Přejít na obsah

Pár dotazů


Návštěvník ja05

Doporučené příspěvky

Návštěvník ja05

Ahoj,

 

mám pár dotazů ohledně ohledně hardwaru a možná i služeb. Pokud bude něco v nesprávný sekci tak se moc omlouvám.

 

UPC nemám, ale chci si ho nechat zavést a chci vědět do čeho jdu. A prám se zde, protože od klienstkého centra se mi některé odpovědi nezdály dost přesné.

 

1) Není mi stále jasné jak vypadá zapojení. Je to takto:

přípojka -> modem -> PC (nebou router)???

 

2) Chci síť pomocí wi -fi routeru. A chci se zeptat, zda můžu koupit wi-fi router s modemem, nebo zda je lepší si modem zapůjčit od UPC. Nevím totiž jestli modem je něčím speciální?? Pokud ne, jaký typ modemu mi doporučíte koupit? Jaký typ připojení musí zvládat (ADSL 2 apod.)??

 

3) Poslední dotaz je ohledně IP adresy. Je dynamická to vím, ale čím už jsi nejsem jist, jestli mi dynamická IP umožňuje naplno využívat např. rapidshare.com?? Nebudu se s nikým "přetahovat" o to kdo stáhne dřiv??

A pokud ano, je možné statickou IP adresu dokoupit až časem, nebo je třeba si ji nechat zřídit při instalaci??

 

Díky moc za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník spasen

K otázkám:

ad 1)

ano, přípojka → modem dodaný UPC (vlastní mít nemůžeš) → PC, všechna propojení a zapojení provede technik UPC vč. nastavení PC a dodání potřebných kabelů a modemu. Cena je 1,00 Kč. Modem je zapůjčen na dobu trvání objednaných služeb a neplatí se za něj žádné poplatky.

 

ad 2)

Technologie UPC nemá nic společného s ADSL, proto je zbytečné kupovat router s modemem ADSL, postačuje pouze router s wi-fi, např. tento: http://www.i4wifi.cz/?cls=stoitem&stiid=486 , osobně ho používám již déle, než půl roku bez jakýchkoliv problémů. Na uvedené stránce je ke stažení i český návod.

 

ad 3)

Adresa je sice dynamická, ale chová se jako statická. Statickou si lze kdykoliv přikoupit za 200,00 Kč/měs,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Bender
Adresa je sice dynamická, ale chová se jako statická.

 

Jenom drobné upřesnění : adresa je dynamická a občas se proto změní (např. po resetu modemu) ale hlavně je veřejná, můžete tedy zakládat např. hry po internetu atd. Z bezpečnostních důvodů je lepší mít router a za ním až PC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3. muzu potrvdit, pouzivam VoIP adapter trvale pripojeny k netu a jiz asi 1,5 roku mam porad tu samou IP i kdyz je dynamicka.

 

Měl jsem to dost dlouho taky tak, ale v úterý 1.4. večer najednou z ničeho nic za běhu routeru došlo k její změně. Stalo se to i někomu jinému?

  • 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal
  • Zlín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Bender
3. muzu potrvdit, pouzivam VoIP adapter trvale pripojeny k netu a jiz asi 1,5 roku mam porad tu samou IP i kdyz je dynamicka.

 

Měl jsem to dost dlouho taky tak, ale v úterý 1.4. večer najednou z ničeho nic za běhu routeru došlo k její změně. Stalo se to i někomu jinému?

 

Není důvod proč si toho všímat, pokud nedojde ke změně rychlosti nebo odezvy. Stává se to celkem běžně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...