Přejít na obsah

Tak už mám taky Internet od Karnevalu!


Návštěvník Worm

Doporučené příspěvky

Návštěvník Worm

A hned na začátek dvě blbé otázky:

 

1. Kde najdu heslo na home.karneval.cz?

 

2. Jaktože serfuju i bez nastavené proxyny (veřejnou IPinu jsem si neobjednával)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm
heslo k home.karneval.cz je stejne jako heslo k mailovemu uctu. paklize teda vis alespon to :wink:

 

No koukám do papíru, co jsem dostal, jsou tu údaje o dvou e-mailových schránkách, ale heslo nikde. :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Derek

Co si pamatuju ja, tak kdyz u me byl technik, tak se zeptal jaky chci heslo, pak ho pres jejich administracni rozhrani zadal a funguje mi od ty doby - na email, kontrolu prenesenejch dat i na ftp ucet.

Mozna nazhav infolinku, nejspis ti ho zapomneli dat nebo nastavit. Nebo se zkus jeste jednou kouknout, mohli ti dat nejakou prednastavenou formu jako 1234 a ty si ho pak zmenis...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm
Co si pamatuju ja, tak kdyz u me byl technik, tak se zeptal jaky chci heslo, pak ho pres jejich administracni rozhrani zadal a funguje mi od ty doby - na email, kontrolu prenesenejch dat i na ftp ucet.

Mozna nazhav infolinku, nejspis ti ho zapomneli dat nebo nastavit. Nebo se zkus jeste jednou kouknout, mohli ti dat nejakou prednastavenou formu jako 1234 a ty si ho pak zmenis...

 

Tak už mám jméno a heslo (díky infolajně). :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm

Pár postřehů z instalace:

 

:arrow: Nedostal jsem novou zásuvku, ale Cable modem optimise - adaptér, co se připevní na zásuvku. Nevýhoda je, že zdířky směřují dolu, a jelikož mám zásuvku dost nízko u země, tak se koax k televizi dost ohýbá. Prostě je tam teď těsno. Ale zase by se dal ten adaptér (splitter) přendat na jinou zásuvku.

 

:arrow: Připojuji se přes 3. zásuvku. Technik chtě vědět, kde mám zásuvku, tak jsem mu ukázal, tu nejblíž počítači. :)

 

:arrow: Modem není kam položit díky dvoumetrovému koaxu, takže stojí na zemi u zásuvky. :? Chtěl jsem ho přemístit k počítači, ale moje plány zhatily šroubovací konektory u koaxiálu. :evil: Musím koupit jiný kabel nebo konektory.

 

:arrow: Jinak manažer modemu mi píše tohle:

 

Task Status

Acquire Downstream Channel Done

Obtain Upstream Parameters Done

Upstream Ranging Done

Establish IP Connectivity using DHCP Done

Establish Time Of Day In Progress

Transfer Operational Parameters through TFTP Done

Register Connection Done

Cable Modem Status Operational

Initialize Baseline Privacy Skipped

 

:arrow: Signál:

Frequency 394000000 Hz Locked

Signal to Noise Ratio 31 dB

Power Level -15 dBmV

The Downstream Power Level reading is a snapshot taken at the time this page was requested. Please Reload/Refresh this Page for a new reading

 

Upstream Value

Channel ID 3

Frequency 22800000 Hz Ranged

Power Level 47 dBmV

 

:arrow: A ještě chybové hlášky:

 

1970-01-01 02:00:13 4-Error 0x040D9A93 ToD request sent- No Response received

1970-01-01 00:00:08 3-Critical 0x040D9A2C DHCP WARNING - Non-critical field invalid in response.

1970-01-01 00:00:07 4-Error 0x040D9A93 ToD request sent- No Response received

1970-01-01 00:00:07 3-Critical 0x040D9A2C DHCP WARNING - Non-critical field invalid in response.

1970-01-01 00:03:23 6-Notice 0x041D0700 SW download Successful - Via Config file

1970-01-01 00:02:57 4-Error 0x040D9A93 ToD request sent- No Response received

1970-01-01 00:02:53 6-Notice 0x041D0318 SW Download INIT - Via Config file he-chb-1/000F9F4033C4

1970-01-01 00:02:52 4-Error 0x040D9A93 ToD request sent- No Response received

1970-01-01 00:02:51 3-Critical 0x040D9A2C DHCP WARNING - Non-critical field invalid in response.

1970-01-01 00:02:44 3-Critical 0x04E33948 No Ranging Response received - T3 time-out

1970-01-01 00:02:40 3-Critical 0x04E339AC Init RANGING Critical Ranging Request Retries exhausted

1970-01-01 00:02:40 3-Critical 0x04E33948 No Ranging Response received - T3 time-out

 

Co vy na to? Je to běžné?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To co ti ukazuje manazer modemu, je celkem v normalu, akorat se me zda ze se tam trochu projevuje vliv te treti zasuvky - "Power Level -15 dBmV " nekdo tady psal ze mel dokonce "+18 dBmV" ,ale pokud to nema vliv na rychlost, tak je to asi v normalu.

 

Pokud si chces ten modem posunout dal, tak si kup dva F konektory a kus koax. kabelu, stoji to par korun,nebo pouzij ty puvodni F konektory, jestli to pujde,

akorat dej bacha aby tloustka toho koaxu pasovala do toho F konektoru.

 

Serfovat se da i u neverejne IP bez nastavene proxy v prohlizeci (ale stejne ses porad za proxy) , ale nekdo tady psal ze u nekterych stranek jsou s tim problemy.

 

A bacha na ten ohnutej koax co ti vede k televizi, jak pises, mohl by se zlomit, nebo poskodit stineni a pak se budes divit ze mas skaredej obraz.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm

Mno rychlost je podle měřiče karnevalu kolem 800 kb/s, podle DSL a Chella nad 1000 kb/s. Tak nevim, že by Karneval tak skromnej... :D

 

Na kablík se chystám,ale teď jsem strašně línej, když mám ten net. 8)

 

Koax k televizi už je kapku "rozbitej". Když jsem pustil televizi, tak pěkně zrnila a byly tam proužky. Nejdřív jsem se lekl, že to je to přípojkou na Internet, ale pak jsem pohnul koncovkou kabelu a obraz je jako dřív.

 

Ty errory (viz výše) jsou taky běžný?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník PPK
2. Jaktože serfuju i bez nastavené proxyny (veřejnou IPinu jsem si neobjednával)?

To maj osefovany u Karnevalu, veskery pristupy z neverejny IP ven na port 80 jsou smerovany pres http proxy :wink:

Ty errory (viz výše) jsou taky běžný?

Jo ty jsou naprosto v normalu :wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm
2. Jaktože serfuju i bez nastavené proxyny (veřejnou IPinu jsem si neobjednával)?

To maj osefovany u Karnevalu, veskery pristupy z neverejny IP ven na port 80 jsou smerovany pres http proxy :wink: :

 

Hmm, takže transparentní proxina?

 

Ty errory (viz výše) jsou taky běžný?

Jo ty jsou naprosto v normalu :wink:

 

To jsem rád. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...