Jump to content

marek-81

User
 • Posts

  211
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by marek-81

 1. @notizianesuďte podle sebe. To, co vy považujete za odpad, někoho může zajímat. Každá televizní skupina zná svůj trh kde působí a proto každé spuštění nových stanic předchází poměrně rozsáhlý a podrobný průzkum co na trhu chybí a o co je zájem. Prima Show bude vysílat především převzaté reality show které jsou vcelku populární. U tematické stanice se navíc nepředpokládá sledovanost v desítkách procent, ale spíše v jednotkách a tady si myslím, že Prima Show svůj účel splní. Co se týče ohrané písničky - reklam, tak opravdu se divím, že ani po 30ti letech kapitalismu někteří nepochopili, že reklama je potřeba a hýbe ekonomikou. Čím více reklam, tím více peněz = kvalitnější pořady a větší výběr pro diváka. Kapitalismus se rovná také svoboda, takže kdo nechce, má možnost tyto reklamy nebo kanály nesledovat.
 2. Jasně, ale já myslím obsah typu Netflix apod.
 3. S tím HD máte pravdu, ale pro mě není HD až tak přidanou hodnotou. Spíš bych si připlatil za obsah, ne za obraz. Takže mě de facto stačí i SD. Navíc nemám kdovíjak obrovskou tv. Nejsem náročný divák.
 4. Vodafone nezařazuje stanice jen tak. Podle mě nebude. Jako není Prima Star nebo Trojka. Počítá každou korunu a pokud to není vyloženě kanál kde je předpoklad větší sledovanosti (nad 3%), tak na to kašlou. Já stejně chci přejít na dvbt2 a nic už neřešit (a neplatit).
 5. @namecdoku ve 4K je fajn tak na hodinu, pro zvědavost. Pak mě to přestane bavit, protože je to furt dokola. Aby to bylo divácky atraktivní, tak jsou potřeba filmy, seriály a samozřejmě sport ve 4K. No a když bude i nějaký dokument tak ok.
 6. Dokud nespustí 4K Česká televize, tak to pro mně nemá význam. Nezajímají mně obrázky přírody ve 4K nebo nějaké online hry ve 4K. Já chci všeobecný kanál kde bude vše od filmů a seriálů po sport. Jako má třeba RAI 4K od roku 2016.
 7. @Adolf.Shitlertoilet mux - přesně! 😁
 8. Brno, teď kostičkuje ČT 24, odpoledne zase Nova Gold. U 24 se objevují barevné kostičky, jakoby kolísal signál.
 9. Mě se stalo něco podobného v Itálii. Navštívil jsem San Marino a telefon se připojil k síti TIM SM, tedy nebyla to už Itálie kde je TIM IT. A protože San Marino není EU neplatí v této síti regulace.
 10. @Medvědtady nejde jen o jednorázové nebo výjimečné eventy jako jsou Olympiáda nebo MS ve fotbale. Je spoustu obsahu který se už natáčí několik let ve 4K. Jak jsem zmínil, velké televize mají nativního obsahu ve 4K dost, samozřejmě ne vše je vyráběné ve 4K, ale pomalu a jistě obsahu přibývá. Jenže dokud to nepochopí všechny veřejnoprávní televize, bude to běh na dlouhou trať. Česká televize kdyby mohla, tak vysílá stále v SD (90% archivního obsahu je stejně v SD), ale naštěstí tlak diváků na HD je natolik velký, že v podstatě neměla na výběr. 4K je stále na počátku, to je pravda, ale každý pokrok musí nějak začít. Nicméně jsem optimista, myslím si, že se i u ČT dočkáme kanálu ČT 4K, moje domněnka je, že to bude do roku 2024.
 11. Já mám možnost sledovat RAI 4K. Viděl jsem v nativním 4K například kompletní Euro 2020 nebo seriály #Leonardo https://www.csfd.cz/film/794622-leonardo/galerie/plakaty/ či skvělý seriál Geniální přítelkyně. Ujišťuji vás, že kvalita oproti HD byla opravdu markantní a viditelná. Kdo říká že ne, buď neviděl opravdové 4K anebo lže.
 12. @notiziatak samozřejmě vše se musí postupně. Obsahu ve 4K bude přibývat. Však počkej od podzimu, budeme čumět co se chystá v zahraničí ohledně 4K. Pro ČT je drahé úplně všechno. Však se stačí podívat na její nabídku. Studia pořadů jako z devadesátých let, přes den samé archivní pořady, večer sem tam premiéra aby se teda neřeklo. Jenže bez investic se nepohne nic, ani ČT.
 13. @notiziaprosím tě jak není reálný obsah ve 4K?? Co tím myslíš? Všichni velcí hráči kteří produkují nějaký obsah a prodávají jej do světa, už ve 4K natáčejí minimálně pět let. Dokonce i Česká televize kupuje třeba od BBC, RAI nebo ZDF obsah v nativním 4K.
