Přejít na obsah

Nový e-obchod s DVB-C


Návštěvník onak

Doporučené příspěvky

Tomus> Lica to asi zasila jen lidem s TV Sony Bravia, proste jen tem, co maji Licou overeny pristroje. Proto se tu tezko najde nekdo, komu by to nechodilo. Jedine, ze by nekdo z tech, kterym to poslali pro jejich Braviu mel doma jeste neco jineho a testoval :)

 

Jak jsem psal jiz o par prispevku vys na plazme Loewe Xelos A42 HD+ mi to chodi taky bez problemu, az na absenci HD programu, protoze televize nema HD tuner, takze tam musim stale vyuzivat STB.

 

Obecne si myslim, ze to pujde vsude a poznamky o moznych komplikacich byly jen strasakem od UPC, aby donutili lidi pronajimat si jejich Handany...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Luger:

já mám Handan stále funkční i když už druhý den mám v Bravii CA modul.

 

Co se týká programu Filmbox HD: Bravie mi vůbec žádný zvukový doprovod nenabídne. Jako kdyby nebyl vysílán žádný zvuk. Třebu u HBO HD i u jiných, které mají AC3, se mi zobrazí zvuk AC3 a Bravie ho dokáže normálně zpracovat. Pouze je problém u programu Filmbox HD.

 

Bohužel problém je na straně Sony, neumí zpracovat AC3 zvuk vysílany jednou ze dvou specifikací. Nodul za to prostě nemůže. TV ho neumí naladit.

A UPC za to nemůže vysílá tak FilmBox HD...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Luger

Ono je to stejně divný, protože podle Sony je optika plně průchozí, takže i když neumí zpracovat, měla by ho nedekódovaný poslat na optiku. Nechápu nerozumím :(

Jinak je podivné, že když nepoužijete konax kartu a jedete jen volné programy a naladíte na Handanu FilmBox HD, samozuřejmě nevidíte obraz, ale voala, zvuk normálně jde. Prostě není konaxem chráněn? Nemůže být problém tady?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník yoky

anonymní

tak vysvětli proč jiné kanály s AC3 fungují. A poku se podíváš do specifikací tak zjistíš, že TV to umí jak DolbyDigital tak ještě VirtualDolby a DD plus a je to certifikováno. Tak v tomhle bych problém neviděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pro zajímavost, HBO HD vysílá audio jako ES s typem 13818 (0x06) AC-3 a Filmbox HD ES s typem AC-3 Audio (0x81), takže obě stanice vysílají AC3, ale "jiným" standardem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to stejně divný, protože podle Sony je optika plně průchozí, takže i když neumí zpracovat, měla by ho nedekódovaný poslat na optiku. Nechápu nerozumím :(
TV prostě neví, že je to zvuk. Pro ní je to prostě nějaký datový tok, se kterým neví co má dělat 8)

 

Jinak je podivné, že když nepoužijete konax kartu a jedete jen volné programy a naladíte na Handanu FilmBox HD, samozuřejmě nevidíte obraz, ale voala, zvuk normálně jde. Prostě není konaxem chráněn? Nemůže být problém tady?

Že by zvuky AC3 nekódovali? :shock:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Luger

Mě se to nezdá, i když jde jen o datový tok, stejně je vždy označen jako audio stopa, nevím tady fakt bruslím na tenkym ledě. Navíc pochybuju že Handan má "lepší" možnosti než TV... A tam problémy nejsou.

 

Jinak např. u HBO HD aj. kde také běží AC3 stopy tak samozřejmě krom černé obrazovky i ticho. Opravdu se tohle celé týká jen FilmBoxu HD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TV prostě neví, že je to zvuk. Pro ní je to prostě nějaký datový tok, se kterým neví co má dělat 8)

Na Sony W4000 to samozrejme ukazuje co je to za zvukova stopa takze vie...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pan Kubik z Lica me odpovedel na muj dotaz ohledne zvuku Filmboxu HD (predesilam, ze vi, jaky TV prijimac mam - Sony Bravia 32W4000):

 

Dobrý den,

 

ve Vašem emailu píšete o problému se zvukem u programu Filmbox HD. Jedná se o to, že Filmbox vysílá audio ve formátu AC3, což je formát, na který Váš typ televize nemá tzv. dekodér. Zde se doporučuje pouštět tento filmový program přes "domácí kino", či chcete-li přes nějaký reciver (zesilovač, který v sobě má dekodér pro AC3). Moc bych Vám rád pomohl, ale zkusil bych kontaktovat Vašeho provozovatele kabelové televize UPC, jestli by Vám neřekli bližší informace o vysílání audia ve Filmboxu HD.

 

Musíme jenom konstatovat, že nemůžeme zaručit v jakém audio formátu bude výrobce TV programů bude vysílat.

 

S pozdravem

 

Martin Kubík

technické oddělení E-Shop DVB-C

  • Kabel 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • 2x CA modul, Compal black
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...