Přejít na obsah

HD kanály " zadrhávají "


Návštěvník petro_cz

Máte problémy s plynulostí a nezasekávání u digi příjmu ??  

27 hlasů

  1. 1. Máte problémy s plynulostí a nezasekávání u digi příjmu ??

    • mám
      18
    • nemám
      2
    • stalo se mi to, ale je to ojedinělé
      7

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

Při symbolové rychlosti 5000 kS/s a šířce kanálu 7 MHz je celkový datový tok multiplexu cca 28 Mbit/s (muxy 163.5 a 170.5 MHz).

Při symbolové rychlosti 6900 kS/s a šířce kanálu 8 MHz je celkový datový tok multiplexu cca 38 Mbit/s (všechny ostatní multiplexy).

V muxu 450MHz (Karn.) jsou přenášeny pouze dva HD programy, Voom HD s datovým tokem cca 15 až 20 Mb/s a National Geographic s datovým tokem cca 15 Mb/s. Cca 5 Mb/s je jakási rezerva ("null packet") pro naplnění okamžité potřeby každého programu při proměnlivém datovém toku (VBR, Variable Bit Rate). Zbytek připadá na zvukové stopy a různé další přenášené údaje. V procentech obsazení multiplexu to vypadáí např. takto: Voom HD 45%, NGC HD 35%, NullP 25%. Právě onen "null packet" je důležitý, neb vyjadřuje jakousi datovou rezervu pro vysílané programy.

V muxu 250 MHz (Karn.) jsou přenášeny dva HD programy a 4 SD programy. HBO HD s datovým tokem (6) 8 až 9 Mb/s a FilmBox HD s datovým tokem 12 Mb/s. Zbylé 4 SD programy každý s datovým tokem cca 3 Mb/s. Na Nulový paket zde zbývá cca 0.5 Mb/s.

Zatímco u programů Voom HD A NGC HD se datové toky velmi dynamicky mění a null packet se zde skutečně uplatňuje jako jakýsi buffer dat, v muxu 250 HMz tomu tak není. Datové toky HD programů jsou téměř konstantní (ač VBR) a malý nulový paket neposkytuje téměř žádnou "rezervu výkonu".

Sledováno namátkově ale dlouhodobě pomocí programu TransEdit (Analyzátor TS).

V podstatě tedy mají pravdu ti, kteří se domnívají, že problémy v příjmu HBO HD a FilmBox HD jsou způsobeny "nedostatečnou kapacitou multiplexu".

Tedy shrnuto, zatímco u programů Voom a NGC činí rezerva datového toku cca 25 %, u programů HBO HD a FilmBox HD je datová rezerva pouze v jednotkách procent.

On vůbec datový tok 8 MHz/s u kanálu HBO HD je poněkud podezřelý, přestože se nedávno řediltel HBO Česká republika na serveru Digizone chvástal, jak "kvalitní" programy poskytují a jak je kabeloví operátoři znehodnocují... (O rozlišení obrazu programů HBO by se také dal napsat delší příspěvek)

Otázkou tedy zůstává, zda si "kvalita" HBO HD lepší datový tok skutečně zaslouží....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Milav

Já bych tomu věřil, Voom HD i NGC HD se mi vůbec nesekají ani v současné době, ostatní dva HD ano a navíc HBO HD do spuštění Filmbox HD se nesekalo vůbec!! Takže to opravdu vypadá, že Retiree na to přišel. Teď jen co na to UPC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mipo

Jsem v Teplicích na bývalé síti Karnevalu a můžu potvrdit, že příjem digi signálu je naprosto nespolehlivý téměř na všech kanálech a nemusí to být HD. To jsem si naivně vzal DVR s tím, že si mohu některé pořady nahrát. Jenže to byl jen takový slib ze strany UPC pro naivky, jako jsem já. Naprogramované pořady se buď nenahrají vůbec, nebo se nahraje jen část, protože jednotlivé multiplexy nepravidelně ztrácejí signál. Hlášení závady jsem už vzdal, protože nejsem zvědav na knížecí rady abych si zkontroloval kabel a připojení. To je naprosto beze změny a přesto se během dne několikrát signál různých multiplexů ztratí a zase objeví. V této situaci mě docela baví řečičky a vychloubání pana Maliny o kvalitě a výhodnosti služeb UPC. Hledám už jen příležitost pžejít k jinému poskytovateli a všechny své známé se snažím před smlouvou s UPC varovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Já si také nemyslím, že "přecpání" muxu 250 MHz je příčinou problémů příjmu v posledních dvou dnech. Chtěl jsem spíše upozotnit na to, co vše je vydáváno za "digitální kvalitu", případně za HDTV, s jakou drzostí tvrdí ředitel HBO ČR, že své programy poskytuje ve vyhovující kvalitě. Většina zákazníků UPC se v problému neorientuje vůbec, galším je získání přehledu znemožněno firmwarem STB, který neumožňuje zobrazit roslišení obrazu (záměr?). Pro koncového uživatele je navíc prakticky nemožné detekoévat krátkodobý výpadek signálu jinak, než že se obraz zasekává nebo kostičkuje....

Věřím tomu, ře UPC skutečně vysílá pouze v takové kvalitě, v jaké mu to umožňuje dodavatel, jiná věc ovšem je nižší úroveň signálu některých multiplexů v různých oblastech, viz např. multiplex 418 MHz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

Dneska se mi zasekavaji snad vsechny programy. Nejdriv jsem si myslel, ze to dela jen na muxu 170,5 MHz, ale potom jsem zjistil, ze to dela i na jinych. Nejvic to ale asi dela na tech HBO kanalech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...