Přejít na obsah

zajdee

Uživatel
  • Registrace

  • Přítomen

Příspěvky od uživatele zajdee

  1. Odesláno

    Primarni problem je v tom, mit optiku az do obyvaku. Pokud ji mate, tak tenhle upgrade je relativne jednoduchy (jasne, musite mit rozumny uplink z OLT, desetigigova linka stacit nebude a spis se divame o rad vys). Pokud ji nemate (pripad vetsiny site VF), tak je to hezke demo, ale pro vetsinu homes passed irelevantni.

    A diskuse na tema "migrovat z HFC na FTTH nebo ne" tu taky nekde je. :-)

  2. Odesláno

    Pokud nechcete v zahraničí přijímat žádné hovory, doporučujeme vám využít nepodmíněné přesměrování. V takovém případě náš systém vůbec neověřuje, kde se dané číslo nachází a všechny hovory ihned přesměruje. Za přesměrovaný hovor tak platíte standardní cenu za odchozí hovor v rámci ČR (uplatní se volné jednotky z tarifu).

    Když si v zahraničí zvolíte podmíněné přesměrování, platíte při přesměrovaném hovoru za příchozí i odchozí hovor podle vašeho roamingového tarifu. Myslete také na to, že podmíněné přesměrování do Hlasové schránky v zahraničí nefunguje.

    https://www.vodafone.cz/pece/telefony/nastaveni/presmerovani-hovoru/

    V podobnem scenari (byl jsem v JAR) jsem zvolil nepodminene presmerovani na odorik, odkud bylo nepodminene presmerovano na lokalni SIM kartu v JAR. Mel jsem tenkrat trochu problem nepodminene presmerovani zapnout az v zahranici (nicmene cislo bylo u TM), takze bych ho doporucoval zapnout uz v CR.

    Alternativou je to VoWiFi, ale nevim, jestli VoWiFi pres lokalni mobilni data funguje na vsech telefonech (tipnul bych si, ze treba s jablkem to bude problem, stejne tak se starsimi Androidy).

  3. Odesláno

    V 22. 6. 2025 v 17:15, kautskym napsal:

    jeden operátor statickou ip adresu k tarifům nabízí a nemusí to být firemní zákazník.

    Vlastně ze tří mobilních operátorů u nás nenabízí k LTE/5G internetu na doma statickou veřejnou IPv4 adresu jen ten jeden, se kterým má OP potíž. (Nenabádám k ničemu. 😅)

    Pokud ovšem OP chce statickou veřejnou IPv4 adresu ke službě, kterou má v mobilu (nevíme, nenapsal), tak... taky pochodí jen u dalších dvou.

    Změna nastavení APN na dual-stack (IPv4/IPv6) je v mobilu i v modemu pro internet na dom určitě vhodná, ale pokud problémová stránka IPv6 nepodporuje, bude muset OP hledat jinou cestu ven.

  4. Odesláno

    před 18 hodinami, r2d2 napsal:

    Na DOCSIS ? Pro zajímavost s jakými parametry?

    S cake a rychlosti nastavenou na 95 % obchodni rychlosti to tak beha. Bez nastavene rychlosti je cake o trochu horsi, ale porad z pohledu QoS lepsi nez fq_codel. CPU ale zere cake vyrazne vic. Jinak jsem cake nasadil i na core shaperu WISP a ten uzivatelsky zazitek s drivejsim sfq je nesrovnatelny.

  5. Odesláno ·

    Upraveno uživatelem zajdee

    Bridge, router s cake, a v zatezi se latence zvedne o <5 ms. Compal ani VF station nemaji sanci se tomuhle vysledku vyrovnat.

    Cake mi doma zvladal 11.5 Gbps, ovsem bylo to na routeru s Intel i3-13100 😅

    Takze se slusnejsim routerem zalozenym na normalnim procesoru to ten gigabit zvladne.

  6. Odesláno ·

    Upraveno uživatelem zajdee

    A pritom je reseni tak jednoduche. Jelikoz existuje Arris CM3500B/CE a mezi zakazniky je nemale mnozstvi uzivatelu s modemem v bridge mode (to VF urcite zjistit dokaze), staci ho zaradit do nabidky. Lidem uz ani nevadi tolik ten poplatek za pronajem, jako "design" a "featury" nabizenych modemrouteru.

