Přejít na obsah

Torrent No connect


Návštěvník Inz3nyr

Doporučené příspěvky

Návštěvník nadlabak
divnej výpadek to není ale rozepisovat se tu nebudu stejně by to bylo zbytečný...

Prosím, rozepiš se, jsem lačný po vědění a nemám problém s tím, když mne poučí někdo, kdo o věci něco ví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník nadlabak

Ještě k tomu seznamu poskytovatelů internetu, kteří omezují provoz p2p (http://www.azureuswiki.com/index.php/Bad_ISPs#Czech_Republic).

Pokud někoho zajímá, na základě jakých dat je tento seznam založen, podívejte se sem:

http://www.azureuswiki.com/index.php/ISP_Network_Monitor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro uplnost zkopiruji z fora DC hubu, uzivatel Kuba:

"Volal jsem na UPC. Říkali, že "tyhle technologie" (DC) jdou přes speciální server, který vypadl, nicméně se to řeší a do konce týdne by to zase mělo chodit."

 

Ti, co jsou aspon trosicku znali (coz ocividne moc nevypada) vi, ze DC (ani torrent) se neda blokovat pouze porty, pouze komunikacnim protokolem v aplikacni vrstve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Inz3nyr
Pro uplnost zkopiruji z fora DC hubu, uzivatel Kuba:

"Volal jsem na UPC. Říkali, že "tyhle technologie" (DC) jdou přes speciální server, který vypadl, nicméně se to řeší a do konce týdne by to zase mělo chodit."

 

Ti, co jsou aspon trosicku znali (coz ocividne moc nevypada) vi, ze DC (ani torrent) se neda blokovat pouze porty, pouze komunikacnim protokolem v aplikacni vrstve.

 

konečně, na tuto odpověď jsem čekal, díky. 8)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník nadlabak
Pro uplnost zkopiruji z fora DC hubu, uzivatel Kuba:

"Volal jsem na UPC. Říkali, že "tyhle technologie" (DC) jdou přes speciální server, který vypadl, nicméně se to řeší a do konce týdne by to zase mělo chodit."

 

Díky za info. Tohle jen potvrzuje, že se p2p paketům od UPC dostává zvláštního zacházení (Sonderbehandlung :wink:) a že je UPC na onom seznamu omezovačů oprávněně.

Upraveno uživatelem nadlabak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se zrovna pokusil o telefonát na hotline, nikdy to nebyl med, ale dnešek mě rozpálil do ruda. Po cca 10min placeného poslechu nahrávek mi bylo sluše oznámenou že se komunikuje jen písemně pomocí formuláře na www a pak jsem byl odpojen. Když to někomu nejede vůbec, tak se asi čeká že si zaběhne do kavárny.. nebo si pustí formulář v mobilu...? :evil::evil::evil:

 

Inu ono to není prty, myslím že se blokuje nějaký paket podle.. obsahu nebo čeho. Učinil jsem následující zkušenost. Když se připojím pomocí dualwan karty k UPC a k záložnímu adsl, tak DC jede, pokud má "active" adresu tu z ADSL. Data ale tlačí i přes UPC. Nejsem znalec protokolu DC, tak nevím jak to přesně maká, ale i po té co je ADSL odpojeno, tak již rozjeté spojení s HUBem funguje dál, včetně search apod....takže UPC nám asi zahazuje něco ohledně.. přihlašování, navázání p2p mezi uživateli... ? :roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník malina

Ti, co jsou aspon trosicku znali (coz ocividne moc nevypada) vi, ze DC (ani torrent) se neda blokovat pouze porty, pouze komunikacnim protokolem v aplikacni vrstve.

 

Ano, jedine spolehlive blokovani je analyzou packetu, pak je skutecne jedno na jaky port si klienta prestehujete, blokovani stejne neobejdete.

 

ALE v tomto pripade se nejedna o blokovani na aplikacni vrstve, ale prachsproste podle portu (zaplatpanbuh :-) )

 

Overeno krizovou zkouskou: :lol:

1) pri pouziti nestandardniho portu u OBOU peeru DC funguje (pokud jedna ze stran navazuje spojeni na "spatnem" portu, komunikace nejde)

2) pri posilani "hodnych" dat na "spatny" port komunikace take nejde

 

Cili nejedna se o zadnou analyzu packetu, ale blok podle portu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl teda na mysli aktuální problém, že to některýmz nás nejede vůbec, ani jako pasive. Např já se jakoby připojím k hubu, ale nejede nic, ani chat :).

 

Jinak je ale zajimavé co píše malina o portech, teď ještě jak téhle informace prakticky využít.. ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník malina
Jinak je ale zajimavé co píše malina o portech, teď ještě jak téhle informace prakticky využít.. ...

 

uz jsem to napsal :-)

v pripade DC staci nastavit na klientovi jiny port nez 411 - 413 a zaroven se pripojit na hub, ktery bezi na jinem portu nez 411-413

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...