Přejít na obsah

IP telefonie (VoIP)


tomus

Doporučené příspěvky

Tak jsem dnes vyzkousel volani pres internet Karnevalu prostrednictvim sluzby Softphone (volani mezi PC a pevnou linkou nebo mobilem),

je zde moznost zalozeni bezplatneho testovaciho uctu.

Testovaci ucet sice umoznuje volat pouze z PC ven na sit Softphone nebo bezplatne zelene linky

a nebo z pevneho ci mobilniho telefonu na PC pres specialni tel. cislo.

K telefonovani jsem pouzil program od Softphone s nazvem X-Lite, ktery je ale bohuzel jen v anglictine.

Volani fungovalo jak s verejnou IP adresou tak i s neverejnou IP Karnevalu,

pri volani z "venku" na PC se zobrazovalo i tel. cislo volajiciho.

Bylo zde patrne mensi zpozdeni zvuku, odhadem tak 0,3 vteriny a kvalita zvuku byla trochu horsi nez na mobilu, ale jinak celkem pouzitelna.

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skype me nezajima,

uvazuju o tom, ze zrusim pevnou telefonni linku od "Telekomunistu" a prejdu na telefonovani pres internet,

proto me zajimaji jen sluzby kde se da volat z PC "ven" na pevnou linku ci mobil a naopak, to Skype neumoznuje.

Napr. Fayn ma lepsi ceny nez Softphone, ale nemam moznost to pouze otestovat jestli to vubec pojede na neverejne IP.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem to zkusil....je to parada...cistej hlas, zpozdeni tak pul vteriny...parada...

dik za typ děcka !!

 

PS: škoda že nemam internet...:( v praci mi je to naprd :(

Pojd ke me karnevale !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem to zkusil....je to parada...cistej hlas, zpozdeni tak pul vteriny...parada...

dik za typ děcka !!

 

PS: škoda že nemam internet...:( v praci mi je to naprd :(

Pojd ke me karnevale !!!

 

Jak je to s kvalitou v pripade, ze budu pripojen pouze dial-up modemem ? Da se to vubec pouzit ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Derek

Skype jede vyborne, pouzivam ho docela casto. Ale zkouseli jsme ho s kamosem co jede na ET Data durch a nic moc ... Vytizilo mu to pripojeni az na samou hranici, div ze to nespadlo. Takze myslim ze prakticka pouzitelnost na dial-upu je miziva ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
Návštěvník ludek

Dobry den,

pisu svoji zkusenost s VoIP. Internet od Karnevalu mam doma mesic T1000 a hned od zacatku testuji VoIP. Samozrejme to nebylo bez porodnich bolesti (konfigurace SW telefonu, pruchodnost pres FW..). Jinak jsem ale maximalne spokojen! Pouzivam 2 operatory (vox a ha-loo) cekal jsem nejakou spatnou kvalitu hovoru ,ale pokud volanemu nereknu ze mu volam pres inet tak to nepozna...Chtel jsem po 3 mesicich prejit na T250 , ale uz jsem na 100% rozmyslen ze to neudelam ,ale zrusim telekomackou linku , koupim adapter na telefon a tim usetrim za volani a pausal ty 300-400 /mesic ... Jenom ta pocatecni investice do adapteru je neprijemna... :(

Mimichodem trosku se bojim az prijde Karneval s vlastnim VoIP jestli nemuze blokovat nebo zneprijemnovat zivot lidem , ktery maji od nej internet ,ale VoIP chteji pouzivat s jinym opem? Myslite ze je to technicky mozne ?

Osobne se divim na co kabelovky cekaji, myslim ze spousta jejich kabelovych pripojek neni vyuzita a tak kdyby lidem nabidly linku 100/100 s jejich VoIP reseni myslim ze nejaky rozumny pausal by mohly vyuzit vice vlastni inet sit a jeste preprodavat VoIP...

 

Ludek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...