Jump to content

Adolf.Shitler

User
 • Posts

  3,034
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  58

Everything posted by Adolf.Shitler

 1. Nevím, jestli to tady na fóru už někde zaznělo, ale Vodafone má aktuálně mobilní tarif Neomezený Super+ (což je neomezené volání a SMS, plus internet s rychlostí 20 Mbps) za 699 Kč měsíčně bez jakýchkoliv podmínek (např. nutnost souběžně využívat net): https://www.vodafone.cz/tarify/red-neomezeny-super-20mbps/
 2. Nepozná to v případě, kdy se obě sítě nebudou ani náznakem nikde překrývat. Pokud budou, pak je vysoce pravděpodobné, že koncová zařízení mohou zůstat "viset" na horším signálu ze vzdálenější sítě, což je samozřejmě špatně. A jinak to pochopitelně udělat lze, např. přes MESH s TP-Link Deco nebo samozřejmě Ubiquiti UniFi, byť cenově už se člověk pohybuje někde jinde. Také u té "SuperWiFi" od VF jsem měl za to, že se jedná o MESH s hlavním routerem, což by bylo řešením (ale je to čistě moje domněnka).
 3. Dotaz zněl: "Zesilil Wifi existujici signal v obyvacim pokoji. Nechci vytvaret nove site." - takže nějaké routery v režimu AP, které vytvoří novou síť, asi nebude úplně smysluplná rada.
 4. Rozšíření portů vyřeší switch za pár stovek.
 5. Pro tyto účely v pohodě stačí i varianta za 12 dolarů s možností max. dvou eSIM profilů. A ještě by tam měl fungovat nějaký slevový kupón RZ0HC5 (bez záruky).
 6. 5ber (eSIMme) se chová jako běžná SIM karta, takže předpokládám, že ani není důvod, aby v nějakém LTE modemu nefungovala. Já ji zkoušel v TP-Linku TL-MR6400, pak v iPhone (kvůli otestování 5G) a provozuji taktéž v TP-Linku M7350. S MR200 tedy zcela jistě žádný problém nebude. Nahrání eSIM profilu do 5ber jsem provedl v mobilu Samsung z roku 2016 s Androidem 7. Omezení telefonů při nahrání eSIM profilů je jenom na Android (tuším od verze 9 a výš, vyjma Samsungu, kde to lze od 7 a výš), nelze nahrát profil v iOS, ale provozovat SIM s nahraným eSIM profilem v iOS samozřejmě možné je. Akorát jedno upozornění - SIM karta s nahraným eSIM profilem není nijak zabezpečená, ani přes PIN ne. Pokud by tedy došlo k odcizení, může tu SIM používat kdokoliv (je tedy dobré v nastavení v samoobsluze VF na OneNumber minimálně vypnout SMS, aby se např. nemohly doručovat nějaké potvrzovací zprávy z banky apod.). Také je nevýhoda, že u OneNumber nelze vypnout příchozí hovory (LTE modemu se to pochopitelně netýká, tam hovory nejsou vůbec), takže využití OneNumber s 5ber pro účely používání třeba v jiném mobilu, jako čistě datové SIM, je tímto pasé.
 7. Klasická SIM v mobilu (mobil nemá eSIM) a OneNumber eSIM nahraná v Android telefonu do klasické SIM 5ber (https://esim.5ber.com/), ale lze i do eSIMme (https://esim.me/) a pak daná do přenosného LTE modemu jako běžná SIM karta.
 8. Řekl bych, že Google s tím webem má nějaký osobní problém...
 9. U VF se mně líbí hlavně ta možnost si za +99 Kč měsíčně přidat další SIM v rámci OneNumber a mít na ni rychlost stejnou jako u hlavního tarifu, což se výborně hodí do přenosného modemu :-)
 10. @Standa Že je "jenom" 2x stíněný vůbec ničemu nevadí, důležité je, že stínění je Al, resp. Cu fólií. Ale pokud to samozřejmě někomu nestačí, ať si klidně koupí třeba CB113 Trishield.
 11. https://www.omko.cz/koaxialni-kabel-belden-125-al-7mm/
 12. Super+ je zajímavý v kombinaci s pevným netem od VF za 755 Kč (a ideálně si přes zákaznickou linku vyhandlovat ještě lepší cenu) nebo ve variantě pro studenty (https://www.vodafone.cz/jetovtobe/jetovtobe-super-plus/)
 13. @cajky Reálně už jsem vyzkoušel, že v síti VF byla rychlost na mobilu s only 4G občas i vyšší, než rychlost na telefonu s 5G, nicméně i tak bych vzal telefon s 5G (navíc není problém v případě potřeby takový telefon přepnout do režimu 4G). Jinak jestli Super nebo Super+ o stovku dráž, tak to myslím není co řešit, když za stovku dneska člověk nekoupí ani krabičku cigaret :-)
