Přejít na obsah

Problémy s digitálem a nemožnost příznání jejich chyb


Návštěvník mipo

Doporučené příspěvky

Návštěvník mipo

Několik týdnů jsem se s KC dohadoval (přes formuláře na webu, telefonicky není šance) o tom, jaký balík vlastně mám. Měl jsem od Karnevalu Komplet+HBO+internet, takže jsem po převedení HBO na digitál dostal STB. Do převzetí firmou UPC všeobecná spokojenost. Někdy v listopadu 2007 jsem poslal prostřednictvím stránek UPC objednávku na změnu TV na digi balík Standard. Za pár dní jsem dostal odpověď, že podle jejich evidence balík Standard mám, přesto že jsem na STB nedokázal naladit kanály, které nebyly zároveň v balíku analog. Komplet.

Samozřejmě jsem se proti tomu ohradil, vypsal seznam kanálů, které STB dokáže naladit a pak následovalo několik výměn dopisů, kdy mi KC tvrdilo, že nabídku Standard mám a já jsem oponoval, že se mají špatné informace. Někdy těsně po Novém roce jsem rezignoval a napsal, že vzdávám nějaké požadavky na změnu a zůstanu u balíku, který mám. Z KC mi odpověděli, že to berou na vědomí. Druhý den mi z kanálů přijímaných STB i z analogu zmizely všechny slovenské programy, všechny filmové kanály i dokumentární kanály. Opět následovalo několik výměn korespondence mezi mnou a KC až mi před asi deseti dny napsali, že do mého STB poslali aktivační signál a po restartu STB by mělo vše fungovat. Zkoušel jsem několik restartů STB bezvýsledně až jsem prostě nechal STB odpojený od napájení celou noc. Ráno jsem STB zapnul a ejhle, při ladění se načetly všechny multiplexy a přijímaný balík byl podle jejich nabídky v pořádku. Počkal jsem den a když se nic nezměnilo napsal jsem KC zprávu, že mám vše konečně v pořádku a poděkoval jsem za úspěšné vyřešení problémů. Druhý den jsem dostal odpověď, že jsou rádi a že snad už budu spokojen. Spokojenost tedy byla, ale ne dlouho. Od včera opět při navolení kanálů Nova Cinema, Jim Jam a všech slovenských programů obraz zamrzne, objeví se pár kostiček a při zobrazení informace o signálu je kvalita signálu na 5-6%.

Jsem pevně rozhodnut, jakmile se objeví v naší lokalitě jiný poskytovatel digitální televize, s UPC končím. Ne proto, že se vyskytují problémy, ale proto, že neuznají za vhodné ty problémy přiznat a omluvit se. Naopak ještě s klidem oznámí, že zvyšují cenu, přesto, že koncem roku se chlubili, že během roku 2008 ceny zvyšovat nebudou na rozdíl od jiných poskatovatelů. Trochu mi to připomíná slib jednoho našeho prezidenta z roku 1953.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude to znít blbě, ale problém se slovenskými programy, Novou Cinema a JIMJAMEM bude nejspíše u tebe, vše je v jednom streamu (viz. seznam od Tomuse), takže zkontroluj - vyměň kabely za kvalitní a mělo by to jet.

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Reagoval jsem na konec tvého příspěvku.

V tomto streamu, na kmitočtu 418 nebo 666 MHz vysílá STV1, STV2, Markiza, TV JOJ, TA3, Nova Cinema a JimJam a pokud přijímáš signál na 418 MHz (poznáš to po třetím stisknutí "i", nahoře je číslo xxx/64/6900 - kde xxx je kmitočet) mohlo dojít ke zprovoznění BTS U-fona v tvém okolí a proto muže dojít k rušení - jinde jsem již popisoval své zkušenosti

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Volvo245
Reagoval jsem na konec tvého příspěvku.

V tomto streamu, na kmitočtu 418 nebo 666 MHz vysílá STV1, STV2, Markiza, TV JOJ, TA3, Nova Cinema a JimJam a pokud přijímáš signál na 418 MHz (poznáš to po třetím stisknutí "i", nahoře je číslo xxx/64/6900 - kde xxx je kmitočet) mohlo dojít ke zprovoznění BTS U-fona v tvém okolí a proto muže dojít k rušení - jinde jsem již popisoval své zkušenosti

tento mux je s přehledem nejproblematičtější mj. i díky ufonovi, mám své zkušenosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mipo

Dnes mi přivezl technik od UPC nový STB DVR Handan 6000 a potvrdil se můj názor na věc. Všechny naladěné kanály běží v pohodě a úroveň signálu se zvedla o cca 25%. Původní STB prostě neměl dotatečnou citlivost na vstupu.

Podotýkám, že nový STB jsem pouze zapojil na stejný zdroj signálu, který dostával ten původní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu nižší (údajně zmatenou) úroveň signálu začal STB ukazovat po převzetí UPC. Za časů Karnevalu se úroveň i kvalita pohybovala okolo 97 - 99 procent.

Takže to asi nebude zmateností STB., ale chyba bude asi jinde, že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím poněkud poopravit svůj názor na příčinu problémů s příjmem. Vina asi není na straně STB. Definitivně jsem přesvědčen, že UPC prostě nedokáže přenést všechny multiplexy v dostatečné kvalitě. Dnes opět jsou kanály multiplexu na kterém jsou Nova Cinema, Jim Jam a slovenské kanály, naprosto nesledovatelné. Obraz rozpadlý na kostičky, většinou jen jeho polovina a občas naskočí hláška, že signál chybí. Při zobrazení informace o signálu je úroveň i kvalita signálu menší než 10%. Jediné, co se od doby, kdy bylo vše v pořádku změnilo, je datum.

Jenže na oznámení KC UPC reaguje jen tím, že mi poradí, že kabel ze zásuvky musí jít přímo do STB a dále nepokračovat, popřípadě mi napíší, jak mám multiplexy naladit, jako bych si nedovedl přečíst manuál. Nevěřím, že by o problémech s tímto multiplexem nevěděli, ale přiznat to prostě nedokážou. To je podle mne ukázka arogance společnosti, která si je vědoma toho, že má v současnosti monopol. Jenže on jim nastálo nevydrží.

Takže opět se vracím tomu, ža jakmile se naskytne příležitost, přejdu k poskytovateli, který bude k zákazníkům poctivější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes mi přivezl technik od UPC nový STB DVR Handan 6000 a potvrdil se můj názor na věc. Všechny naladěné kanály běží v pohodě a úroveň signálu se zvedla o cca 25%. Původní STB prostě neměl dotatečnou citlivost na vstupu.

Podotýkám, že nový STB jsem pouze zapojil na stejný zdroj signálu, který dostával ten původní.

Tady nejde o citlivost na vstupu, ale o verzi firmware v STB, puvodne STB CV-5000 ukazoval hodnoty okolo 98%, po zmene firmware uvadene hodnoty poklesly,

je to opravdu jen zmena zobrazeni hodnoty - jde o castecne sjednoceni hodnot u STB CV5000 a CV5000i.

Nic vic za tim nehledejte.

 

Pokud ale jeden multiplex vykazaje znatelne nizsi hodnoty nez zbyle muxy, tak je samozrejme nekde chyba.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...