Přejít na obsah

IP telefonie (VoIP)


tomus

Doporučené příspěvky

Zdravim

chci se podelit s mymi zkusenostmi s VOIP. Testoval jsem docela dost operatoru co poskytuji VOIP (vox, hallo, wirphone) a muzu s klidnym svedomim rict, ze nejlepe pro me vychazi Xphone. Sice neni nejlevnejsi, ale oproti Vox poskytuje nadstandartni sluzby , ale hlavne podporuje kodek 729 coz je jedna ze stezejnich veci, protoze pokud nahodou presvihnu trafic, tak se s voxem nikam nedovolam. Po dlouhem zkusebnim provozu na softwarovych telefonech jsem presel na HW reseni a protoze mam 2PC a jen jednu IP poridil jsem si SPA2102 (2100kc) + witch(450kc) + stary telefon Aneta od Telecomu. Vse funguje bez chyby. Jelikoz jsem u O2 paltil pausal 260kc/mesic tato ivestice se mi za 10 mesicu bohate zaplati. Proto mi nejde do hlavy proc nekteri lidi odchzeji od jenoho pausalu (O2) ke druhemu (Karneval, UPC atd).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník frank
Proto mi nejde do hlavy proc nekteri lidi odchzeji od jenoho pausalu (O2) ke druhemu (Karneval, UPC atd).

Imho protože nemají o existenci nepaušálových alternativ ani tušení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Vážení, používám VoIP telefon WELL 3130IF u operátora VOX.802:cz. Samosebou, že jsem na síti Karnevalu, ale pro placení paušálu jsem nabídku tohoto IP nechtěl. K vůli tomu jsem zrušil linku a ADSL. Navíc 802 má velmi nízké hovorné a vteřinovou sazbu. Provoz jede asi 2 měsíce , zatím k velké spokojenosti. 802 má hodně peeringových čísel / telefonování do dalších sítí s nulovou tarifikací/. Kvalita hovoru lepší jak Telekyslík. Minulý týden cena hovoru 28min. do Kanady..22,-Kč. Takže prozatím spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Detien
Vážení, používám VoIP telefon WELL 3130IF u operátora VOX.802:cz. Samosebou, že jsem na síti Karnevalu, ale pro placení paušálu jsem nabídku tohoto IP nechtěl. K vůli tomu jsem zrušil linku a ADSL. Navíc 802 má velmi nízké hovorné a vteřinovou sazbu. Provoz jede asi 2 měsíce , zatím k velké spokojenosti. 802 má hodně peeringových čísel / telefonování do dalších sítí s nulovou tarifikací/. Kvalita hovoru lepší jak Telekyslík. Minulý týden cena hovoru 28min. do Kanady..22,-Kč. Takže prozatím spokojenost.

 

Jakou máš rychlost Internetu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Mám tarif T3M/+99/, což je 5Mb/s. Skutečná rychlost pro down po tzv. optimalizaci sítě klesla z 4,77Mb/s na 4,55Mb/s. Je to pro mne dostačující, jen pro odchozí směr bych uvítal tak 1Mb/ místo deklarovaných 500kb/s / skutečných tak 380-430kb/s/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...