 14. Reagoval jsem na tu platbu 2999 Kč na rok (250 Kč měsíčně), protože jsem kdysi fungoval podobně s Datamanii, ale pak jsem u VF vzal právě Super+ do mobilu a k tomu OneNumber pro LTE modem (k NB) a celkově mě to vychází na 650 Kč měsíčně (první 3 měsíce navíc -100 Kč, protože OneNumber je po tuto dobu gratis).
 15. Za 250 Kč sice Super+ nedávají, ale těch 250 Kč výše uvedených se týkalo pouze extra Datamanie a není v tom započítán ještě mobilní tarif Red Basic, co uživatel má. A lze předpokládat, že zadarmo ho asi mít nebude :D
 16. To je takový problém si k pevnému netu vyhandlovat třeba mobilní tarif Super+ s 20 Mbps rychlostí, že je nutné extra platit za nějakou Datamanii? :-)
 17. Optika je pouze přenosové médium a rozhodně neplatí, že je lepší a už vůbec ne, že téměř ve všech ohledech. Na optice, stejně jako na metalice, se dají poskytovat vynikající služby, průměrné služby nebo mizerné služby, vždy záleží na daném poskytovateli. Jinak koax od VF má jednu zásadní výhodu, a to TV signál DVB-C/T. To sice optika taky umí, leč žádný komerční poskytovatel toto nenabízí. Asi je z toho houby kšeft a na netových TV lze vydělat víc...
 18. Pro každého operátora je výhodnější provozovat na síti co nejméně různých druhů zařízení. Navíc pokud se modem s routerem dá přepnout do bridge, tak je celá debata na téma samostatných modemů bezpředmětná.
 19. https://www.vodafone.cz/roaming/roaming-na-den/
 20. To je samozřejmě nesmysl, protože pokud bude cena jenom jedna komplet za službu (bez rozúčtování na službu+pronájem), tak již zákazník ani nebude vědět, co všechno se pod tou jednotnou cenou skrývá a nemůže si z ní tedy vypichovat jakýsi pronájem, co se mu zrovna hodí do krámu. A to ani v případě, kdy by teoreticky měl svůj vlastní modem a ten dodaný od VF strčil do skříně.
 21. Pásmo uploadu bylo napřed do 30 Mhz, pak do 65 Mhz, teď do 85 Mhz a výhledově do 204 Mhz. Pokud jde o rušení, tak to není až tak hrozné, nicméně nižší frekvence jsou velmi náchylné na jakékoliv špatné spoje, tj. stačí jeden nedotažený F konektor a problém je hned (naopak zase výhoda nižších frekvencí je i nižší útlum signálu na větší vzdálenosti).
 22. Basic 2 Mbps nebo Basic+ 4 Mbps jsou tarify určené pro nenáročné uživatele, protože ta rychlost je dobrá tak akorát na procházení netu, poštu a poslech muziky, ale na video prakticky vůbec. Vyhandloval bych s VF aspoň tarif Super 10 Mbps nebo ještě líp Super+ 20 Mbps. Když se podívám do oficiální nabídky na webu, tak Basic+ 4 Mbps je za 635 Kč a Super 10 Mbps za 652 Kč (oboje podmíněno současným odběrem pevného netu), což je finančně marginální rozdíl.
 23. Osobně znám mnohem víc lidí s rychlostmi do 100 Mbps, než těch s rychlostí nad. A jak se vyjede mimo větší město, tak je úspěch mít 50. Trochu specifické je pak připojení přes LTE, kde to třeba přes den klidně jede 300, ale jak padne večer a kapacita BTS jede na doraz, tak pád někam na desetinovou hodnotu. VF v tomto směru pořád patří do nadprůměru, byť pochopitelně vždy je co zlepšovat.
 24. @Slamb Zrovna u mě ten upgrade sítě zásadní přínos měl, protože po dlouhých letech s rychlostí max. 350/40 (v posledním roce ještě drobné navýšení na 400/50) konečně 1000/100 Mbps :-)
 25. @janmichaelvincent Ano, to zásadní, tj. typ připojení, v recenzích obvykle chybí. Osobně jsem viděl rozvody od PODA v Brně na Příční ulici a byla to naprostá tragédie, na střeše jakési rádio, na chodbě rozvodná skříň s vylomenými dvířky a UTP kabely natahané po chodbách a přivázané za co to šlo, žádné lišty. Také rychlost netu a "kvalita" tomu všemu odpovídala. Ale věřím, že kde je optika, tam to asi bude o pár levelů výš.
×
×
 • Create New...