Přejít na obsah

Úroveň signálu


Návštěvník Katoda

Doporučené příspěvky

Návštěvník Katoda

Nějak se mi dnes moc nepozdával obraz a tak jsem kouknul na úroveň a kvalitu signálu. Kvalita sice v pořádku, stále v rpzmezí 97-99%, ale úroveň rapidně spadla a pohybuje se nyní jen na 45% (normálně bývalo 99%). Jak je tomu u vás? Je to v celé síti nebo jen v naší lokalitě?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsících...

Pozoruji již asi týden že STV1, STV2, Eurosport2 a ještě asi 2-3programy kostičkují. Kvalita stále kolem 99%, ale uroveň signálu (doufám že jsem to neotočil..) chvíli co chvíli padá až k 5% a po chvíli se to opět zvedne k normálu. Zlobí opravdu jen asi 5 programů, stále ty stejné. Vypadá to na malý datový tok, nebo že by změnili sat? Má někdo stejný problém? Ústí nad Labem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už sem to tady psal. To samé se mi stává v poslední době (cca 1 měsíc), kdy pozoruji kolísání síly signálu u některých programů. Např. u HBO klesá síla signálu pod 30%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi to nedalo, a trochu jsem si zaexperimentoval se zapojením a zdá se mi, že postupem času dochází k zeslabování signálu (digitálu i analogu).

 

Když jsem před cca rokem dostal STB tak jsem zjistil, že ho nemůžu připojit jako průchozí pro signál pro TV. Při zapnutí STB (i když je vypnutý v pohovostním stavu) dochází k rušení 1/3 programů v analogu. To způsobuje nedostatečně odfiltrované napájení STB (rušení zmizí po vypnutí STB vypínačem na přístroji). To jsem vyřešil zapojením přístrojů (TV a STB) na rozbočovač, kdy jsou více oddělené jednotlivé přístroje (oddělovací útlum 20dB), což stačilo k potlačení rušení od zdroje STB. Jednotlivé výstupy (3x) rozbočovače mají pro průchozí signál útlum 4dB, 8db, 8db. STB i TV měly při zkouškách přes výstup s útlumem 8dB stejný signál jako z výstupu se 4dB. (u TV subjektivně stejný obraz, u STB byla síla signálu 99%). Dnes jsem bohužel zjistil, že STB připojený na 2. výstup rozbočovače (-8dB) nedosahuje dřívějších hodnot síly signálu (30%, ale i u některých 99%). Pokud na stejný výstup nyní připojím TV, je obraz viditelně horší než přes 1. výstup (-4dB).

 

Připojení měnit zatím nebudu, protože dosud více sleduji TV v analogu, a u STB se síla signálu 30% zatím nezdá jako větší problém. Pokud slábnutí signálu bude pokračovat, tak nevím, jak to budu řešit. Asi snad vlastní zesilovač.

 

p.s. sledoval bych více STB, ale to bych snad 10x denně rozšlapal DO při přepínání programů - resp. čekání na přepnutí, a jiné další varianty kdy STB vůbec nereaguje na ovládání a v některých případech delšího čekání se dočkám samovolného restartu STB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda

Já jsem to postupné slábnutí úrovně signálu taky pozoroval, i když teda ne tak odborně jako ty, ani na to nemám doma potřebné měřáky. U digitálu to ukazuje alespoň STB a tam opravdu jsem se dostal v některých případech až k téměř pouhým 30%. Je to vždy stejné pro všechny programy v jednom muxu, takže když jsem zistil úroveň signálu 60% u některého programu, tak stejná byla i u všech ostatních, které vysílají na stejné frekvenci. Úroveň signálu byla slabší postupně podle muxů na jednotlivých frekvencích, např. na 410 MHz byla 96%, 418 MHz na 89%, 426 MHz na 75%, 440 MHz na 58% a nejslabší signál byl u 450MHz, kde hodnoty byly okolo 36%. Vizuálně ale byl obraz stále dobrý, nedalo se nic poznat, žádné kostičkování ani trhání se nekonalo (pokud nepočítám Filmbox, kde je ale špatný zřejmě už zdrojový signál, který Karneval přebírrá) z tohoto hlediska je zřejmě opravdu důležitější kvalita signálu, která stále na všech frekvencích oscilovala mezi 97-99%. Faktem ale taky je, že i když slabá úroveň signálu není poznat na kvalitě obrazu u digitálu, viditelné zhoršení jsem pozoroval u analogového vysílání, kde zejména programy, které jsou umístěny ve frekvenčním spektru nad 700 MHz byly velmi výrazně zašuměné a zrnily.

Když si pak toho zřejmě někdo všimnul a prakticky ze dne na den se signál ve všech muxech vrátil na obvyklých 99%, tak došlo ke zlepšení obrazu i v analogu. Včera jsem projel v digitálu všechny frekvence znova a s výjimkou 450 MHz je všude stále úroveň signálu 99%. Pouze na těch 450 MHz, kde se nacházejí programy z balíku ZDF klesla na 58-59%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...