Přejít na obsah

HD kanály " zadrhávají "


Návštěvník petro_cz

Máte problémy s plynulostí a nezasekávání u digi příjmu ??  

27 hlasů

  1. 1. Máte problémy s plynulostí a nezasekávání u digi příjmu ??

    • mám
      18
    • nemám
      2
    • stalo se mi to, ale je to ojedinělé
      7

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

Pánové, ona fráze Klientského centra UPC "zkontrolujte kabely", i když je používána jako rada na jakoukoli poruchu, má něco do sebe. Na kterémkoli přechodovém odporu, a veškeré spoje, konektory, apod. obsahují přechodové odpory, se analogový signál pouze mírně utlumí, což se projeví jeho mírným zhoršením, zvýšením šumu, atd., což ve většině případů ani nezaznamenáme, nebo to tolerujeme. U digitálu je to jinak, tam signál buď je (100% kvalita), nebo není (0%). Nic mezi tím neexistuje! Nevím, co znamená "Kvalita signálu" podle STB, snad BER (Bits Error Ratio) nebo něco na ten způsob, ale pokud vypadne na okamžik signál, na displeji (obrazovce tv) prostě zůstane zobrazen poslední platný signál (obraz) - v tomto okamžiku nebo stavu platí totéž o zobrazení kvality/síly signálu a tato :informace: je k ničemu. Takže značná část takovýchto poruch je způsobována přechodovými a náhodnými odpory v konektorech (vím, očem mluvím), zvláště pokud je úroveň (napěťová) signálu na hranici použitelnosti a pokud navíc kolísá na této hranici. Ta úroveň signálu (navíc rozdílná u některých multiplexů) je však již zcela v režii UPC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

Jj jasně, vím, že kabel udělá hodně. Ale tohle bude těžko kabelem. Kabel mám nový od té doby, co mám digitál (8 měsíců). Kabel není nijak napojovaný, jde přímo do STB, konektor na zásuvce jsem dotáhl, do STB jsem ho dostrčil.

Dodneška mi to nic nedělalo, akorát předtím do té doby když nebylo zakódované HBO HD a Filmbox HD, tak na Filmboxu HD se to sekalo, jinak nikde. Až dneska to začalo dělat skoro všude. Teď zatím to asi nedělá, nevím, zrovna se na moc TV nedívám.

 

Jinak se chci zeptat, teď od té doby, co je Filmbox HD zase zakódovaný, seká se pořád, nebo už ne? Chci to vědět, jestli si ho mám přioobjednat, jestli to má smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, ona fráze Klientského centra UPC "zkontrolujte kabely", i když je používána jako rada na jakoukoli poruchu, má něco do sebe. Na kterémkoli přechodovém odporu, a veškeré spoje, konektory, apod. obsahují přechodové odpory, se analogový signál pouze mírně utlumí, což se projeví jeho mírným zhoršením, zvýšením šumu, atd., což ve většině případů ani nezaznamenáme, nebo to tolerujeme. U digitálu je to jinak, tam signál buď je (100% kvalita), nebo není (0%). Nic mezi tím neexistuje! Nevím, co znamená "Kvalita signálu" podle STB, snad BER (Bits Error Ratio) nebo něco na ten způsob, ale pokud vypadne na okamžik signál, na displeji (obrazovce tv) prostě zůstane zobrazen poslední platný signál (obraz) - v tomto okamžiku nebo stavu platí totéž o zobrazení kvality/síly signálu a tato :informace: je k ničemu. Takže značná část takovýchto poruch je způsobována přechodovými a náhodnými odpory v konektorech (vím, očem mluvím), zvláště pokud je úroveň (napěťová) signálu na hranici použitelnosti a pokud navíc kolísá na této hranici. Ta úroveň signálu (navíc rozdílná u některých multiplexů) je však již zcela v režii UPC.

 

No to snad ne. Zkuste si neco nastudovat a pak si to po sobe prectete jeste jednou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pane notosnadne, objasněte prosím mnou popsaný problém, ať se my nestudovaní poučíme....

 

Prozradim vam velke tajemstvi (ba primo zednarskotemplarsky komplot): digitalni televizi prenasi analogovy signal. Surprise, surprise.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Luger

Zbytečný flame admin by mohl smazat, pro nás "netechniky" naoprosto o ničem arhumentace jak je ten druhej blbej, když nevíme kde je pravda...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vážený pane "spokojenej anonyme notosnadne", Vaše příspěvky mají skutečně vysokou informační hodnotu...

 

Pokud kvalita kabelaze je takova, ze se u analogoveho signalu projevi, cituji:

což se projeví jeho mírným zhoršením, zvýšením šumu, atd., což ve většině případů ani nezaznamenáme

 

tak digitalni signal se pres ni dostane v pohode. To vyplyva z technicke podstaty veci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zbytečný flame admin by mohl smazat, pro nás "netechniky" naoprosto o ničem arhumentace jak je ten druhej blbej, když nevíme kde je pravda...

 

Spalte knihy, smazte vesmir! Luger rozhodl, ze je to vsechno zbytecnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...