  7. Odesláno

    Dvojity IPv4 NAT pri DS Lite by sa dal obist, ak VF povoluje vytvorenie IPv4 tunela na AFTR server (CGNAT) z adresneho rozsahu IPv6 zakaznika

    Testoval jsem to naposledy někdy před šesti lety, tenhle scénář nebyl funkční (AFTR neodpovídal). Nepředpokládám, že by se to nějak změnilo, ale rád se nechám opravit, pokud ano.

  8. Odesláno

    Technická poznámka pro moderátory: můžeme změnit titulek tématu z "Optika" na "Kabelovka"?

    K věci: 1000/100 už VF nenabízí, 2000/400 je jen s modemem/routerem, co neumí bridge.

    Vyhodnotil bych si výhodnost podle toho, co potřebuji

    • vyšší upload a bridge? Tak 1000/200, i když za vyšší cenu

    • nejvyšší upload a nevadí mi router od operátora? 2000/400

    • nejnižší cenu - nechat si 1000/50 za retenční cenu

  9. Odesláno ·

    Upraveno uživatelem zajdee

    Mne prijde, ze se Vodafonu rozbil online overovac. Prosel jsem asi 10 adres v ruznych mestech a nikde neni vic nez max. 1000/60. Na nekterych adresach to konkretni rychlosti neukazuje vubec, zobrazi to jen nazvy dostupnych produktu (treba Dolní 2474/81 v Ostrave).

  10. Odesláno

    Srovnat se to s elektrinou ani plynem neda. U pronajmu modemu nepodepisujete smlouvu na dva roky, ale na dobu neurcitou. Ponechat starsim zakaznikum puvodni cenu je jen a pouze vycuranost operatora, pardon my French. Ani v tom CRM to nedava moc smysl - pokud mam "modem s Wi-Fi 5" jako jednu polozku, tak ji k urcitemu datu snizim cenu, a je to.

  11. Odesláno

    @GeorgeSza ty tri stovky to nabizi jen O2 a jen na pul roku, pak je najednou cenikova cena vyrazne drazsi nez ostani. Pridana hodnota je treba v te rozumne implementovane IPv6 nebo ve verejne IPv4 adrese za rozumnou cenu (O2 nema ani jedno).

    BTW, UVTnetu platim za dvougigabit 839 korun mesicne. Pravda, bez slev.

  12. Odesláno

    Ta sleva u O2 se ale aplikuje jen jednou, ne? I kdyz u nich mam vic sluzeb. Zatimco retencni nabidky VF se daji vyjednat na kazdou sluzbu.

    Plus tedy O2 a jejich mizerna implementace IPv6 a verejna IPv4 adresa za 245 Kc, to je u dvougigabitove sluzby vysmech. (Tu verejnou nema v cene ani VF, takze i se slevou pres zname zaplatite za sluzbu s verejnou IPv4 adresou 850 Kc.)

  13. Odesláno

    V 29. 1. 2025 v 14:01, r2d2 napsal:

    Ze zvědavosti - jakou to má spotřebu ten Váš homelab ?:) Jinak s VPN určitě souhlasím s Intelem pro VPN, pro nižší rychlosti i s VPN stačí N100 (pro WireGuard, OpenVPN ne), jinak určitě něco silnějšího.

    180 W vcetne domaciho storage/virtualizacniho serveru. Topit v pracovne, kde to bezi, skoro nemusim. 😅

  14. Odesláno

    @GeorgeSja bohuzel nejsem uplne reprezentativni vzorek. 🙂

    UniFi 6 Pro, Juniper EX2300 a vlastni router na bazi Ubuntu s Intel i3-13100 (CPU) a Intel XXV710-DA2 (2x25 Gbps).

    Resil jsem tuhle sluzbu pro jednoho zakaznika, nasadil jsem mu tam RB5009 od Mikrotiku propojeny pres 10 Gbps port se switchem Ubiquiti UniFi Switch Pro Max 24, do ktereho je zapojene ONT. RB5009 zvladne uroutovat plnou rychlost Internetu, ale kdybych na tom chtel provozovat jeste treba hodne vyuzivany VPN server, asi bych to spis postavil na nejakem Intelu (s fq_codel aqm/qos staci i slabsi kousek nez ten muj i3-13100).

Vodafone Czech Republic a.s.,
nám. Junkových 2808/2, 155 00 - Praha 5,
IČO 25788001, sp. zn. B 6064 vedená u Městského soudu v Praze

Vodafone Czech Republic a.s.,
Junkových sq. 2808/2, 155 00 - Prague 5,
CRN 25788001, file number B 6064 kept at the Municipal Court in Prague

Powered by Invision Community