 14. Je potřeba brát v úvahu, že takové ligy jako je Champions League, Premiere, Serie A, La Liga.... jsou "na živu" díky velkým a bohatým zemím, tedy Anglie, Francie, Německo, Itálie a Španělsko. Tyto země tyto ligy financují z minimálně 80% a zbývající země včetně ČR se podílejí z pouhých 20%. I proto, jsou ceny takové jaké jsou a to je také jeden z důvodů, proč čeští operátoři nekupují tyto ligy napřímo, ale přes distributory kteří je kupují v balíčku a pak prodávají pro východní Evropu. Kdežto výše zmíněné země si tyto ligy kupují za sebe a pro sebe (například Sky Italia, Sky Germany apod). Logicky žádný český operátor by nedokázal zaplatit třeba 20 miliard Kč, takže se částka rozdělí mezi ČR-SR-HU-RO-BG apod.
 15. Každopádně jak Liga mistrů tak Serie A či Bundesliga budou dostupné i na Voyo. Ne sice formou kanálů Nova Sport 3 a 4, ale jako live streamy, což je ve finále jedno. Voyo stojí 159 Kč měsíčně, když k tomu přidáte, že v ceně máte i filmy a seriály, tak to není špatné.
 16. Italský Vodafone se takhle domluvil se Sky Italy a Amazon Italy a díky tomu nabízí v podstatě veškerý prémiový sport v jednom od fotbalu po moto GP + navíc v ceně balíčku na rok Amazon Prime včetně Prime Video s filmy, seriály apod. Vše za 15 eur měsíčně na rok. Po roce 19 eur, pokud si zákazník ponechá Amazon. V ceně je i pronájem STB 4K i s dvbt2. https://www.vodafone.it/eshop/tariffe-e-prodotti/fibra-adsl-e-telefono/internet-a-casa-plus-tv.html#/
 17. Drsný. Já netvrdím, že se nestane, že bse člověk dostane do fin potíží (zvláště v této době), ale tak to začnu řešit, ne? Stačí zavolat nebo jít na prodejnu a splátka se jednoduše posune bez pokut a nevím co ještě.
 18. Vodafone je v přidávání programů opravdu špatnej. Všechno trvá, člověk na poslední chvíli neví, co bude mít nebo nebude... Fakt uvažuji o návrat k dvbt2. Nebaví mě to. Nevidím ve Vodafone tv žádnou přidanou hodnotu.
 19. @Adolf.Shitlerano, budu muset používat služby jednotlivých TV (iVysílání, Iprima...), ale pak se tedy sám sebe ptám, proč si platím tv exUPC.
 20. Zdravím. Poslední týdny je zpětné přehrávání u služby Horizon doslova katastrofální. V podstatě se dá říci, že služba je na nic, jen tady na živý stream. Chtěl jsem se dnes podívat zpětně na pořad Archiv ČT 24 a nic není k dispozici. A to není všechno, už minulý týden jsem si nemohl pustit film z Primy HD, protože také nebyl k dispozici (druhý den po odvysílání). Máte to tak i vy? Mě to docela štve, protože si říkám, za co platím. Mám Klasik a de facto až na pár programů jsou všechny zdarma v dvb-t2, některé dokonce i v HD. Tak nevím nevím, zda se mi vyplatí to platit.
 21. Zdravím. Nemáte někdo prosím nějaké informace, kdy konečně dojde k ukončení spojení zákazníků exUPC s Vodafone? Jde mi hlavně o sloučení účtů a tedy i plateb a Horizon Go s VF TV. Zdá se mi to už opravdu hodně dlouho. Je to rok a půl a stále se motáme dokola. Kromě sloučení cen a webů se vlastně ještě nic zásadně nezměnilo. Díky za info.
 22. @Zlaťákne, jen jsem se zeptal na Messengeru co mě čeká. Kdy budu převeden ještě nevím.
 23. Já mám modem Technicolor a protože ho používám jen na internet (150) a nepoužívám ho k televizi (mám modul), tak mi ho nechají a nemusím tedy nic měnit. Jsem rád.
 24. @notiziaitalská verze vysílá večer pořady z vlastní (italské) produkce. Například prodej nádherných domů na Sardinii apod. Je to zajímavé jak lidé udělají z třeba chátrajícího domu kde nikdo nebydlí roky luxusní dům. Ale jak píšu, v Česku se vysílá verze z USA, což je dáno rozpočtem. Je to pro Discovery levnější.
 25. @notiziaJá mám HGTV HD zdarma přes Tivisat a není to špatný kanál. Večerní bloky jsou docela dobré. Samozřejmě je to tématicky zaměřený kanál pro diváky kteří mají rádi tento žánr. A ujišťuji tě, že když Discovery chce, tak má velmi kvalitní pořady. Třeba kanál Discovery Nove má super dokumenty nebo zábavné show. U nás jim prostě pšenka nekvete a tudíž nejsme pro Discovery prioritou a neinvestují tolik do vysílání. Ale to není chyba Disovery, to je slabost naší ekonomiky. Jinak souhlasím, že nemít RTVS 3 je fakt ostuda pro VF.
×
×
 • Create New...