Přejít na obsah

Připojení modemu na průchozí zásuvku


Návštěvník PavelP

Doporučené příspěvky

Návštěvník PavelP

Se zrušením datových limitů jsem se rozhodl přejít na kabelový internet. Potřeboval bych modem připojit do průchozí zásuvky. Našel jsem si na stránkách českého dovozce firmy Schwaiger vhodný model (RDS 812 011), ale když jsem se na něj ptal, tvrdí mi, že taková zásuvka neexistuje. Ani v Omku mi neporadili.

 

Napište, prosím, jaké máte zkušenosti s připojením modemu do průchozí zásuvky s F konektorem, případně jestli to funguje s výhybkou, která se teď distribuuje s modemem. Tj jestli to neruší další TV přijímač zapojený v rozvodu a karnevalácký STB.

 

Pavel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ta zasuvka kterou uvadis ma pripoj. utlum 12 dB, coz uz by mohlo minimalne zhorsit obraz na TV na vystupu ze zasuvky, pruchuzi utlum asi bude nizky.

Dulezity je tam frekvencni rozsah zpetneho kanalu.

Ja mel kdysi pruchozi zasuvku na trase pred zasuvkou s modemem a fungovalo to.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník

Pár takových instalací jsem již udělal. Většinou ... 80% to jelo. Záleží jak silný je u tebe signál, (čím blíž si od rozvodné skříně tím lépe). Také jaké kabely jsi použil na rozvody. Prostě je to o celkovém útlumu.

 

Pokud máš možnost, zkus změřit úroveň signálu na zásuvce a uvidíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 3 týdnech...
Návštěvník Pertha

v prubehu rekonstrukce bytu jsem si nechal predelat zasuvky od kabelovky v jedny mistnosti prubeznou v druhy koncovou ale nejsems chopnej to osadit zasuvkama aby to bylo funkcni

v te prubezne chci momentalne zapojit net a v druhe mistnosti na koncovou televizi, ale jakmile tam tu prubeznou zasuvku napojim nebo i koncovou nejde net kdyz zapojim modem primo na ten kabel tak to jede

 

nevi nekdo konkretni typ zasuvek s kteryma by to bylo funkcni ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník smajlik

Se dvěma zásuvkami jsem fungoval od počátku Karnevalu a šlo to bez problémů. Cca před dvěma roky to najednou padlo a chodilo to tak, jak popisuješ. Měl jsem tady i vcelku ochotného technika od Karnevalu, který mi po proměření sdělil, že síla signálu je v rámci jejich normy a že s tím těžko něco udělám, neboť dle smlouvy připouštějí pouze jednu zásuvku. Z rozhovoru jsem vyrozuměl (i když to nebylo řečeno přímo), že síla signálu byla snížena záměrně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Udělejte to takhle:

1. zásuvku udělej koncovou (ideálně s datovým výstupem), měl by si ji mít od Karnevalu. Pokud máš jen optimizer (zasouvá se do klasické zásuvky, ale má na víc datový výstup) dej ho tam. Do 2. zásuvky veď jen koaxialní kabel, který v první zásuvce zasuneš do TV výstupu.

 

Popisuju to laicky, jelikož odborně to popsat je složité a matoucí. Tip zásuvky s datovým výstupem, kterou používáme mám v autě. Zítra to sem napíšu její název.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník PavelP

Technik mi připojil rozbočovač s F-konektorem (optimizer) do první průběžné zásuvky. Pak z montážní brašny vytáhl modem Motorola a poněkud ušmudlaný zdroj. Analogový signál se nezhoršil ani zde ani na koncové zásuvce. Žádné rušení nepřibylo. DVB-C funguje bez zhoršení chybovosti a modem a hlavně internetové připojení také běží.

 

PP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...