Přejít na obsah

Zvednuti rychlosti nebo blud?


Návštěvník Fabiak

Doporučené příspěvky

Návštěvník KUFI
Tady se jen potvrzuje co zde jiz bylo mnohokrat receno - merte rychlost na FTP, nebo pri stahovani vetsich souboru a ne na techto a podobnych "speedmetrech" , ktere zmeri kulovy.

V realu mi to taha 2,4MB/s tak to tak nejak odpovida tem 20Mbit. Tohle uz je docela hukot rychlost. Si pamatuju jak sem se kdysi pripojoval s 56kou modemem 49,9k a vsichni kamosi mi tu svetelnou rychlost zavideli :) Celou noc sem tahal 80ti megovy demicko na Alien vs Predator a ve spanku se modlil aby me to neodpojilo :) O nekolik let pozdejs sme chodily slintat ke kamaradovi na jeho 2Mbit pripojeni (byl nacerno napichlej na nakou skolu). Dneska mi ty rychlosti pridou smesny :) Ale porad je tech 20Mbit malo. Tak u 100Mbit uz budu uplne spokojenej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tukancheez
Nic neni nemozne, na standartu DOCSIS 1.1 je to trochu problem, ale u DOCSIS 3 uz je to hracka :wink:

 

No hracka mozna ano aspon co jsem se docetl, tak i prechod by nemel byt takovy problem, spise vidim problem na to, ze oni nikam momentalne spechat nemuseji.

 

Zacal jsem hledat vice info o technologii DOCSIS 3...

 

UPC in Dutch DOCSIS 3 test
September 8, 2007 | 07:20 UK 

It is believed to be the first European test of the DOCSIS 3.0 system in Europe. The system is capable of offering speeds of up to 200 Mbps and is being run with UPC’s long-term network partner Cisco

pobrano z:

http://www.broadbandtvnews.com/?p=2030

 

DOCSIS 3.0: Alternatíva voči optike do domu prichádza z Zive.sk

 

Pre káblových operátorov prechod na DOCSIS 3.0 nevyžaduje kompletné prebudovanie siete. Potrebný je len upgrade CMTS (cable modem termination system) a samozrejme výmena káblových modemov u klientov, ktorí chcú využiť výhody novej technológie. Pre existujúcich zákazníkov sa nič nemení, pretože štandard je spätne kompatibilný so staršími verziami DOCSIS.

 

http://www.zive.sk/default.aspx?article=272521

 

dalsi clanek z ISDN.cz :

http://www.isdn.cz/clanek.php?cid=8158

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tukancheez
Vas zajima technologie panove ale vubec nevite co mate pod zemi za kabely....

Já to tak nějak neřeším, protože této technologie se stejně nedožiju.

Jelikož co jsem načetl, tak u nás nemá UPC důvod přecházet, protože ji netlačí žádný silný konkurent.

 

Ale objevil jsem zajímavou věc internet od Maxprogress, který je kousek za barákem, stálo by za hřích, kdyby rozšířili svoje pokrytí, jen o malý kousek. Třeba se toho dožiju.

 

Aneb proč to nejde i takto?

 

50Mbps / 50Mbps  	999 Kč
25Mbps / 25Mbps 	499 Kč

Služby nejsou omezeny politikou Fair User Policy (FUP), ale v případě přetížení sítě si vyhrazuje poskytovatel právo na řízení toku dat.

Ceny jsou smluvní a jsou uvedeny včetně DPH 19%.

 

http://www.99maxprogres.cz/domacnosti/99-internet/cenik/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Fireball

Tak protoze by musely roskopat pul Brna..vim o nich muj znamej u nich delal je to neco podobneho jako netbox...ale jim jde o navratnost financi kere do toho vrazi...takze kdys napriklad v baraku ve stredu mesta bude chtit jeden nebo 2 lidi internet...tak se jim to samozrejme nevyplati :cry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Zdravím, nevíte, jestli se nebude zase zrychlovat? Jde o ty novinky kolem ADSL ( nejvíc info dává Volný a Novera ), přecijen 470Kč měsíčně za 8mbps u GTS Novery dělá ze Starteru, Easy i Lightu směšnou nebídku. Sice tam je poplatek zal inku, ale vlastně vždy byl tarif kabelovky rychlostně i cenou srovnatelný s tarifem ADSL bez poplatku za linku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...