při připojení DVI/HDMI je ten, co ovládá vlastní tekuté krystaly, kde úhel natočení je funkcí přivedéného napětí. A u plazem ani to ne, tam se buňky řídí také digitálně přes PWM - takže analogový signál tam není nikde.

 

Zadne trefovani neni treba. Trefuji se snad do puvodniho signalu v pripade analogoveho vga? Dnes se i vyrobci softwaru snazi o vyhlazeni hran vseho mozneho na monitoru. Kdyz to dela i sam monitor, "odbornici" v casopisech typu chip apod. peji na takove vlastnosti chvalu.

Mimochodem, k cemu si myslite ze slouzi nastaveni phase, clock, sharpness atd. v menu monitoru? Zkuste s tim hnout a zamyslete se nad tim, co uvidite. Netvrdim, ze tak to je u vsech monitoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zadne trefovani neni treba. Trefuji se snad do puvodniho signalu v pripade analogoveho vga? Dnes se i vyrobci softwaru snazi o vyhlazeni hran vseho mozneho na monitoru. Kdyz to dela i sam monitor, "odbornici" v casopisech typu chip apod. peji na takove vlastnosti chvalu.

Mimochodem, k cemu si myslite ze slouzi nastaveni phase, clock, sharpness atd. v menu monitoru? Zkuste s tim hnout a zamyslete se nad tim, co uvidite. Netvrdim, ze tak to je u vsech monitoru.

 

:!:

 

já myslím, že nevíte o čem mluvíte a snažíte se tady všechny zmást, nebyl jsem totiž líný a našel si několik servisních manuálů k LCD monitorům (to jste nečekal že) a to dokonce k lehce prehistorickým modelům Samsung Syncmaster 800 TFT (jen s analog vstupy) a LG L1920P (i s DVI) a hádejte co, postup který jste popsal a který se mi zdál od začátku šílený je samozřejmě nesmysl ono totiž je to přesně tak jak jsem říkal já, prvně se převádí analog na digitál a pak se provádí (již s digitálními daty) změna rozlišení na nativní rozlišení monitoru.

 

abych tady netapetoval, tak tady je například blokové schéma toho staršího LCD monitoru Samsung S800, který má pouze VGA a vstup

 

http://www.home.karneval.cz/0236140003/s800.jpg

 

tím bych ukončil off-topic, jelikož byl protidiskutujucí efektivně usvědčen z nedostatečné znalosti a další diskuze je zbytečná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Zadne trefovani neni treba. Trefuji se snad do puvodniho signalu v pripade analogoveho vga? Dnes se i vyrobci softwaru snazi o vyhlazeni hran vseho mozneho na monitoru. Kdyz to dela i sam monitor, "odbornici" v casopisech typu chip apod. peji na takove vlastnosti chvalu.

Mimochodem, k cemu si myslite ze slouzi nastaveni phase, clock, sharpness atd. v menu monitoru? Zkuste s tim hnout a zamyslete se nad tim, co uvidite. Netvrdim, ze tak to je u vsech monitoru.

 

je snad řeč o zpracovávání digitálního signálu; tyto volby, pokud používám DVI vůbec nejsou dostupné (EIZO)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

dobrý den, chtěl bych se zeptat na toto:

Mám LCD TV Philips 32pfl7762D/12 se zabudovaným integrovaným digitálním tunerem DVB-T, používám digitální službu UPC přes set-to-box a zajímalo by mě když si koupím CA modul CONAX CAS7, zda ta služba bude od UPS fungovat bez toho set-to-boxu co mám, abych mohl použít STB pro druhou TV? Děkujim za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...